Ik ben van plan om voor een oude spelcomputer een scart kabel te kopen. De tv krijgt nu het signaal van de spelcomputer via de antenne ingang. Die scart kabel is voor het Franse secam systeem. Er zit tussen de kabel een soort kastje. Nou is mijn vraag kan secam via de scart op een pal tv? Zou dit kastje een soort omvormer zijn? Het is een 7pins aansluiting die van de spelcomputer naar de tv gaat, de scart connector is wel het 21 pins model type maar dan niet volledig bedraad. Waarin verschilt secam met ons systeem?
Ibanez
Een atx voeding is geen labvoeding, en je kunt er geen auto mee starten ook
SECAM is het franse antwoord op NTSC, eigenwijs als ze zijn wilden ze niet meewerken aan PAL. De (de)codering van de kleuren gaat bij SECAM net even anders dan bij PAL.
http://nl.wikipedia.org/wiki/NTSC
http://nl.wikipedia.org/wiki/Secam
http://nl.wikipedia.org/wiki/PAL
http://www.telecomabc.nl/p/pal.html
http://www.telecomabc.nl/s/secam.html
http://www.telecomabc.nl/n/ntsc.html
Als je bij de scart bent heb je alleen RGB en Y signaal dat zit dus achter de systeem codering(pal secam)
Ook het composietsignaal (CVBS) staat op de scart, en het waarschijnlijkste wat de spelcomputer uitpoept.
Maar er zijn geen verschillen tussen een SECAM of PAL scart.
7-pins doet me aan din denken.
Sorry ik had de verkeerde bril op het is een 9 pins ronde aansluiting naar scart. Dus de rgb signalen tussen pal en secam zijn hetzelfde? Mijn tv is vrij recent van januari 2006 Philips 28pw8620/12 dus ik denk wel dat geen probleem is. Tsja gekke jongens die Fransen ze doen altijd alles anders dan anderen. Ik bestel die kabel gewoon. Het is voor een Sega mega drive type 1.
Beste Henry s de scart connector is hetzelfde dat weet ik alleen het gaat mij om de signaal overdracht d.w.z. kan een pal tv een secam signaal wel aan. Is het slecht voor de beeldbuis ofzo. Er zit wel een erf kijkglas in dus kapot gaat ie wel een keer.
Een PAL tv kan tegen SECAM, je krijgt gewoon een zwart/wit beeld. Bekijk ook even de handleiding, daar staat in beschreven welke standaarden de tv correct weergeven kan.
Als je Sega er rechtstreeks RGB uit blèrt, hoef je je sowieso niet druk te maken over kleursystemen. RGB is niets anders dat het rauwe intensiteitssignaal voor de drie primaire kleuren rood, groen en blauw. Er wordt nix gemoduleerd of op een draaggolf gezet, dus geen kleurstandaard. In geval van CVBS (Composiet video, FBAS) is de kleurinformatie wèl volgens een bepaald systeem gecodeerd. Alleen in dat geval is het dus van belang te weten volgens welke standaard het kleursignaal gecodeerd / gemoduleerd is. (Dit geldt trouwens óók voor S-video!)
Overigens gaat een TV nooit kapot van een kleursignaal dat 'ie niet begrijpt.
Ik heb dit recentelijk ook geprobeerd met het composiet signaal van een Nintendo 8-bit console (geweldig ding
), alleen mijn TV snapt het niet helemaal. Het beeld gaat bij grote hoeveelheden van dezelfde kleur, over z'n nek, en begint te knipperen
. Een NES op een LCD TV ziet er wel errug retro uit 
Ibanez
Een atx voeding is geen labvoeding, en je kunt er geen auto mee starten ook
Op 4 juli 2006 21:20:51 schreef Ibanez:
mij nes heefd een modulator voor coax er ingebakkennes op de beamer?
De mijne heeft die modulator ook, alleen die ruist nogal, vandaar de Composiet uitgang.
Hey jongens heb de kabel ontvangen en aangesloten en wat blijkt? Ik heb een zwart beeld en alleen geluid dus de Sega zend geen rgb signalen uit. Op de kabel staat rvb, rare jongens die Fransen. Groeten Chris.
Of je tv staat niet goed ingesteld, sommige scart ingangen kennen alleen RGB, of de overgang van kabel naar kabel is verkeerd.
blijft over... Meten!
Ik zal em van de week eens aan de tand voelen middels een ohm meting van uiteinde naar uiteinde. Ik heb het kastje die erbij tussen zit al gecheckt maar zie er niets aan, ik zal em eens met de loep gaan bekijken. Er zitten veel weerstandjes op, een paar elcootjes en een ic. Wat bedoel je henry met mijn tv instellingen? Volgens de gebruiksaanwijzing is ext1 voor rgb signalen en ext2 voor de videorecorder. En ext 4 zijn rgb tulp aansluitingen dus hetzelfde als ext1. groeten Chris.
Er komt standaard composiet uit, dat kan zonder poespas op een scart.
Ext2 voor videorecorder... Er komt geen RGB uit een ouderwetse videorecorder.
nes op de beamer?