http://home2.pacific.net.sg/~technova/index.htm
Ik zoek meer info over dit IC of een vervang model wat in europa makkelijk verkrijgbaar is.
Ik ben zeker geen specialist in elektronica.. meer in software maar ik zou een sturing moeten maken onder Windows XP met +- 100 relais. Dit IC heeft 8 outputs en er kunnen er 7 op 1 serial port aangesloten worden wat dus dan 56 relais geeft op 1 serial port op de PC.
Ik kan geen sturing maken op de parallel poort want NT/2000/XP laat dat niet toe.. USB / PCI kaarten vereisen weer drivers en dat is ook niet goed.
Serial leek mij het simpelste.
Elke hulp is welkom
Met vriendelijke groeten
Micha Schobben
Jeroen
Moderator
[verplaatst naar Digitaal]
Je hebt best kans dat dit gewoon een PIC16F84 is met wat software erin. Dan zou je het ook zelf kunnen maken.
Om de parallelle poort aan te sturen onder NT-based Windows (NT4/2000/XP) zijn speciale drivers beschikbaar. Kijk hier maar eens.
Bedankt voor het snelle antwoord,
Kan die PIC16F84 ook met 7 op 1 serial port ?
Met 8 outputs heb ik niet genoeg. Ik moet er minstens 56 hebben per serial port.
Drivers om via de paralelle poort te werken kan ik niet gebruiken want het moet zonder enige installatie van software drivers werken.
Op wo 08-05-2002 10:27:01 schreef Jeroen:
[verplaatst naar Digitaal]Je hebt best kans dat dit gewoon een PIC16F84 is met wat software erin. Dan zou je het ook zelf kunnen maken.
Om de parallelle poort aan te sturen onder NT-based Windows (NT4/2000/XP) zijn speciale drivers beschikbaar. Kijk hier maar eens.
Vraag je toch gewoon samples aan bij Nashtech. Voor scholen en dergelijke is dit 99/100 keer gratis.
hey pisang
ben hier zelf ook wel een mee aan de gang geweest. Had iets interessants gevonden. Een ic'tje dat je kan nesten (weet alleen het typenummer niet meer, en dat zal ik dus moeten gaan zoeken...).
elk ic'tje wordt serieel "gevuld" met bits. Stop je meer dat 8 bit in je ic, zet deze elke nieuwe bit op een out-poort. Daar kan je vervolgens weer een nieuwe ic op aansluiten. Op deze manier zou je 100'den relais aan kunnen sluiten. Heb er zelf eens 50 op aangesloten. werkte perfect.
Ik heb nu niet de schema's bij de hand, maar ik weet nog wel hoe het boek heette waar ik het uit heb...dat had ik in de bibliotheek gevonden...zitten ook voorbeeld software bij 
----------------------------------------------------------
B. Kainka / H.-J. Berndt
PC-POORTEN ONDER WINDOWS
meten, regelen en besturen via de standaardpoorten
Uitgeverij Segment B.V. Postbus 75, 6190 AB Beel (L) , 1999
ISBN 90 5381 114 1 NUGI 852/853
Internet: www.elektuur.nl
----------------------------------------------------------
daar kun je het zeker vinden....
oh ja; het werkt ook prima onder winNT 2000, xp heb ik nog niet uitgeprobeerd...
als het nodig is, wil ik nog wel eens naar het schema voor je zoeken...mail maar;)
greets jelzooi
[Bericht gewijzigd door jelzooi op ]