Hallo

Ik heb dit schemaatje uitgetekend om audio (aan de input) te versterken naar een negatieve en aparte positieve uitgang.
Ik heb het ook gemaakt en het doet niets, de outputs geven alleen ononderbroken stroom en hebben niets met het audio signaal te maken...

http://www.orson.be/ESP.bmp 1.1MB!

Wat doe ik verkeerd???
mod edit, 1.1MB BMP plaatje posten, dat doe je verkeerd.

[Bericht gewijzigd door klein is fijn op (14%)]

maak er eens een jpg van, dat scheelt al.
Verder; 1.1meg ga ik niet downloaden voor 1 plaatje in een thread.

Wat voor internet verbinding heb je dan ?.
Heb hem binnen 1sec. binnen.

[Bericht gewijzigd door Henry S. op (60%)]

Uhh zijn upload is bijna per definitie kleiner dan mijn download.
Daar zit de bottleneck.

Verder is BMP per definitie te groot voor dit soort dingen.
* BoudewijnEctor is het roerend eens met het knippende modje.

Je + ingang van opamp 1 zweeft voor gelijkspanning.

En hoe los ik dat op?

PS: Hier staat een niewe versie vh plaatje (gif, 27 kb)
http://www.orson.be/ESP.gif

Goed zo.
Tipje van een informaticus: maak er een jpg van die je ook nog zwart-wit of grayscale kunt maken.
Bij jouw diagram gaat dan geen informatie verloren.

Op 28 maart 2008 16:12:47 schreef DE OLDE:
Je + ingang van opamp 1 zweeft voor gelijkspanning.

Door die C die voor de voeding zit (waar de + aan hangt)?

Verder: wat doen de diodes aan de ground?

Welke C?

Bedoel je de 2 diodes rechts?
Mijn bedoeling is dat je de - output kan gebruiken als trigger voor een VCF/VCO en de + output voor een gate (aanschakelen van VCF in mijn geval).
De diodes zijn er gewoon om te verhinderen dat de output van de opamps stroom van de VCF/VCO krijgt (mss heeft dat invloed op de terugkoppeling).
De diodes hangen niet aan de ground hoor, dat is mijn manier van jacks tekenen...

[Bericht gewijzigd door mij op (11%)]

Het is ws bedoeld als een gewone halve brug. Als je de diode vanaf gnd weglaat laad een eventuele koppel-C zich nooit meer op. Maar dan moet die diode wel voor de andere zitten ..

Waarvoor is die pot aan de (+) van opamp 1 ? Hoe heb je het gevoed ? Wat wil je met het geheel ? :)

Alle opamps zijn gevoed (12VDC + en -). De pot aan de (+) is gewoon bedoeld om het wat bij te stellen moest er eens een audio signaal hoger dan 120mV op aangesloten worden.

Opamp 1 dient als eerste versterker: hij haalt het 120mV audio-signaal naar 5V. Ik heb dit gedaan om daarna het signaal naar een + voltage te halen, met de diodes en condensator als gelijkrichter. Zonder de amp zouden de diodes het signaal te hard afzwakken denk ik.

Dan komt opamp 2: Die inverteerd het signaal en maakt er met versterking bij -12V van

Opamp 3 inverteerd dit nog eens zodat er ook een +12V voltage onstaat.

Dat van die diodes had ik hier gezien:
http://www.circuitsonline.net/circuits/view/49

[Bericht gewijzigd door Henry S. op (7%)]

Dat klopt, maar daar zitten ze dus "andersom" en is er een koppel-C, want die schakeling wordt asy gevoed.

Volgens mij ontbreekt er dan een gnd-symbooltje bij de pot voor de eerste opamp, maar dat zijn allemaal details. Waarom het geheel niet werkt weet ik niet, ik vind het moeilijk iets te beoordelen dat niet goed werkt en dat ik zelf niet zo zou maken.

Het verbaasd mij eigenlijk dat de apparatuur welke hierna komt raad weet met zo een omhullend analoog DC signaal van -10 tot 0 en 0 tot 10V, moeten geen digitale triggers zijn ? - Als je de eisen helder kunt formuleren wil ik best iets proberen te schetsen dat daar aan voldoet.

Ik wil dus uit een audio signaal 2 outputs trekken:
- een 12V positieve om een zelfgemaakte VCF mee aan en uit te schakelen.
- een 12V negatieve om de tune van een 555 vco/die vcf mee te triggeren.

Het hoeft niet perfect te zijn als het maar meegaat met de beat van een mp3 speler of met een micro.