Hallo,
Heb hier een Rotel RB-2000 eindversterker, deze laat storingen horen die via het lichtnet komen.
Heb de set op een eigen groep zitten maar als ergen in het huis de lampen of een verbruiker schakelt hoor je een luide tik.
Heb al diverse netfilters geprobeerd die uit computervoedingen en anders toestellen kwamen maar niks helpt.
Het komt zeker van de eindversterker, heb het ook als er niks op aangesloten zit.
Het netsnoer van de eindversterker heeft geen aarde.
Wie weet een oplossing.....
Groeten Glenn.
Blijkbaar zitten er grove missers in de gnd-routing van de amp zelf. De eerste stap om daar iets aan te doen is een blokschema op te nemen.
Probeer de AMP van aarding te voorzien. Een netfilter zonder aarding doet niets buiten de storing van het lichtnet overbengen op de massa van het apparaat. Dat kan zelfs in je nadeel werken.
Volgens Google betreft het consumentenrommel apparatuur.
Als het asymetrische audioverbindingen gebruikt zal aarding gemakkelijk meer problemen geven als dat het oplost. Alleen een differential mode filter zonder C's naar het shield is dan een optie.
Overigens wordt er door beschreven common-mode netfilters geen interferentie afgevoerd naar aarde oid, daar is de impedantie van de aardverbinding immers veel te hoog voor.
Een filter filtert, en zorgt er voor dat ook common-mode interferentie op het net de kast niet binnenkomt.
Dat heeft als bijeffect een groter capacitief lek naar het net via de Y-C's in het filter, wat aarde al snel noodzakenlijk maakt ivm de veiligheid en om te voorkomen dat er 115V op de kast staat.
Het feit dat de versterker ook in zijn eentje (met kortgesloten ingangen ? ) overgevoelig is voor interferentie wijst wmbt op een intern probleem.
Het is ook nog mogelijk dat de geschakelde lampen ongebruikenlijk veel interferentie geven, b.v. omdat het halogeen op gewone transformatoren betreft. Een paar VDR's / snubbers bij de bron lijkt mij dan gepast.