Tidak Ada
Rommelige werkplek? In de natuur is wanorde de meest stabiele toestand; de entropie is dan maximaal. Het handhaven van "orde" kost daarom altijd energie.
Jochem
If you want to succeed, double your failure rate.
Haris... ken ik niet. Ik heb het schema even zitten tekenen, denk dat het torren zijn, respectievelijk NPN en PNP.
Nog eentje: Q6, dat is denk ik wel een FET.
Ik kom bijvoorbeeld op deze DMN3150L, of heeft iemand nog andere suggesties?
Hugo Welther
Moderator
Het enige dat tussen jou en je doel staat is alles wat jij jezelf verteld dat je het niet kan.
Tidak Ada
Rommelige werkplek? In de natuur is wanorde de meest stabiele toestand; de entropie is dan maximaal. Het handhaven van "orde" kost daarom altijd energie.
Nee, AY- types was General Instruments.
Harris wa HAxxxx
Harris maakte speciale IC's en ik dacht ook FET's
maartenbakker
Golden Member
www.elba-elektro.nl | "The mind is a funny thing. Sometimes it needs a good whack on the side of the head to jar things loose."
Harris heeft naast het eigen programma tussen eind jaren '80 en ongeveer 1999 de halfgeleiderdivisie van RCA geëxploiteerd en heeft toen kennelijk alles aan TI (RCA waaronder de originele CMOS-reeks?) en Intersil (de rest?) overgedaan. Ik kon zo snel niet vinden of ze ook discrete halfgeleiders maakten.
Alleen een kleinigheidje: het logo van Harris is een negatieve H met een kringeltje in het midden en een opzij uitstekend middenpootje.
Tidak Ada
Rommelige werkplek? In de natuur is wanorde de meest stabiele toestand; de entropie is dan maximaal. Het handhaven van "orde" kost daarom altijd energie.
Niet helemaal :

Ik kan momenteel ook niets vinden over discrete componenten.
[Bericht gewijzigd door Tidak Ada op (28%)]
Harris logo: , dit logo komt ook zonder kriebeltje voor.
Op 14 mei 2013 20:59:28 schreef Jochem:
Voor Q2 kom ik op een NPN-tor of een N-channel MOSFET (ik ga voor de tor).
2SC1623?
Voor Q3 kom ik op een PNP-tor of een N-channel MOSFET uit, maar ik kan dat rommeltje (logo?) linksboven niet plaatsen.
2SA812(A)?
Op 14 mei 2013 21:33:24 schreef Jochem:
Nog eentje: Q6, dat is denk ik wel een FET.
[afbeelding]Ik kom bijvoorbeeld op deze DMN3150L, of heeft iemand nog andere suggesties?
Ik denk dat je het juist hebt.
Tidak Ada
Rommelige werkplek? In de natuur is wanorde de meest stabiele toestand; de entropie is dan maximaal. Het handhaven van "orde" kost daarom altijd energie.
Henry, wat bedoel jij met 'kriebeltje'? Dat trapeziumlijntje of het uitsteeksel van de middenbalk van de H ?
Mijn voorbeeld is misschien wat bejaard; het komt van een IC catalogus van Harris d.d. 1973.
Op 15 mei 2013 18:40:31 schreef Tidak Ada:
Henry, wat bedoel jij met 'kriebeltje'? Dat trapeziumlijntje of het uitsteeksel van de middenbalk van de H ?
Het trapeziumlijntje.
Jochem
If you want to succeed, double your failure rate.
fred101
Golden Member
www.pa4tim.nl, www.schneiderelectronicsrepair.nl, Reparatie van meet- en calibratie apparatuur en maritieme en industriele PCBs
Op 27 april 2013 13:31:33 schreef Jochem:
Wie weet wat dit is dan? Misschien iets van een elektronenmicroscoop ofzo? Ik heb zoiets nog nooit gezien, dus het is een wilde gok.
http://benkrasnow.blogspot.de/2011/03/diy-scanning-electron-microscope… ik vond net deze link met filmpje van iemand die zelf een SEM electronen micoscoop heeft gebouwd. Best heel erg knap gedaan.
Hallo,
Ik ben opzoek naar zo een draaiknop die je wel eens tegenkomt in modernere toestellen. Je kan ze oneindig lang doordraaien en je voelt ook dat ze tussenstandjes hebben. Ik wil dit samen met een Atmega328 gaan gebruiken voor door menu's te bladeren.
Weet iemand hoe deze draaiknoppen heten en waar je ze kan vinden?
Rotery encoder bedoel je denk ik. Iedere toko heeft ze wel, zie bijvoorbeeld hier http://www.dickbest.nl/index.php?_a=viewProd&productId=9553 of hier http://www.conrad.nl/ce/nl/product/700701/
Ik ben op zoek naar info over het navolgende component:
KNW13
Ik heb van alles nagezocht, maar niets gevonden. Ik kwam niet dichter in de buurt dan "KN", hetgeen een BST84 is.
Kan iemand helpen?
pa3gws
Ik ben gestopt met roken nu mijn schakelingen nog.
Misschien een foto ervan of anders een omschrijving.
Zoals waar zit het in wat zou het moeten doen enz.
Nee, verder geen enkele kans om iets zinnigs erover te vertellen, anders dan dat het "vermoedelijk" een NXP component is, ogenschijnlijk SOT-23. Het zit in een klein partijtje componenten gemengd.
Op 23 mei 2013 21:35:51 schreef ronw:
Ik ben op zoek naar info over het navolgende component:KNW13
Is dit in de correcte format?
rew
four NANDS do make a NOR . Kijk ook eens in onze shop: http://www.bitwizard.nl/shop/
Dit zijn NIET ronw z'n componenten. Dit zijn een bat54C en een IRFML8244TRPBF .
Maar je kan zien hoe de text gedraaid staat. In de tweede poging kreeg ik die andere WEER niet goed op de scan en ik moet nu weg. kijk maar naar die andere dan. 
[@ronw hierhonder: Tjeempie wat een kleine thumbnail. Daar kan je toch niets op zien.... Tip: vergeet niet er op te clicken....
Nette foto, man! ]
[Bericht gewijzigd door rew op (21%)]
(haha...inderdaad...niet vergeten te klikken!)
[Bericht gewijzigd door ronw op (14%)]
rew
four NANDS do make a NOR . Kijk ook eens in onze shop: http://www.bitwizard.nl/shop/
Hey ron, als je nu hem eens doormeet? Ik heb in SOT23 diodes, bipolaire transistoren en fetjes. Dus even doormeten in de diode stand en je zou de FET er zo uit moeten kunnen halen. Daarna kan je de common anode diodes verwarren met een NPN en idem CC <-> PNP. Maar als je eenmaal weet wat voor tor het kan zijn, kan je die toch ook met een multimeter doormeten?
Tja, dat is mogelijk, maar aangezien dit duidelijk geen standaard componenten zijn, zal het voor mij nagenoeg onmogelijk zijn de eigenschappen vast te stellen die dit soort componenten interessant maken voor een gespecialiseerde toepassing.
Ik heb nog een paar andere componenten, o.a. wat diodes, ook van NXP neem ik aan, en ik denk dat ik er beter aan doe ze allemaal gratis aan te bieden via vraag-en-aanbod. Dan kan een meer gevorderde hobbyist/electronicus er iets zinnigs mee doen. Ik gebruik voor 99,5% standaard onderdelen voor "low-tech" projecten.
[Bericht gewijzigd door Henry S. op (29%)]
Ik zoek met spoed welk component dit is/was
Gaat om een SMD diode in MELF behuizing met de opdruk Z22.
de beste gok van mij is een zenertje van 22 of 2.2V. Ik heb sowieso wel een vervanger, maar wil weten of er meer kapot is...

