Onder het mom bij twijfel gewoon vragen : Moet ik de 2x + van motor uitgang van de ontvanger nog steeds wel ergens op aansluiten? Bij het laatste schema zie ik even geen logische plek daarvoor.

Normaal niet, want dat zou je 3V7 zijn die rechtstreeks van je batterij dan zou komen.

Nou alle componenten zijn binnen op de irlz34 na. Die schijnt uit te sterven. Vervanger is irlz44 maar ook die moet ik opnieuw bestellen en ik wil hem vandaag! :D

Ik ga eerst voor een irfz34, is wat zwaarder maar daar kan ik het printje eerst mee uitproberen en morgen vliegen!

Resultaten volgen.

Groeten Yuri

Hmm het werkt niet jammer genoeg.

Beide motoren gaan zo goed als vol gas draaien en reageren maar heel lichjes op de zender... Wel raar eigenlijk want elke uitgang reageerd op beide kanalen van de zender.. Zou het dan toch geen pwm zijn?

Ik wilde het eerst even snel solderen, uitproberen en dan nieuw en netjes maken dus let a.u.b. niet op de manier waarop :P

http://img.photobucket.com/albums/v444/stalker007/print.jpg

Zou moeten werken toch?? Heb voor de zeker de pin nummers van de FET's en regelaar ook aangegeven.

Even iets duidelijker zoals ie nou is.
http://img.photobucket.com/albums/v444/stalker007/aansluiten.jpg

Mocht het uiteindelijk toch niet lukken dan moeten dit de pwm inputs van de receiver zijn. Kost een paar duiten maar daar kunnen aparte regelaars aan...
[edit] heb er een servo aangehangen maar reageerd niet dus zal wel geen pwm zijn... [/edit]

http://img.photobucket.com/albums/v444/stalker007/pwminput.jpg

[Bericht gewijzigd door YgKremer op (11%)]

Wat doen die 680 R weerstanden daar?

Als bij de originele regelaar de motoren ook aan de plus hingen, moeten de ingangssignalen geinverteerd worden.

Dus jij denkt dat die 680 weerstanden beter weg gehaald kunnen worden? Dat ie daarom alleen maar vol gas loopt?

Ik had dus de witte draad van een servo los gehaald (+en- gewoon op ontvanger voor power) en op het losse rooie draadje gehouden en gebeurt bijna niks. Na op de zender het kanaal gebruikt te hebben gaat de servo opeens vol 1kant op draaien.

Nou heb ik de mosfet op de oude en nieuwe ontvanger opgezocht en de ouwe heeft 2x deze :
http://html.alldatasheet.com/html-pdf/149473/ANPEC/APM4412K/151/1/APM4…

en de nieuwe heeft 2x deze :
http://html.alldatasheet.com/html-pdf/51498/FAIRCHILD/FDS6670A/407/1/F…

De nieuwe kan dus 1A meer aan dan de oude. Wat dat betreft moet het kunnen. Ik zit er dus nu bijna aan te denken om de voeding stekkker op het ontvanger gedeelte los te halen en zorgen dat daar 3,6 op komt te staan en de 7,4 gewoon rechtstreeks op de FET's.
Dat moet dan wel werken dacht ik zo alleen vraag ik mij af waarom het door jullie ontworpen schema niet werkt.

Ik heb net toch de FET's van de ontvanger losgehaald om te kijken. Er zitten er 3 op, alledrie hetzelfde alleen 2 stuks parallel voor de rotor en 1 aan de onderkant voor de tail. De 2 rooie draadjes van ontvanger moeten dus wel de sturing zijn.
http://img.photobucket.com/albums/v444/stalker007/mosfetreceiver.jpg

Ik heb de 3,7V accu op de ontvanger gedaan en de 7,4V op de mosfets en dat werkt wel! De rotor draait prima alleen als ik exact hetzelfde bij de tail doe dan draait ie best hard en 1 klein tikje op de zender omhoog doe draait ie vol gas. Da's toch raar?

[Bericht gewijzigd door Henry S. op (22%)]

Wil je aub de volgende keer de edit knop gebruiken.

Dus als je de 3V7 van de batterij er aan hangt dan werkt ie wel maar met de zelf gemaakte Spanningsregelaar niet? Welke spanning meet je trouwens?

Ja sorry, zal ik doen.

Nee zonder regelaar, ik heb 2 accu's gebruikt om te testen, een 1 en een 2cel lipo. De 2s wil ik op mn heli hebben maar omdat de ontvanger alleen maar 3,7v slikt heb ik de mosfets(+motoren) apart gevoed met de 7,4v accu.

Oke andere aanpak.

Omdat de mosfet's die ingebouwd zijn volgens de sheets het makkelijk aan moeten kunnen ben ik verder op zoek gegaan (ik geef niet gauw op ;) )

Ik kwam op een koreaanse site van een jongen die het op de volgende manier doet. Alleen de vertaling van koreaans naar nl of eng is erg lastig te begrijpen.

http://img.photobucket.com/albums/v444/stalker007/ontvanger1a.jpg

1 is een lm117
2+3 word een diode verwijdert
4 is een stukje print baan verwijdert naar de middelste 2 pennen (+)
5 gaat naar + accu
6 gaat naar GND van servo aansluitingen

Meer foto's :
http://img.photobucket.com/albums/v444/stalker007/ontvanger3.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v444/stalker007/ontvanger4.jpg

En hier komen de twee verwijderde diodes weer terug. Logisch.

Maar wat ik niet begrijp is dat de lm117 een variabele regelaar is. Hij kan tussen de 1,2 en 38Volt25Volt regelen op de uitgang. Maar hoe weet dat ding op deze manier nou dat ie 3,7volt eruit moet gooien?

Door middel van een weerstand combinatie aan de adjust_pin, zo kan je de uitgangsspanning bepalen. Zie datasheet.
http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm117.pdf

Klopt inderdaad maar die koreaan gebruikt helemaal niets. Geen weerstanden geen condensators niets, gewoon kaal er op. De condensators snap ik nog, het is een zuivere DC spanning maar hij gebruikt geen weerstanden om de 117 te regelen.

Ik vind het een nette manier want zo past het allemaal weer in het orginele gele pakje maar ik ga het eerst met een 7805 en twee diodes doen. Die heb ik immers liggen.

Voordat ik de 117 ga solderen wil ik het eerst begrijpen :D

Als de ADJ pin met de U out verbonden is.
Zal de U out 1,28V ongeveer zijn (zie data sheet voor correct gtal).

Zijn er geen versies met een vaste uitgangsspanning?
Dat kan het ook nog zijn.

Dat zou het wel verklaren ja.

Ik heb het net weer uitgeprobeert en de ontvanger knippert wel dus krijgt de juiste spanning maar helaas kan ie opeens geen verbinding meer krijgen met de zender...
Ook met orginele 3,7 accu+orginele diodes er weer tussen.. Iets kapot gesoldeert? Eerst dat maar weer eens goed krijgen.

Vriendin komt zo weer thuis dus soldeer station moet weer van tafel :D Morgen weer verder proberen.

Op 29 augustus 2012 16:29:25 schreef Kwally:
Zijn er geen versies met een vaste uitgangsspanning?
Dat kan het ook nog zijn.

Ja, zijn er, o.a. voor 5V en 3,3V.

Ik heb het weer voor elkaar dat ie reageerd. Maar nu reageren de servo's prima maar opeens erg schokkerig. En zodra ik een motor aanstuur dan gaat ie heel langzaam draaien en de servo's en ontvanger stoppen ermee totdat de motor weer volledig stil staat.

Zal wel iets goed kapot zijn. Omdat ik er helemaal flauw van was heb ik mijn 35mhz ontvanger gerepareerd met onderdelen van de 2,4Ghz ontvanger en voila... zo werkt het ook... Niet zoals bedoeld maar ik kan in ieder geval weer vliegen!

Bedankt voor alle hulp!