Ik heb ook een Garmin, die laat zich prima updaten.
Laat hem eerst uit voor je hem aan de pc koppelt, bij mij schakelt hij zelf in zodra hij aan de usb gekoppeld wordt en garmin express start.

Dat werkt bij mij niet, Revado

Ik heb het sterke vermoeden dat deze Garmin speciaal is gemaakt voor Volkswagen. De Garmin software detecteert hem dan ook niet als Garmin.

In Windows zie ik het ding wel als een schijf met zijn bestanden. De USB drivers zijn dan ook goed.

Ik heb wat alternatieven geprobeerd zoals Garmin Webupdater, maar die herkent hem ook niet.
Eigenlijk gaat het me om een nieuwe kaart van Nederland. Die er nu in zit is van 2013. De auto is van 2015.

Ik heb wel een update kunnen ophalen op een SD-card, maar die .exe die daar op staat draait niet op Windows.

Een andere zoektocht gaf aan dat je deze zou moeten updaten met het programma Fresh. Die is echter niet meer te downloaden en de Fresh-server zou ook uit de lucht zijn.

Misschien is het mogelijk om een 'Netherlands.map' op de kop te tikken die ik dan overschrijf (en hopen dat deze software ermee draait)?

Heb jij die wellicht?

Die .map zomaar overzetten zal ook niet lukken, die mappen zijn gecodeerd en je navigatie systeem moet de juiste key-file hebben om die bestanden te kunnen lezen... Bij het overzetten in het geheugen worden die dan gedecodeerd zodat de GPS die kan lezen. Met de verkeerde key blijven die bestanden onbruikbaar en ben je er niks mee. En zoals met ransomware zijn die key files voor elke GPS weer uniek.

Is bij vrienden ook zo, je moet bij Volkswagen zelf zijn voor een update natuurlijk. Die krijg je dan op een sd-kaartje, wel zeer prijzig...

VW zegt dat ze er niks mee kunnen omdat ze "het niet in beheer hebben". Die stuurt me naar Garmin..
Ja,dat is altijd uiterst vervelend met die VW dingen. Ik heb zelf een VW Sportsvan uit 2014. Geen updates meer voor te krijgen.
Dan heb je zo'n heel duur ingebouwd 'media' apparaat voor 'langdurig plezier' en is het advies een losse TomTom op het dashboard te monteren.
De website van VW getuigt dat ze beter auto's bouwen dan software...

Ik wil met alle plezier voor je kijken of die file op mijn Garmin staat @bavelt.
In Garmin express staan geen kaarten, die gaan direct van Inet naar de navi, en dat duurt lang...
Maar ik denk dat wat @crossfirex ook zegt, het niet gaat werken.
Op de site van VW staat ook een en ander, 5 jaar updates.
Daarna zal het geld kosten.
Als je zoekt op google zie je ook wel wat aangeboden worden wat "niet vw is".
Of zoiets werkt, geen idee.
Mijn Volvo heeft nog DVD's met een scherm wat omhoog komt, en ik heb de "nieuwste " van 2019 er in zitten, daarna geen updates meer.
Dat werkt best nog goed in de meeste gevallen.
De Garmin heb ik er naast met de laatste updates.
Misschien sloop ik de lcd nog een keer uit de vaste en zet die garmin er in, de maat is ongeveer gelijk.

Werkt wel die sites waar het wordt aangeboden. Je moet wel handig zijn met computers en tijd over hebben. Kan je beter in de koffiehoek bespreken, lijkt mij.

Ik heb een TomTom, ook een oudje, werkt op zich prima. Ik kan er ook een 'nieuwe' kaart voor kopen á 80 euro. Nieuw voor mijn model is dan een kaart van 53 maanden 'nieuw'. Ofwel voor mijn model worden die kaarten niet meer bijgewerkt of gemaakt. Oplossing van StomStom is om een nieuwe routeplanner te kopen.

Dat ga ik dus niet doen.

Misschien handig dit even tussen de koffiekopjes te parkeren inderdaad...

harry64 voor ouwe Tomtoms is de oplossing wel heel simpel......

Op vrijdag 10 mei 2024 10:49:15 schreef Guy.v2:
Kijk eens op volgende site https://www.javawa.nl/mtp.html

https://www.youtube.com/watch?v=5L4jdqdGJvU&t=17s

tot slot zeer goede tool https://www.javawa.nl/jdm.html

De laatste heb ik geprobeerd. Maar ook deze tool zegt dat er geen herkenbare apparaten zijn aangetroffen. Wel ziet hij de schijf G:\Navigon maar kan er niks mee.

Als je het apparaat aanzet komt er ook pontificaal
"Welcome to Volkswagen" in beeld en niets van Garmin.

Vervolgens Garmin Support gebeld, die geeft aan dat hun samenwerking met VW is beëindigd en dat ik mijn pogingen voor updates wel kan staken...

Lekker dan... arrogante producenten.

Kan die VW-Garmin geflasht worden naar een gewone Garmin? Alhoewel ik vermoed dat dit hardwarematig of middels serie/model nr bemoeilijkt dan wel onmogelijk gemaakt wordt.

Procedure bij mijn huidige en vorige Honda's:
Grformateerde usb stick in usb in de auto. In de instellingen aangeven dat je wilt updaten. Gegevens van de auto en Garmin worden naar de usb stick geschreven.

Met USB stick naar PC, Garmin Express starten, stick in usb poort, soort van aanmelden....

Sorftware wordt gezocht bij Garmin, en bij akkoord, naar de usb stick geschreven.

Met stick terug naar auto, usb stick in usb aansluiting, in instellingen aangeven dat je wilt updaten.
Software wordt naar Garmin Navigatie installatie geschreven.

Mss bij Volkswagen soortgelijke procedure.

Ber

Op vrijdag 10 mei 2024 11:33:57 schreef Bavelt:
[...]

De laatste heb ik geprobeerd. Maar ook deze tool zegt dat er geen herkenbare apparaten zijn aangetroffen. Wel ziet hij de schijf G:\Navigon maar kan er niks mee.

Als je het apparaat aanzet komt er ook pontificaal
"Welcome to Volkswagen" in beeld en niets van Garmin.

Vervolgens Garmin Support gebeld, die geeft aan dat hun samenwerking met VW is beëindigd en dat ik mijn pogingen voor updates wel kan staken...

[bijlage]

dan kan je nog openstreetmaps https://www.openfietsmap.nl/downloads/europe

Ik heb na lang speurwerk een oplossing: een backup van het apparaat met de bestanden van 2020.
Dat is tevens de laatste versie die is uitgebracht.
Deze zijn met de Windows verkenner op het apparaat te installeren, zonder aanvullende software.

Mocht iemand met hetzelfde probleem zitten, dan stuur me maar een PB. Dan heb ik de oplossing.

Hi Bavelt ik heb het zelfde probleem hoe kan ik jou ee pb sturen. ik zit nog maar net op dit forum en weet niet hoe het allemaal werkt.grt

Welkom, als op Bavelt's naam klikt staat daar zijn e-mail adres. De reden is dat webcrawlers daar niet zo makkellijk bij kunnen omdat er een inlog op het forum voor nodig is.

[Bericht gewijzigd door RAAF12 op (46%)]

@Bavelt ich kann dir die Software zur Reparatur deines GPS zur Verfügung stellen, aber wenn du es nicht mehr benutzt, bin ich am Kauf interessiert

De oplossing van forumlid Bavelt (een paar berichten hiervoor, dd 13 mei 2024) werkt voor mij perfect. Mijn kaarten zijn nu vijf jaar jonger. Dus dank aan Bavelt.

Ook bij mij werkt de oplossing van Bavelt perfect, mijn kaarten zijn nu 7 jaar nieuwer. Nogmaals dank Bavelt!

Op vrijdag 10 mei 2024 09:28:50 schreef Bavelt:
VW zegt dat ze er niks mee kunnen omdat ze "het niet in beheer hebben". Die stuurt me naar Garmin..
Ja,dat is altijd uiterst vervelend met die VW dingen. Ik heb zelf een VW Sportsvan uit 2014. Geen updates meer voor te krijgen.
Dan heb je zo'n heel duur ingebouwd 'media' apparaat voor 'langdurig plezier' en is het advies een losse TomTom op het dashboard te monteren.
De website van VW getuigt dat ze beter auto's bouwen dan software...

Is geen probleem van VW alleen. Stellantis ondersteund een Opel Insigna van 2017 niet meer. Ik heb een Ford met ingebouwde domdom. Final kaart update is van 2022. Sorry maar daar betaal ik geen 180€ meer voor.

Bij deze Garmin krijg je nog toegang tot de files. Bij de domdom niet. Een geheugenkaartje insteken en auto laten draaien tot de update is gebeurd.

Ik heb dan maar een Garmin Camper 1095 gekocht. Heb ik ook nog meer mogelijkheden zoals GPX upload. Een profiel voor de auto alleen. Met een aanhangwagen van 2t en een profiel met caravan. Houdt rekening met gewicht, breedte, lengte en hoogte.