Op 17 april 2006 15:07:13 schreef Lucky luke:
goed, opstelling 1:

fet: buz11

gate naar + via 10K
drain naar -
source via lampje aan +

resultaat: lamp brand

Gefeliciteerd, u heeft uitgevonden dat er een diode zit in dat ding. :)

Probeer het eens met de source aan de - en de lamp tussen de + en drain. ;)

Op 17 april 2006 15:45:50 schreef Lucky luke:
[...]

ja, klopt, maar waarom doen ze nou weer zo moeilijk? (retorische vraag)

Vroeger, toen de dieren nog spraken en slechts mannen met lange baarden met elektriciteit prutsten, wist men nog niet hoe die electronen nu eigenlijk opgevat moesten worden. Ze hebben dan tijdens een conventie een bepaalde stroomzin vastgelegd, de conventionele stroomzin (degene die door iedereen gebruikt wordt).

Eenmaal ze konden bepalen dat een electron negatief is, bleken ze dus gemist (ttz, verkeerd gegokt) te hebben, maar gedane afspraken nemen geen keer. Daarom zitten we nu met de electronenstroom die omgekeerd is aan de conventionele stroom. Puur het gokwerk van oude wetenschappers met lange baarden en grijs haar :)

Op 17 april 2006 17:11:12 schreef Lucky luke:
[...]
dus drain en souce omwisselen ook? of aleen negatief opensturen?

Het is ofwel negatief opensturen ofwel drain en source wisselen.(Door deze te wisselen kun je negatieve spanning aan de gate krijgen.)

Zie voorbeeldschakeling:
http://www.armory.com/~rstevew/Public/Motors/H-Bridges/Blanchard/h-bridge.gif

Op 17 april 2006 17:11:12 schreef Lucky luke:
[...]
dus drain en souce omwisselen ook? of aleen negatief opensturen?

Nope, alleen negatief open sturen.