Hallo, dit is mijn eerste post op het forum.
Ik heb beperkte ervaring met electronica maar wel erg geinteresseerd en bouw inmiddels mn eerste circuitjes met veel plezier. Daarnaast ben ik al jaren audio experimenteerder. Ik wil graag het volgende doen:
Ik heb een Technics SL-D2 platenspeler welke is uitgerust met pitchcontrol. Ik wil echter dat het spectrum van harder en zachter veel groter wordt. Hij moet dus heel langzaam en ook een stuk sneller kunnen draaien. Nu heb ik hem eens opengeschroefd en ik vind daar bij het pitchwieltje een "VR3" op de printplaat staan, een variabele resistor. Als ik die meet vind ik waarden van geen tot 20k ohm.
Nu komt het moeilijke gedeelte en dat is bepalen wat ik moet veranderen om tot een interessant resultaat te komen. Belangrijker voor mij is het langzamer draaien dan sneller draaien. Ik kan me indenken een potmeter ertussen te zetten maar geen idee met welke waarden ik bereik dat ik zak tot 5 of 10 toeren per minuut.
Iemand die kan bijspringen hierin?
dank,
~daobra