BjornR
Geef mij maar de oude lay-out en opmaak. Voor 4 augustus 2010 gekend onder de nickname "Cracker" | Beginners: begin met het begin, niet met het einde. De weg ernaartoe is het belangrijkst.
Vanwege de niet-werkende zoekfunctie een nieuw onderwerp.
Na enkele jaren heb ik mijn walkie-talkies eens vanonder het stof gehaald en er batterijen in gestoken.
Tot mijn spijt kan ik niet zenden terwijl ik naar NGC aan het kijken ben.
Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=WEDKNQLqGv4
Wat is er zo speciaal aan die frequenties, waarom op iedere tv, enkel op NGC?
bertusvz
Bertus geeft antwoord. PE1BLY. ook bekend van Schakelingen Online Forum en All About Circuits Forum
Hallo,
Op welk kanaal zit NGC bij jouw?
Ik neem aan dat het kabel TV is.
Het kan zijn dat de Walkie Talkie precies in dat kanaal zend.
Het is waarschijnlijk een PMR portofoon die in de buurt van 446 MHz zend.
Groeten,
Bertus
Fantomaz
Ik moet hier weer vaker komen... Wat kun je zo'n forum als deze gaan missen. :-)
Rond die frequentie wordt niet overal analoge TV uitgezonden.
Mocht dat wel zo zijn, zou je betere kabels en/of contactdozen moeten overwegen.
Een goede CAI installatie inhuis, zou goed afgeschermt moeten zijn.
Er is zelfs een norm voor de gebruikte kabels voor wat inslag en demping van signalen van buitenaf moet zijn.
[Edit]
Ah... Het land van Koning Albert...
Die hebben we hier ook inderdaad
In Belgie weet ik het niet...
[Bericht gewijzigd door Fantomaz op (15%)]
Pertinax
Mijn thuis is waar mijn Weller staat
NGC zit bij TS op 442.250MHz.
Deze frequentie zit vlakbij de frekwentie van de walki-talki's, dus de storing is 'normaal'.
Mogelijks wordt ZDF op 449.205MHz ook gestoord.
De zendertabellen voor kabelabonnee's bij Telenet kun je hier vinden:
klik
BjornR
Geef mij maar de oude lay-out en opmaak. Voor 4 augustus 2010 gekend onder de nickname "Cracker" | Beginners: begin met het begin, niet met het einde. De weg ernaartoe is het belangrijkst.
Hier is NGC 442,25 MHz
Walkie-Talkie: 446.00625 - 446.09375 MHz.
Toch 4 MHz verschil !
[Bericht gewijzigd door BjornR op (32%)]
De frequentie van de WT valt binnen het NGC kanaal. Waarbij de WT ook nog niet eens officieel toegelaten is.
Het is wel een interessant geval, omdat hier een toestel op zijn toegewezen frequentie werkt (PMR is ook in Belgie toegelaten), en storing veroorzaakt op een toestel dat niet op een toegewezen frequentie werkt (442 MHz is geen kanaal in de toegewezen TV banden).
Een kabelmaatschappij die buiten de TV band TV programma's doorgeeft, doet dat op zijn eigen risico. het kabelnet moet dicht zijn. Als een PMR gebruiker storing krijgt door de doorgifte van NGC (te herkennen als een ratelachtige storing), dan kan die terecht klagen.
In dit geval echter denk ik dat het eerder de TV is die 'lek' is. Als je de antennekabel losneemt en het beeld verschiet nog steeds als je zendt, ligt het aan de TV.
PMR 446 is toegelaten, alleen als secundaire gebruiker niet op de plaats van de TS.
De TV frequentie is namelijk niet bedoelt voor de ether, maar wel toegelaten in de door kabelbedrijven gebruikte 'hyperband'.
Met de voetnoot dat het kabelsysteem dicht moet zijn tov signalen van buitenaf. Er zijn namelijk 20 TV kanalen beschikbaar, een band van 160MHz, in het lage UHF gebied. En daar zit zoals we weten een heleboel radioverkeer.
De TS kan dat testen door wat verder van de TV te gaan staan.
[Bericht gewijzigd door Henry S. op (17%)]
BjornR
Geef mij maar de oude lay-out en opmaak. Voor 4 augustus 2010 gekend onder de nickname "Cracker" | Beginners: begin met het begin, niet met het einde. De weg ernaartoe is het belangrijkst.
Tot op 30 meter heb ik storing, verder kon ik het niet testen.
Het viel mij op dat het effect groter is als ik recht voor de tv's sta.
Op 4 augustus 2008 09:22:53 schreef Frederick E. Terman:
In dit geval echter denk ik dat het eerder de TV is die 'lek' is. Als je de antennekabel losneemt en het beeld verschiet nog steeds als je zendt, ligt het aan de TV.
Ook zonder coax-kabel ingeplugd wordt het beeld gestoord.
Dit op 2 tv's maar enkel op het NGC-kanaal.
Dan is het waarschijnlijk dat, in dit geval, de kabelaar niets te verwijten valt.
Het is gewoon lastig een ontvanger ongevoelig te maken voor een zender, op dezelfde frequentie, die zo dichtbij is.
Beschouw het maar als een grappig toeval dat je er mee te maken hebt en zo ontdekt waar de diverse frequenties liggen.
:)