K9 is nu zo lang geleden dat ik echt alles niet meer weet. Met het standaard schema kwam je er echter altijd al uit.
In k40 was het een weerstandje op dat L stuk van de LSP unit. Ging spontaan defect.
Mogelijk dat bij deze K9 een weerstand open staat, zou me niets verbazen.
Raster fouten waren ook niet moeilijk, je deed er nieuwe elco,s in en de kleine halfgeleiders en het speelde gewoon weer.
2B had net als 3 A problemen met de gelijkloop waar een modificatie voor was. K12 en ook K12 Z hadden geen cutt off regeling, wel een ander soort regeling maar hoe die werd genoemd?
Philips was erg laat met die schakeling
TS mag bij mij langs komen, vind ik wel leuk om een K9 te herstellen.
100% dat dit gaat lukken al zal ik veel zijn vergeten.
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
K9 waren de eerste tv's die ik heb gesloopt wrs. al slopende kwam je de bekende problemen vaak al tegen. in de voeding zat doorgaans het eea los in de soldeer, net als warm wordende onderdelen op de klapprinten.
Mn arme ruggegraat heeft wat van die TVs weggezet, net zoals K11,12,30,35,40 etc etc. Dus lekker krom en blij dat de platte nu lichter worden. Vond het leuke toestellen en repareerde/ reviseerde er zo wel 8 a 10 op een dag!! Cascades, BU208 11 nF ctjes NTCs etc. heb ze ergens nog wel een doosje met die rommel.
K9 was de tv waar het echte werk mee begon al was er natuurlijk de bodem al opgedaan met zwart wit televisies.
Buizen kleur vond ik toen erg lastig en bovendien waren de buizen duur om maar te zwijgen over de lijntrafo,s van K8 en al helemaal als je die niet juist instelde.
Anoniem
Het gaat om een K9 tv.Ik begrijp niet goed waarom er hier dan gediscuteerd wordt over K8, K12 en K40.
Deze tv's hadden een compleet ander concept, andere units. De meeste zwakke punten waren bij deze uitvoeringen van een totaal andere aard evenals de veel voorkomende fouten.
Verder lees ik hier over het al of niet gloeien van de beeldbuis, straalonderdrukking, video.Allemaal zaken die geen verband houden met de fout.
Er is op de foto een horizontale streep te zien op een verder dood scherm.
Dat betekent dat de beeldbuis, de horizontale eindtrap, de HS en het video en de instellingen van de BB ok zijn. het enige wat ontbreekt is de vertikale deflectie. Omdat de streep zich bovenaan bevindt,is het duidelijk dat er een gelijkstroom door de vertikale deflectiespoel vloeit.
Een mogelijke oorzaak is dus een defecte deflectietransistor.Of een doorgeslagen condensator in de gelijkstroomweg van deze.
Ook even de voedingsspanningen controleren en vooral de hulpspanning die in de lijntransfo gemaakt wordt. Een defecte diode of condensator in dat circuit kan.
Verder heb ik geen kristallen bol, het is geen 'standaard' fout en je zult moeten meten.
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
het probleem waar de ts het topic mee begon is niet een geheel afwetende verticaal trap. dan zou die streep veel witter licht geven en doorgaans middenin beeld staan..
maartenbakker
Golden Member
www.elba-elektro.nl | "The mind is a funny thing. Sometimes it needs a good whack on the side of the head to jar things loose."
Op 16 december 2016 21:53:46 schreef grotedikken:
Verder lees ik hier over het al of niet gloeien van de beeldbuis, straalonderdrukking, video.Allemaal zaken die geen verband houden met de fout.
Die houden er prima verband mee, als je even het hele topic leest. Het oorspronkelijke grootsignaalpaneel is teruggeplaatst en dat geeft een andere fout. Helaas eentje die niet zo simpel is als ik even dacht (weggevallen +240) maar die toch niet moeilijker te vinden moet zijn dan de fout waar het topic mee begon.
Anoniem
Op 16 december 2016 22:14:35 schreef maartenbakker:
[...]
Die houden er prima verband mee, als je even het hele topic leest. Het oorspronkelijke grootsignaalpaneel is teruggeplaatst en dat geeft een andere fout. Helaas eentje die niet zo simpel is als ik even dacht (weggevallen +240) maar die toch niet moeilijker te vinden moet zijn dan de fout waar het topic mee begon.
Ik zie niet goed in, als de bb een horizontale streep te zien geeft, dat je je dan moet afvragen of de gloeidraden van de BB spanning krijgen????
En door op goed geluk af zaken te gaan vervangen door onderdelen uit een ander soort tv, waarvan je niet eens weet of de vervangstukken wel compatibel zijn geraak je ook niet verder. Repareren en gokken zijn twee verschillende zaken.
Op 16 december 2016 22:07:39 schreef testman:
het probleem waar de ts het topic mee begon is niet een geheel afwetende verticaal trap. dan zou die streep veel witter licht geven en doorgaans middenin beeld staan..
Niet geheel afwetend? Ik zie anders geen spoor van vertikale deflectie. Je zou in dat geval een samengedrukt beeld zien.
Als er helemaal geen stroom vloeit zou de lijn idd in het midden staan. De actuele posities duidt op een afwezigheid van de 50 Hz zaagtand en de aanwezigheid van een gelijkstroom in de deflectiespoel.
Dat je een grotere helderheid zou verwachten klopt, maar de k9 was berucht voor zijn uitgeputte beeldbuizen. Of vaker kathodes die vergiftigd waren door restgassen.
35 jaar later zal dit laatste er niet op verbeterd zijn.
Vermoedelijk gaat die BB nog net voldoende licht geven om in het pikdonker nog wat te onderscheiden.Ik vraag me trouwens af waarom iemand zo'n oud lijk nieuw leven zou willen inblazen?
maartenbakker
Golden Member
www.elba-elektro.nl | "The mind is a funny thing. Sometimes it needs a good whack on the side of the head to jar things loose."
Je bent te lui om het hele topic door te lezen zelfs na een hint die je op zijn minst half hebt meegekregen, maar ik ben de beroerdste niet dus ik leg het nog eens uit. Die verticaalstoring zat in de niet-originele print. Nu zit de originele print er weer in, we zijn het erover eens dat dat makkelijker werkt, en daarbij blijft de buis donker. Vandaar dat de troubleshooting dus nu een andere kant op gaat.
[Bericht gewijzigd door maartenbakker op (89%)]
Anoniem
Beste Maarten, iemand van ons twee heeft idd leesblindheid.
Maar ditmaal is de eer geheel voor jou denk ik.
Dit is de openingspost.
Op 10 december 2016 16:05:53 schreef René Daemen:
Hallo,
Mijn philips k9 geeft boven in beeld een horizontale streep
Wat kan dit zijn?[bijlage]
Gevolgd door dit van de pot gerukte antwoord.
Op 10 december 2016 16:10:01 schreef mississippi:
Deze streep wordt veroorzaakt door een ic in de K9 die de straalstroom dan even meet en dan de video versterkers instelt. Deze streep hoort normaal buiten beeld gedraaid te worden. in het niet zichtbare gebied net zoals de teletekst lijnen.
Dan volgt wat niet ter zake doend gelul over compleet andere tv types.
In de volgende post van de TS staat dat hij de framemodule uitgewisseld heeft zonder resultaat.
Dan hebben we een actie gemist,want in zijn daaropvolgende post zegt hij het originele signaalbord terug geplaatst te hebben. En nu is er opeens geen beeld meer en geen display. Vermoedelijk heeft hij met zijn geknoei nog meer stuk gemaakt.
Ik weet niet of je een K9 al van dichtbij gezien hebt, maar daar zijn twee openklapbare panelen. Op de ene staat de tuner,middenfrequenten enz. en op de andere onder meer de tht, en de deflectie units. De voeding zit in een aparte metalen doos onderaan in het midden.
Typisch voor de K9 en verwante K11 zijn de uitplugbare modules. De panelen zelf fungeren hoofdzakelijk als gedrukte bedrading van de modules.
Zoef de Haas.
Hoe het werkt is niet belangrijk, als het maar werkt!
Ik zie niet goed in, als de bb een horizontale streep te zien geeft, dat je je dan moet afvragen of de gloeidraden van de BB spanning krijgen????
Die suggestie had ik gedaan omdat na het wisselen van het board er helemaal niets meer te zien was. Cut-off regeling is hier niet aan de orde omdat dit voor een K9 nog niet werd toegepast.Mensen die nog nooit met een K9 hebben gewerkt hebben dit verschijnsel wel gezien bij andere toestellen en hebben daarom, voor mensen die de K9 wel kennen onzin geschreven, hoewel ik een dergelijke gedachtegang wel kan begrijpen.
Groetjes Hans.
gewoon een raster fout en ja er staat ook een gelijkspanning op door een defecte transistor of lekke uitgangselco ALS die er al in zat.
Gewoon brom opzetten op de ingang en kijken, even de vinger er op , geen probleem.
Heb dat ding zo aan MITS hij niet zoals grotendikken zegt verneukt is. Opmerking buis snap ik niet, die gingen juist heel lang mee vanaf de quick start. De 56 cm leken het eeuwige leven te hebben.
maartenbakker
Golden Member
www.elba-elektro.nl | "The mind is a funny thing. Sometimes it needs a good whack on the side of the head to jar things loose."
Op 17 december 2016 17:29:35 schreef grotedikken:
Beste Maarten, iemand van ons twee heeft idd leesblindheid.
Maar ditmaal is de eer geheel voor jou denk ik.
Zal me wel in de luren hebben laten leggen doordat ik niet verwacht dat mensen uitgebreid op de dingen ingaan die ik alweer opzij gezet had wegens niet relevant. Ik reageer hier pas weer als ik een idee heb hoe de +240 aanwezig kan zijn maar geen neon en geen beeld. Mogelijk ongerelteerd of een andere spanning.
Maarten wat grotedikken al zegt het is een ROMMEL BAK dus waarschijnlijk meerdere fouten.
Derhalve een K9 kan nooit moeilijk zijn en als TS hem niet aan krijgt dan mag hij hem hier afleveren, ik heb alleen helemaal niets meer van voor 2010
Anoniem
Ten dien tijde waren de K9's relatief betrouwbare tv's.
Zeker in vergelijking met de andere ktv die in Belgie courant was, de Barco Cordoba.
Bij de K9 waren de meest voorkomende fouten in de voeding. En in het HS circuit. In de tht schakeling zat een 47nF condensator die capaciteit verloor. Een beetje als de X2 condensatoren van vandaag. Het gevolg was een veel te hoge naversnellings spanning, ik heb soms wel 40kV gemeten. Het venijnige was dat de mensen bleven verder kijken, want het beeld was scherper en helderder dan normaal , zij het kleiner in formaat.
Dan begaf de tripler het, of de deflectie transistoren.
Soms sloeg de beeldbuis door ter hoogte van het blauwe kanon. onder de convergentiespoel zag je dan een sterretje in het glas.
Een ander zeer vaak voorkomend fenomeen was een zeer duister beeld te wijten aan defecte kathodes.
Meestal na een achttal jaar, maar ook wel reeds na 4-5 jaar.
Soms was het een restgasvergiftiging, die kon je met een regenerator herstellen, soms waren de kathodes echt uitgeput.
Het kwam zo vaak voor, dat ik toen een tweedehands beeldbuisregenerator aanschafte. Alhoewel tv reparatie niet mijn job was. Als elektronicus was je echter veroordeeld tot het (gratis) onderhoud van de elektrospullen van familie buren en vrienden. Vrienden had je toen bij momenten verbazend veel. 
In Belgie was het 67 cm formaat het meest verspreid, terwijl in Nederland en Duitsland 56 cm meer courant was. De kleinere BB leken robuuster.
Uit de posts van de TS meen ik te begrijpen dat het een groot formaat betreft.
Ster in de buis kwam idd voor bij die types welke niet waren gemodificeerd door PHILIPS want er is een actie voor geweest.
Genekte beeldbuizen kwamen ook voor door, juist een defect raster wanneer de straal ergens in de hals stond de stralen.
K9 was niet beveiligd tegen zulke ongein simpel
Wat betreft het aanhalen van ander chassis , er menen er hier dat de K9 een cutt off heeft ???? NIET dus
Enige wat ik zei waarvan ik de klacht kende met op exact dezelfde hoogte een streep was in de K40 , een voeding ontbrak dan.
In K9 ben ik deze fout nooit tegen gekomen maar aan de andere kant het is inmiddels wel heel erg lang geleden.
Barco ken ik alleen van monitoren, nooit geweten dat zij ook tv toestellen maakte.
Anoniem
Tuuurlijk niet, ik heb zelf nog heldere momenten. 
Arnold, Barco heeft een kwart eeuw geleden consumenten tv over boord gegooid en zich gespecialiseerd in de professionele markt zoals monitors en videoprojectoren bij evenementen.
Maar in de tijd van de K9 was Barco in Belgie de grote tegenpool van Philips wat ktv betrof. Philips werd toen ook verkocht onder een aantal lokale merknamen zoals Sierra. Je had verder nog een geringer aantal Grundig en ITT Schaub-Lorenz.Andere merken waren eerder sporadisch. Zeker in het toen gebruikelijke 67cm gamma. Oosterse merken had je vooral in de kleine tvtjes voor op de kamer.
Heb die BARCO monitoren wel moeten herstellen maar niet veel .
SMD en Grotedikken jullie zijn niet dement 
De getoonde streep heeft in dit verhaal totaal niets met de cutt off te maken echt totaal NIETS.
Naderhand zag je ook in K9 de terugslagstreepje,s van de TXT doordat een elco of tor slecht was.
Mij is altijd verteld en geleerd dat B&O het eerste merk was met een auto cutt off welke pas veel later door philips werd toegepast.
ach ik dwaal weer af dat krijg je als je 52 bent
IDD B&O was het eerste merk met auto cut off. Fijne chssis ahum... not. Later was dat telefunken/ Saba en direct of gelijk met Philips.
Op 19 december 2016 16:18:49 schreef Arnold D:
Naderhand zag je ook in K9 de terugslagstreepje,s van de TXT doordat een elco of tor slecht was.
Wat is TXT? Toch geen teletekst? Volgens mij had K9 geen teletekst.
Op 19 december 2016 20:02:36 schreef ohm pi:
[...]Wat is TXT? Toch geen teletekst? Volgens mij had K9 geen teletekst.
Een K12 was de eerste met teletekst( TXT) als ik me herinner.
Zoef de Haas.
Hoe het werkt is niet belangrijk, als het maar werkt!
Wat is TXT? Toch geen teletekst? Volgens mij had K9 geen teletekst.
TXT is inderdaad teletekst. Dat wel werd uitgezonden door de zender en ontvangen door de TV, maar deze kon het niet weergeven. Dus de signalen kwamen wel binnen. Als een elco in de vert. eindtrap verminderde capaciteit had, begon het raster iets te vroeg en werden die signalen zichtbaar als stippels bovenin het beeld en terugslaglijnen, want normaal viel dit alles buiten de inhoud van het beeld.
Groetjes Hans.