Ze zullen vast hun oude voorraad kwijt willen voordat het niet meer verkocht mag worden.

Geloof niet dat het goedkoper is dan een jaar geleden ofzo eigenlijk... echt gedumpt zal het niet worden denk ik. Het mag nog een jaar gebruikt worden in ieder geval, misschien dat er vlak voor het einde wat gedumpt wordt, voor zover verkoop aan hobbyisten uberhaupt verboden wordt?

Op 3 mei 2005 16:42:05 schreef Omron:
Hallo mensen. Ik ben nieuw hier en weet niet hoe ik mijn vraag kan plaatsen (dus stoor ik hier maar even). Hier zit volgens mij voldoende kennis en vakmanschap om voor mijn probleem een oplossing aan te dragen. Nu het probleem: regelmatig moeten bij ons relais met een "faston" aansluiting vervangen worden, deze zitten op de print vastgesoldeerd dus zonder voetje. bij het lossolderen gebruik ik een soldeerbout (voor voldoende warmte)en een desoldeerbout van weller, dan ga ik met litzeband verder en moet alsnog hot-air gebruiken om het geheel te verwijderen. Deze bewerking duurt veel te lang en daarom zoek ik een makkelijkere manier. wie werkt er ook met deze zware jongens en heeft een simpelere oplossing.
twee foto's van de situatie kun je op de volgende link zien.
http://home.planet.nl/~leur0171/faston1.jpg
http://home.planet.nl/~leur0171/faston2.jpg

Welkom

Op deze link kan je een nieuw topique posten in het subforum "overig".

Maak een duidelijke titel (bv "Snel een relais desolderen"), voeg het probleem toe in je post (heb je al mooi omschreven, gewoon kopieeren).

Posten, check later de reacties en geef zonodig antwoord.

Aantwoord post ik wel even in jou topic dan ;)

mijn tin is op, s kijken of mn boer al loodvrij gaat geven morgen , anders ga ik leker door met lood.

@diegene met die relais: gelijk met hetelucht beginnen is mischien een idee?

(zou dat ook met een verfafbrander gaan of rooster je de boel dan?)

[Bericht gewijzigd door Lucky Luke op ]

Laten we daar een ander topic voor maken :P

dat andere topic kan ik dus niet vinden... mischien een heel soldeertopic of artikel maken ?

Op 3 mei 2005 11:40:51 schreef elmowww:
Ik bedoel vooral de hobbyisten hiero. Met mensen die 10kg lood in gaan kopen :P.

Het zit je wel dwars he? ;-)
Zoals ik al zei, ik doe eigenlijk alleen maar jaren 70 en 80 audioreparaties en zelfbouwen met mijn in voorraad componenten.
Da's veelal buizenwerk, dus oud, dus loodhoudend soldeer heeft daar voordelen.

Moest ik nu beginnen met elektronica, en niet repareren, dan zou ik zonder bezwaren loodvrij gaan werken, mijn Weller stations zijn gelukkig instelbaar.

Op 4 mei 2005 21:27:53 schreef KT88:
[...]
Het zit je wel dwars he? ;-)
Zoals ik al zei, ik doe eigenlijk alleen maar jaren 70 en 80 audioreparaties en zelfbouwen met mijn in voorraad componenten.
Da's veelal buizenwerk, dus oud, dus loodhoudend soldeer heeft daar voordelen.

Moest ik nu beginnen met elektronica, en niet repareren, dan zou ik zonder bezwaren loodvrij gaan werken, mijn Weller stations zijn gelukkig instelbaar.

Whatever, ik stel me aan ;)

Misschien komt het omdat ik die richtlijn wel interessant vind :)

Of omdat ik relatief milieubewust ben (vriendin wordt er ook gek van af en toe)