Fantomaz
Ik moet hier weer vaker komen... Wat kun je zo'n forum als deze gaan missen. :-)
Ik denk dat er best nog wel een flink aantal mensen is die (met name) hun witgoed apparatuur laten ophalen door zo'n onderdelenjager.
Alleen zijn er mensen die daar een afkeer van hebben en de boel gewoon naar de stort brengen.
Ik denk ook dat de samenwerking tussen zo'n onderdelenjager en gemeentereinigingsdienst veel nauwer zou moeten zijn.
WilToyo
Maak me niet gek, ik ben al gek.
(Dit heeft totaal niks met elektronica te maken, maar wil het wel even noemen)
Wat denken we van de voedselindustrie. Ik heb een tijdje als bijbaantje in de detailhandel gewerkt. Alles wat over de THT heen is, wordt gewoon weggeknikkerd. Terwijl het eigenlijk nog lang niet bedorven is. Sterker nog, een pak melk dat een dag over de THT is, kun je gerust nog een week lang gebruiken. Het is pas overstuur als het zuur wordt en dan nog is het niet schadelijk voor een mens.
Er werd (wordt) wekelijks zo'n kleine 400€ aan etenswaren weggegooid. Reken dat eens om naar wat er in heel Nederland en Belgie wordt weggegooid! Daar kun je heel wat mensen in derde wereldlanden gelukkig mee maken.
free_electron
Silicon Member
Professioneel ElectronenTemmer - siliconvalleygarage.com - De voltooid verleden tijd van 'halfgeleider' is 'zand' ... US 8,032,693 / US 7,714,746 / US 7,355,303 / US 7,098,557 / US 6,762,632 / EP 1804159 - Real programmers write Hex into ROM
Op 13 november 2006 22:32:57 schreef Blanckaert Tim:
neem ff uw tijd, en kijk naar de volgende foto's
damn ! waar is dat ? ik wil daar ook wel ne keer gaan roefelen achter een hoop spul voor de hobbybak !
Dat roefelen in de containerparken is verboden ( zo is mij toch verteld ) omdat er vele te veel gasten waren die dat meededen naaar huis , repareerden en terug verkochten int zwart of via verkoopzaaltjes.
ik heb dat nooit gesnapt. tis toch beter dat het ene tweede leven kan leiden in plaats van ergens straatbedekking te worden ...
maar ja de economie zou niet meer draaien. (al de klein commercanten protesteerden)
over de achteruitgaande kwaliteit. De kwaliteit is veelal nog steeds in orde. tis alleen niet meer kost effectief of technisch haalbaar om nog iets te repareren. Modulekes vervangen dat gaat nog.. maar ik zie de doorsnee doorwinterde 50 jarige TV-expert al een TSSOP56 vervangen op ene bord..laat staan een 0402 weerstand... en begint maar te foutzoeken in een plasma of lcd machiene hoor. ditto voor dvd recorder , xbox of zelfs een moderne microgolf.
Maar der is ook nog iets anders : De klant wordt ook steeds veeleisender en foefjes-gek.
Mobieltjes met camera, mp3 speler, kleurenschermpjes, sms, wap, bluetooth, schoonmoeder alarm 25 andere flikkerdinges.
Jongens : een telefoon dient om te TELEFONEREN !. al wat je nodig hebt is iets om het nummer te vormen , ene telefoonboek ( monochroom ascii display is genoeg. dat hoeft geen kleur, touchscreen qvga te zijn ) en ene micro en luidsprekertje. Al de rest is ONZIN.
Als je foto's wil trekken koop een fototoestel. En alst voor MP3 is koop u ene speler ( liefst gene APPLE want die dumpen hunnen afvalberg ook in de vreemde landen : zie rapport van greenpeace. apple is een van de grootste vervuilers)
De industrie speelt daar natuurlijk op in, door steeds meer snufjes te bedenken: die hebben geld geroken !
Je moet eens opzoeken hoeveel mobieltjes ( GSMmekes ) er al geproduceerd zijn. Genoeg om GANS de wereldbevolking ( ook de hottentotten en de zuid-oost zimbabwianen ) er elk 2 te geven.... Het totaal staat boven de 15 MILJARD geproduceerde toestelletjes in 5 jaar tijd.
Nokia alleen produceert per kwartaal ( cijfers van dit jaar ! ) 300 Miljoen mobieltjes....
nu is het nog wachten op de GSM met ingebouwde rol schijtpapier...
jongensenwetenschap
Mama look, -a-booboo
Bij ons is alles oud, ouder oudst... zelfs de luidsprekers. Helaas leven we in een periode waar techniek niet meer hoe zal ik het zeggen 'heerst'. Het is te zeggen , de grote technische problemen zijn van de baan en in die zin hebben we boter op ons hoofd; we maakten ons voor een groot stuk overbodig. Hierdoor worden commerciële aspecten voor een fabrikant belangrijker dan het gezaag van een bende techneuten. Je ziet dan ook minder mensen met een technische achtergrond nog doorstoten naar de top. Tegenwoordig zijn het allemaal marketing managers, en die willen verkopen en nog eens verkopen, naar Amerikaans model. vraag het maar eens een Free-electron. Ik vrees dat het tij niet zo snel zal keren. Er worden genoeg nieuwe aantrekkelijk uitziende produkten gemaakt om de goedgemeente nieuw te doen kopen ipv het vorige te laten herstellen. De gemiddelde consument snapt zelfs niet waarom we daar tegen zijn ....
free_electron
Silicon Member
Professioneel ElectronenTemmer - siliconvalleygarage.com - De voltooid verleden tijd van 'halfgeleider' is 'zand' ... US 8,032,693 / US 7,714,746 / US 7,355,303 / US 7,098,557 / US 6,762,632 / EP 1804159 - Real programmers write Hex into ROM
Op 13 november 2006 23:31:48 schreef beertje_01:
btw zonde van die altair! als ik dat had voorgehad had ik mij wrsch niet ingehouden ahum.... die dingen verkopen ze op ebay voor rond de 400€ en meer!
das pas onnzoel. 400 euro voor een bak schroot waar geen software voor is en die in de garage in de weg staat.
Op 13 november 2006 23:33:01 schreef WilToyo:
Er werd (wordt) wekelijks zo'n kleine 400€ aan etenswaren weggegooid. Reken dat eens om naar wat er in heel Nederland en Belgie wordt weggegooid! Daar kun je heel wat mensen in derde wereldlanden gelukkig mee maken.
[ook offtopic]
Ik heb begrepen dat veel van dat spul naar de voedselbank gaat, in ieder geval in de wat grotere steden.
Overigens, voedselbank......treurig, in een rijk land als het onze.......
Balkenende, Zalm, en de hele rest, ga je diep schamen.
Nooit gedacht van mezelf, maar het wordt dit jaar of SP of Partij voor de Dieren.[/offtopic]
Op 13 november 2006 23:35:03 schreef jongensenwetenschap:Tegenwoordig zijn het allemaal marketing managers, en die willen verkopen en nog eens verkopen, naar Amerikaans model. vraag het maar eens een Free-electron.
Maar dat kan ik dan niet rijmen met het verhaal van de te verloten meetapparatuur bij waar Free werkt.
En ST zal echt de enige niet zijn waar het zo aan toe gaat, of wel Free?
[Bericht gewijzigd door KT88 op ]
jongensenwetenschap
Mama look, -a-booboo
WilToyo
Maak me niet gek, ik ben al gek.
Op 13 november 2006 23:33:02 schreef free_electron:
[...]
nu is het nog wachten op de GSM met ingebouwde rol schijtpapier...
Doe er dan ook een soort van reuksensor in.
Ben je aan het bellen: Oh wacht effies mn ... afvegen en dan niet ophangen. Handig als je hekel hebt aan die persoon
Op 13 november 2006 23:33:02 schreef free_electron:
[...]Dat roefelen in de containerparken is verboden ( zo is mij toch verteld ) omdat er vele te veel gasten waren die dat meededen naaar huis , repareerden en terug verkochten int zwart of via verkoopzaaltjes.
dat heet toch juist recyclen?
nu is het nog wachten op de GSM met ingebouwde rol schijtpapier...
kun je daar dan ook op faxen 
[edit] quote gefikst, hij was wel leuk
Ik denk dat het de meeste mensen geen ene ruk kan schelen of het kwaliteit is of niet, mensen gaan met de mode mee en daar hoort electronica ook bij, als je tegenwoordig niet het nieuwste mobieltje heb hoor je er niet bij.
Toen de transistor zo in opmars was in de 80 jaren, brak je je nek over het buizenspul wat bij de boom stond.
En de fabriekanten zijn daarop ingesprongen, zij maken nu wegwerpspul, na een paar jaar of nog korter kopen ze toch iets nieuws, hoe vaak is het niet zo dat als je iets van de boom mee naar huis neemt dat het nog gewoon werkt?
Ja jammer is het wel, ik vind die stereo's enzo er tegenwoordig echt niet uit zien met al die blingbling lampies, geef maar zo'n lekker groffe kast, liefst gevuld met buizen, en mobieltje, ik heb al 5 jaar dezelfde...
Op 13 november 2006 23:36:25 schreef free_electron:
[...]das pas onnzoel. 400 euro voor een bak schroot waar geen software voor is en die in de garage in de weg staat.
Precies. Geld zou ik er niet voor geven niet zoveel in elk geval. Maar er staat hier wel elke maand vast een PDP-11 en een 8/e te snorren. Puur omdat ik het leuk vind met die "antiek zooi" te werken/rommelen.
Dat heb ik kunnen redden van de technische dienst van mijn voormalige werkgever. Ik moet zeggen dat ik de achterkant van mn DEC liever opentrek en met de logica bordjes rommel dan dat ik zo'n achterlijke uC programmeer. Tís dat mijn werkgever dat vereist anders had ik nog met mn neus in een K11 gezeten
Of voor een switchboard van een 8080 based systeem...
[Bericht gewijzigd door Dominic op ]
Op 13 november 2006 23:36:25 schreef free_electron:
[...]das pas onnzoel. 400 euro voor een bak schroot waar geen software voor is en die in de garage in de weg staat.
Wat dacht je van die milioenen in een muzeum, waaderloos plaatje op slechte ondergrond, met afgrijselijke afbeeldingen. je kunt daar toch iets moois neehangen met een paar milioen pixels ? 
Fantomaz
Ik moet hier weer vaker komen... Wat kun je zo'n forum als deze gaan missen. :-)
Amen tot zover FE!
Je moet eens opzoeken hoeveel mobieltjes ( GSMmekes ) er al geproduceerd zijn. Genoeg om GANS de wereldbevolking ( ook de hottentotten en de zuid-oost zimbabwianen ) er elk 2 te geven.... Het totaal staat boven de 15 MILJARD geproduceerde toestelletjes in 5 jaar tijd.
Moeten er eerst wel een paar GSMmasten/antennes/steunpunten en dergelijke bij het grof vuil gezet worden om te recyclen voor betere dekking in die regionen 
Bij ons op de zaak (of eigenlijk op de bouw) gaat het qua kabel afval net even anders.
Overlengtes worden massaal afgeknipt en in een container gedumpt. Daar doe ik niet meer aan mee. Ik spaar al mijn kabelafval en kan daar per 2 maanden 1 verkeersovertreding-voor-het-in-de-hand-houden-van-mobile-telefoon mee bekostigen.
Fantomaz
Ik moet hier weer vaker komen... Wat kun je zo'n forum als deze gaan missen. :-)
Op 13 november 2006 23:45:54 schreef shiptronic:
Wat dacht je van die milioenen in een muzeum, waaderloos plaatje op slechte ondergrond, met afgrijselijke afbeeldingen. je kunt daar toch iets moois neehangen met een paar milioen pixels ?
Cultuurbarbaar 
free_electron
Silicon Member
Professioneel ElectronenTemmer - siliconvalleygarage.com - De voltooid verleden tijd van 'halfgeleider' is 'zand' ... US 8,032,693 / US 7,714,746 / US 7,355,303 / US 7,098,557 / US 6,762,632 / EP 1804159 - Real programmers write Hex into ROM
Op 13 november 2006 23:38:14 schreef KT88:
[...] [ook offtopic]
Ik heb begrepen dat veel van dat spul naar de voedselbank gaat, in ieder geval in de wat grotere steden.Overigens, voedselbank......treurig, in een rijk land als het onze.......
Balkenende, Zalm, en de hele rest, ga je diep schamen.
Nooit gedacht van mezelf, maar het wordt dit jaar of SP of Partij voor de Dieren.[/offtopic]
[...]
Maar dat kan ik dan niet rijmen met het verhaal van de te verloten meetapparatuur bij waar Free werkt.
En ST zal echt de enige niet zijn waar het zo aan toe gaat, of wel Free?
Inderdaad. Ik ken nog van die bedrijven waar dat gedaan wordt. En hier in de bay area zit het vol van verkoopcentra die dergelijk spul eerst proberen slijten
California is milieubewust ( zij promoten actief hybride voertuigen. het is net te geloven hoeveel Toyota Prius, Camry en 4x4 er hier al rondrijden in hybride. op eender welke parking van bedrijf of winkel staan er minstens 20.
Op 150 man hier bij ons zijn er 9 geloof ik... en in europa ? je kan ze geneens kopen !
ditto voor recyclage. hier is 5 cent statiegeld op elk blikje of plastic fles (PET) !
Als een bedrijf een toestel weggeeft aan school of personeel krijgen zij een certificaat voor aftrek van belasting. ( schenking )
als ik daarnaa van dat toestel vanaf wil kan ik er alleen mee terecht bij de gespecialiseerde instellingen en dan kost het mij tussen de 5 en 25 $ ( afhankelijk van gewicht en type ) of ik moet wachten tot de scouts of een of andere school een inzameling doen van materiaal. zij trieren dan het werkende spul wat ze kunnen verkopen voor een extra centje ( schooluitstap of andere klasaangelegendheid ) de rest gaat naar recyclers zoals die in de lijst hieronder.
en er zijn legio bedrijven die tweedhands spul verkopen.
triangle tool and machinery
weirdstuff warehouse
excess solutions
halted inc.
je kan al die sites googlen. het is ongelofelijk wat je daar allemaal kan vinden.
free_electron
Silicon Member
Professioneel ElectronenTemmer - siliconvalleygarage.com - De voltooid verleden tijd van 'halfgeleider' is 'zand' ... US 8,032,693 / US 7,714,746 / US 7,355,303 / US 7,098,557 / US 6,762,632 / EP 1804159 - Real programmers write Hex into ROM
Op 13 november 2006 23:38:46 schreef jongensenwetenschap:
@free, het woord nostalgie is je dan ook onbekend. komt nog, als het te laat is
nostalgie ? zo in de trant van vroeger was alles beter ?
waarom is er dan niemand nostalgisch naar de jaren 14-18 of 40-45 ? daar al eens over nagedacht ?
free_electron
Silicon Member
Professioneel ElectronenTemmer - siliconvalleygarage.com - De voltooid verleden tijd van 'halfgeleider' is 'zand' ... US 8,032,693 / US 7,714,746 / US 7,355,303 / US 7,098,557 / US 6,762,632 / EP 1804159 - Real programmers write Hex into ROM
Op 13 november 2006 23:38:14 schreef KT88:
[...] [ook offtopic]Overigens, voedselbank......treurig, in een rijk land als het onze.......
vooral om dat er een melkplas , boterberg , tomatenberg , pindanootjesberg , vleesberg , kemmelberg , zwarte en rode ... euh nee , stop na vleesberg , kwas effe aant doordrammen
en die 'bergen' steken ze dan in brand om de prijzen niet in elkaar te laten storten.
als ze die 'bergen' en 'plassen' in voedselbanken stoppen kunnen al de 'sukkelaars' zich een indigestie eten voor de rest van hun dagen.
jongensenwetenschap
Mama look, -a-booboo
Op 13 november 2006 23:58:21 schreef free_electron:
[...]
nostalgie ? zo in de trant van vroeger was alles beter ?waarom is er dan niemand nostalgisch naar de jaren 14-18 of 40-45 ? daar al eens over nagedacht ?
zie wat ik bedoel, het is je echt onbekend. nostalgie is niet zomaar een herinnering naar het verleden, maar naar iets waarvan je genoten hebt en misschien nu nog geniet. Oorlogen horen daar voor normale mensen niet bij.
free_electron
Silicon Member
Professioneel ElectronenTemmer - siliconvalleygarage.com - De voltooid verleden tijd van 'halfgeleider' is 'zand' ... US 8,032,693 / US 7,714,746 / US 7,355,303 / US 7,098,557 / US 6,762,632 / EP 1804159 - Real programmers write Hex into ROM
Op 13 november 2006 23:40:14 schreef shiptronic:
[...]dat heet toch juist recyclen?
[...]
kun je daar dan ook op faxen
damn ! kga daar direct patent op aanvragen.
Nog beter zou een 'inbouwbare' GSM zijn met fax / wc papier functie. als je dan eens een scheet moeten laten kun je je nog altijd verontschuldigen : ' sorry er kwam net een fax binnen '
free_electron
Silicon Member
Professioneel ElectronenTemmer - siliconvalleygarage.com - De voltooid verleden tijd van 'halfgeleider' is 'zand' ... US 8,032,693 / US 7,714,746 / US 7,355,303 / US 7,098,557 / US 6,762,632 / EP 1804159 - Real programmers write Hex into ROM
Op 14 november 2006 00:03:25 schreef jongensenwetenschap:
[...]zie wat ik bedoel, het is je echt onbekend. nostalgie is niet zomaar een herinnering naar het verleden, maar naar iets waarvan je genoten hebt en misschien nu nog geniet. Oorlogen horen daar voor normale mensen niet bij.
Nostalgie ja , maar niet naar materieel spul hoor... ik wordt nostalgisch als ik aan mijn vakanties op de Malediven denk.... maar niet als ik aan een oud stuk schroot denk.
Op 14 november 2006 00:03:25 schreef free_electron:
[...]damn ! kga daar direct patent op aanvragen.
Nog beter zou een 'inbouwbare' GSM zijn met fax / wc papier functie. als je dan eens een scheet moeten laten kun je je nog altijd verontschuldigen : ' sorry er kwam net een fax binnen '
en hier staat voor eeuwig dat je dit idee gejat hebt!! van mij, voer maar uit ik vang nader hand de centen wel 
WilToyo
Maak me niet gek, ik ben al gek.
Op 13 november 2006 23:38:14 schreef KT88:
[...] [ook offtopic]
Overigens, voedselbank......treurig, in een rijk land als het onze.......
Ja zelfs hier bij ons hebben we sinds kort een voedselbank en dat op de veluwe, waar de mensen over het algemeen closer met elkaar zijn dan in de randstad. Alhoewel er hier enorm veel import uit de randstad is. Je kunt hier niet eens meer plat Niekarks proaten.
Op 13 november 2006 23:57:11 schreef free_electron:
[...]bla bla
Mijn hart word toch wel een klein beetje warm als ik dat lees
Op 13 november 2006 23:58:21 schreef free_electron:
[...]
nostalgie ? zo in de trant van vroeger was alles beter ?waarom is er dan niemand nostalgisch naar de jaren 14-18 of 40-45 ? daar al eens over nagedacht ?
Ja die trant word vaak door de ouderen(bejaarden) gebruikt. Alleen vergeten ze er vaak bij te zeggen dat de 'mens van nu' net zo slecht is de 'mens van vroeger'