Anoniem
Hmm... mja... maar dan zit die "latch up" in de +15V en -15V circuits
Dan lijkt het me nog steeds dat bij opnieuw inschakelen R241 en R244 sneuvelen ipv R255 en 256
Wat is moeten mislopen om R135 met 105k op die plaats in sluiting te laten eindigen 
Die Y condensatoren van het netfilter liggen ook aan GND...
Daar is toch ook niks aan te linken ???
Op de STB board zit een relais welke de transformator van het net haalt
Ik zoek op google naar jbl es250pw service manual en dan download ik deze van elektrotanya. Bovengenoemde kan ik op het schema niet terug vinden?
Kan maar 1 relais vinden, het speakerrelais, misschien een wilde gok maar controleer C155, 220uF/16V eens, zo te zien vertraagd deze het opkomen van het speakerrelais, stel dat deze geen capaciteit meer heeft en meteen na het inzetten van de schakelaar komt het relais op, terwijl de rest van de elektronica nog aan het stabiliseren is
dutn
Golden Member
Het heeft even mogen duren, maar ik ga deze week verder nadat ik morgen de bestelling mag ontvangen. Het testen met een lamp in serie (tussen transformator en brugcel is een interessante. Daar kom ik op terug).
Op 13 mei 2020 00:55:50 schreef MJN:
[...]Ik zoek op google naar jbl es250pw service manual en dan download ik deze van elektrotanya. Bovengenoemde kan ik op het schema niet terug vinden?Kan maar 1 relais vinden, het speakerrelais, misschien een wilde gok maar controleer C155, 220uF/16V eens, zo te zien vertraagd deze het opkomen van het speakerrelais, stel dat deze geen capaciteit meer heeft en meteen na het inzetten van de schakelaar komt het relais op, terwijl de rest van de elektronica nog aan het stabiliseren is
Dat klopt, ik heb ook geen service-manual kunnen vinden waarin dit standby gedeelte gedocumenteerd staat. De rest komt wel grotendeels overeen. Hier een afbeelding van de STB print:
(onderin komt 230v binnen (con3), deze maakt 12v voor de standby spanning en stuurt dat blauw relais, con1 is de connector naar de transformator)
STD gaat naar de stuurprint/voorversterker. Op deze foto zit daar het relais aan vast, deze schakelt tussen net en transformator.
Condensatoren in de -6 en +6 zijn vervangen (Panasonic FR) en spanning is stabiel.
Op internet lees je ook dat de -15v en +15v altijd op spanning blijft (als unit gemute is), dit klopt maar in deze unit (misschien een V2 want ik kan er geen details over vinden) is de transformator volledig afgeschakeld door het blauwe relais op de foto.
C155 is nog correct en het relais(K101) heeft een vertraging van ongeveer 2 seconden.
Op 12 mei 2020 23:55:43 schreef anoniem015:
Wat is moeten mislopen om R135 met 105k op die plaats in sluiting te laten eindigen
Die Y condensatoren van het netfilter liggen ook aan GND...
Daar is toch ook niks aan te linken ???
R135 is mij ook een grote vraag, ik gok slechte kwaliteit of een fout uit een eerdere reparatie voordat deze bij mij kwam.
Y condensatoren op de STB print zal ik nameten (voor de transformator).
Morgen wil ik testen met een 48v 2watt lamp achter de weerstanden. Is het verstandig deze weerstanden te vervangen voor draadgewonden (1 watt) exemplaren? Of maak ik daarmee mogelijk meer defect?
Kan er mogelijk wat fout gaan via de ground tussen + en - Vbb en + en - Vcc? (dit omdat die ground gekoppeld is). Daarnaast snap ik nog steeds niet dat als er een latch-up voorkomt, dat dan juist R256 en R255 defect raken. Kan een spanningspiek meespelen of iets rond het relais voor het inschakelen van de transformator?
Alles achter R214 (op +Vcc, blz 52 van SM) hoef ik niet te verdenken omdat de Imax van R214 lager is dan de Imax van R256/R255. Klopt deze manier van denken?
[Bericht gewijzigd door Jeroen op (0%)]
Op 26 mei 2020 17:44:19 schreef dutn:
Morgen wil ik testen met een 48v 2watt lamp achter de weerstanden. Is het verstandig deze weerstanden te vervangen voor draadgewonden (1 watt) exemplaren? Of maak ik daarmee mogelijk meer defect?
De lamp zelf gebruiken als weerstand?
dutn
Golden Member
Op 26 mei 2020 18:19:38 schreef Shiptronic:
[...]De lamp zelf gebruiken als weerstand?
1 weerstand vervangen door een lamp van 2 watt moet geen problemen geven lijkt me toch? Voor de veiligheid zal de andere weerstand dan alsnog doorbranden (dan weet je in ieder geval genoeg).
[Bericht gewijzigd door dutn op (18%)]
Anoniem
De rest komt wel grotendeels overeen.
Natuurlijk sneu dat het juiste schema er niet is.
Misschien zien we nu iets niet
Haal R241/R244 er eens uit en kijk of dat wat op levert
Zoniet kun je J161/J166 er nog eens uithalen
... en dan... zou ik het echt niet meer weten waar je die inschakelpiek moet gaan zoeken 
dutn
Golden Member
Vanmiddag de test uitgevoerd met de 48v - 2 watt lampen ipv de weerstanden en uiteindelijk kan ik zeggen dat het probleem voor nu opgelost lijkt (tenminste, deze week verder testen).
Tijdens het plaatsen van de lampen wilde ik controleren of er geen kortsluiting ontstaan is, daarvoor wilde ik de weerstand testen voor het +/- 15v circuit. Per ongeluk tikte de probe tegen de bruine lijm aan waarna de DMM rond de 15Mohm weerstand zag. Eerst dacht ik dat het verkeerd gemeten was, maar het blijkt dus dat die lijm, wanneer warm geworden, broos, bruin en stroom gaat geleiden.
Goed, deze lijm zit dus ook op de digitale amp board en deze is er volledig uit gesoldeerd en schoongemaakt (wat een werk!). De lijm is slecht zichtbaar omdat deze verborgen is door een groot koelblok.
(excuus voor de iets wat wazige foto)
Nu alles schoongemaakt is, lichten de lampen niet op bij het snel uit-in schakelen waarna de weerstanden weer terug geplaatst zijn.
Alles lijkt dus veroorzaakt te zijn door deze geleidende lijmresten (dat is niet zichtbaar in een datasheet haha). Enige wat me nog niet duidelijk is, waarom precies deze weerstanden (R255/R256 voor de +/- 15v) het begeven. Heeft iemand daar een antwoord op?
Nogmaals bijzonder bedankt iedereen voor het meedenken met dit probleem en de leerzame antwoorden. Hier heb ik veel van kunnen leren!
dutn
Golden Member
Op 27 mei 2020 21:10:31 schreef MJN:
Was het probleem er ook nog na het vervangen van de elco's op het standby power supply board?
Ja. Dat loste het probleem niet op. Sinds het verwijderen van de lijmresten op de digitale AMP board is het probleem verdwenen.
Lampen (ipv weerstanden R255/R256) gaven een korte flits tijdens het snel uit-in schakelen. Bij een "koude" start gloeien ze niet op. Na het verwijderen van de lijmresten gloeien ze helemaal niet meer op, ook niet bij snel uit-aan.
Anoniem
Het fenomeen "oude lijm die geleidend wordt" is hier nogal eens gepasseerd en bij deze opnieuw bevestigd.
Bij een visuele controle moeten we dus niet enkel speuren naar slechte solderingen maar ook naar oude lijm
Nu kun je afvragen waarom door lijm je weerstandjes gingen sneuvelen ...
... maar waarom gebruiken de fabrikanten lijm met deze eigenschappen 
Goed dat het is opgelost, eentje die we gaan onthouden 