Raspberry ZERO op 5v vanaf voorbeeld voeding CO.

Beste CO'ers.

Topic II !, weet iemand te beantwoorden of als je dit onderstaan schema neemt als voeding, je deze dan zo kan aansluiten op de Raspberry ? Of moet ik dan iets anders doen? / ertussen zetten ?

schakelingen » Voedingen » 5 A gestabiliseerde voeding

Groet, Wouter van Wegen.

gewoon DC/DC converter nemen. je moet al minstens 3V hoger zitten voor een 7805, en als je rpi dan 2,5A trekt, zit je al 7,5W minimum te verstoken in deze componenten.

78xx was goed, maar nu is er al veel beter beschikbaar voor hoge verbruikers

Shit,
u bedoeld dat het wel kan?

Ik zet er een trafo op van 9VAC en een 7805 regelaar.

Het kan wel maar word wel warm.

T zal wel werken, maar het kan efficiënter :)

En gebruik een MJ2955, MJE2955, TIP2955 of iets dergelijks. De 2N2955 is een type-fout.

De 2N2955 kan wel, maar is moeilijk te krijgen (obsolete)

Op 1 oktober 2021 16:13:19 schreef fcapri:
en als je rpi dan 2,5A trekt,

een 'zero gebruikt eerder 0.5A.

Anders pak je een oude AT voeding.

Waarom niet gewoon 5V USB voeding (telefoon lader)? Dat is toch veel eenvoudiger dan zelf een 5V voeding van maken met een transformator.

Op 1 oktober 2021 16:49:39 schreef Arco:
De 2N2955 kan wel, maar is moeilijk te krijgen (obsolete)

Ja en nee. Er was ooit wel een Indiase of Chinese fabrikant die de memo niet had gekregen en per ongeluk 2N2955 op een MJ2955 drukte... Maar de echte 2N2955 is een laagvermogen germanium tor in een TO-39 huisje. Niet alleen niet makkelijk te krijgen, maar ook zo weer opgeblazen.

Ik zou inderdaad net als SparkyGSX voor een 5V USB voedinkje gaan.