gewoon DC/DC converter nemen. je moet al minstens 3V hoger zitten voor een 7805, en als je rpi dan 2,5A trekt, zit je al 7,5W minimum te verstoken in deze componenten.
78xx was goed, maar nu is er al veel beter beschikbaar voor hoge verbruikers
pascalbythree
Delphi WIN10 / www.freepascal.org AVR Pascal / www.freepascal.org RPI /
maartenbakker
Golden Member
www.elba-elektro.nl | "The mind is a funny thing. Sometimes it needs a good whack on the side of the head to jar things loose."
Arco
Special Member
Arco - "Simplicity is a prerequisite for reliability" - hard-, firm-, en software ontwikkeling: www.arcovox.com
rew
four NANDS do make a NOR . Kijk ook eens in onze shop: http://www.bitwizard.nl/shop/
Op 1 oktober 2021 16:13:19 schreef fcapri:
en als je rpi dan 2,5A trekt,
een 'zero gebruikt eerder 0.5A.
SparkyGSX
Een manager is iemand die denkt dat negen vrouwen in één maand een kind kunnen maken
Waarom niet gewoon 5V USB voeding (telefoon lader)? Dat is toch veel eenvoudiger dan zelf een 5V voeding van maken met een transformator.
maartenbakker
Golden Member
www.elba-elektro.nl | "The mind is a funny thing. Sometimes it needs a good whack on the side of the head to jar things loose."
Op 1 oktober 2021 16:49:39 schreef Arco:
De 2N2955 kan wel, maar is moeilijk te krijgen (obsolete)
Ja en nee. Er was ooit wel een Indiase of Chinese fabrikant die de memo niet had gekregen en per ongeluk 2N2955 op een MJ2955 drukte... Maar de echte 2N2955 is een laagvermogen germanium tor in een TO-39 huisje. Niet alleen niet makkelijk te krijgen, maar ook zo weer opgeblazen.
Ik zou inderdaad net als SparkyGSX voor een 5V USB voedinkje gaan.
marcob
Honourable Member
People tend to overestimate what can be done in one year and to underestimate what can be done in five or ten years
Als je het wilt inbouwen, gebruik dan een DC-DC step down converter.
https://www.tinytronics.nl/shop/nl/power/spanningsconverters/buck-(ste…
