Aks apparaat opwarmt, en als je kopjes knop indrukt, gaat led knipperen?? verder zit er weinig in dit apparaat dus..

Op vrijdag 28 februari 2025 11:23:28 schreef Roland11:
In veel van die koffiemachine-pompen zit ook een diode (i.i.g. bij die Ulka dingen, daar staat in het rode plastic ook de diode aangegeven), van de Sysko weet ik het zo niet - kun je wel testen met je multimeter.
Op die pompen staat ook 220V 50 Hz aangegeven. Maar de combinatie van triac en diode heeft wel als gevolg dat hij het niet goed doet als je de kabels van de aansluitingen omwisselt.

Een triac laat de positieve en negatieve helft van de sinus door. Dus als je de draden naar de pomp (met diode) wisselt, laat hij ipv bijv. de eerste (positieve) helft, dan de 2e (negatieve helft door. Pomp werking blijft gelijk.
Tenzij de vermeende triac toch een thyristor is.

Op zaterdag 1 maart 2025 22:51:33 schreef vergeten:
[...]Tenzij de vermeende triac toch een thyristor is.

Ah, goede aanvulling / verduidelijking!

ben een weekje van huis, daarna ga ik er mee verder.

veel dank voor de vele reactie zover.

alle sensoren zijn in orde, kan verder met mijn kennis geen oorzaken meer vinden en heb het apparaat naar de recycling gebracht.

veel dank voor alle reacties.