Ik zie bij die eerste (paneelmeter) wel een schroefje waar CAL bij staat als ik de foto uitvergroot. Zou ik de meter hiermee niet kunnen her kalibreren op de sensor met ander voltage?
Ja, dat is precies wat je moet aanpassen, de vraag is of dat ver genoeg gaat zonder weerstanden te wijzigen.
Een nee heb je en een ja kan je krijgen dus heb de fabrikant van die tweede meter gecontacteerd. Eerst vonden ze niet niets maar dan stuurden ze toch een schema door. Zou je hierheen kunnen zien of ik de meter aanpasbaar kan maken zodat hij verschillende sensoren kan gebruiken?
Hallo,
Ik had er al een algemene vraag over gesteld in het algemene elektronica forum maar wou hier een meer specifieke post starten over de Ted 60 analyser. Ik heb dus een zuufstofanalyser die origineel werkt met een sensor die 25 mV levert. Wegens niet meer beschikbaarheid van de originele cellen had ik garag een sensor gebruikt die ik gratis kan verkrijgen. Deze leverd echter maar 11mV bij een gewoon zuurstofpercentage van 21 procent. Hierdoor geeft de analyser een te lage waarde aan in normale lucht. Iemand had me al gezegd dat er een goede kans is dat deze analyser kan aangepast worden maar dat het moeilijk zou zijn zonder een schema. Ik ben aan het schema aangeraakt en wou nu vragen of iemand me kan zeggen of deze aangepast kan worden en indien wel hoe dit dan in zijn werk zou gaan. Alvast bedankt voor jullie inbreng!
Je moet sowieso minstens twee punten hebben van de spanning - zuurstofpercentage grafiek van beide sensors. En dan maar hopen dat de sensoren beiden dezelfde werkingswijze hebben.
Dan zou je het schema misschien kunnen aanpassen.
Dan is de vraag, waarvoor ga je die analyser na reparatie gebruiken?
Na wijziging is de analyser onveilig en onbetrouwbaar.
De sensor geeft gewoon liniair meer spanning naarmate het percentage zuurstof verhoogd. De analyser meet gewoon die spanning. Het probleem is dat ik momenteel het beginpunt niet kan instellen op 21% omdat het bereik van de analyser nu voorzien is op een spanning van 25 mV. In principe werkt de meter nu ook maar ik zou het zuurstof percentage elke keer moeten berekenen en dat is niet handig. Je kan zelfs een gewone multimeter gebruiken om het percentage te berekenen maar dat is helemaal niet handig. Onveilig is het dus zeker niet.
Welke sensor heb je? Een T7 of een J1?
Geen van beide,een sensor uit een revo rebreather. Helemaal niet origineel aan het toestel. Had op het schema inderdaad ook precies willen zien dat er twee versies van sensoren mogelijk zijn en naarmate welk type bepaalde weerstanden anders zijn.
Op dinsdag 19 mei 2026 21:51:01 schreef timbo917:
In principe werkt de meter nu ook maar ik zou het zuurstof percentage elke keer moeten berekenen en dat is niet handig.
Je kan ook een (vertaal) grafiek naast je display plakken.
Één keer ijken met de nieuwe sensor en dan is het telkens de werkelijke waarde aflezen uit de grafiek aan de hand van de gemeten waarde.
Dat zou inderdaad kunnen. Ik was aan het hopen dat er ergens een vaste weerstand was die vervangen kon worden door een regelbare waardoor ik de kalibratie kon wijzigen.
Dat moet ook kunnen, dat ding is voor medische toepassingen, dus net iets nauwkeuriger dan de gemiddelde analyzer in de duikwereld. Er zitten dan ook nog wat bonus dingen in als temperatuurcompensatie.
Dat heeft jouw sensor allemaal niet, dus het moet wat simpeler.
Maar dit moet om te bouwen zijn. En dat schema helpt, netjes dat je dat krijgt van ze overigens. Dat zie je vandaag niet zo vaak meer.
Ik zal er eens aan krabbelen.
[Bericht gewijzigd door Sine op (15%)]
Op dinsdag 19 mei 2026 23:31:50 schreef Sine:
Dat moet ook kunnen, dat ding is voor medische toepassingen, dus net iets nauwkeuriger dan de gemiddelde analyzer in de duikwereld. Er zitten dan ook nog wat bonus dingen in als temperatuurcompensatie.
Dat heeft jouw sensor allemaal niet, dus het moet wat simpeler.Maar dit moet om te bouwen zijn. En dat schema helpt, netjes dat je dat krijgt van ze overigens. Dat zie je vandaag niet zo vaak meer.
Ik zal er eens aan krabbelen.
Super bedankt alvast !
Ja ik kreeg eerst antwoord dat ze niets hadden omdat deze meter al 29 jaar niet meer gemaakt word. Heb toen vriendelijk geantwoord dat ik het begreep,hem bedankt voor te willen kijken en dan gezegd dat ik de printplaat zou proberen te volgen. Kreeg een half uurtje daarna toch nog een mailtje dat ze toch nog is gekeken hadden en een schema gevonden hadden. Fantastisch !
Op dinsdag 19 mei 2026 23:31:50 schreef Sine:
Dat moet ook kunnen, dat ding is voor medische toepassingen, dus net iets nauwkeuriger dan de gemiddelde analyzer in de duikwereld. Er zitten dan ook nog wat bonus dingen in als temperatuurcompensatie.
Dat heeft jouw sensor allemaal niet, dus het moet wat simpeler.Maar dit moet om te bouwen zijn. En dat schema helpt, netjes dat je dat krijgt van ze overigens. Dat zie je vandaag niet zo vaak meer.
Ik zal er eens aan krabbelen.
Hallo sine,
Heb je toevallig het schema al is kunnen bekijken?
Mvg
Tim
Op zondag 31 mei 2026 18:12:37 schreef Sine:
Wat voor een weergave krijg je met een 10mV cel? (min en max)
Hey sine,
Heb jij toevallig nog nieuws?
Mvg
Tim
Succes,met een beetje hulp van een collega op het werk heb ik de analyser kunnen aanpassen. Hij kon me op weg helpen door me te zeggen dat het de weerstand R17 was die veranderd moest worden. De waarde kon hij mij niet zeggen maar hij moest kleiner zijn dan de 1 M ohm die er nu in zat. Ik had geen regelbare meer met het juiste bereik dus even de doos met assortiment vaste weerstanden erbij genomen. Na wat zoeken een goede gevonden. Wanneer hij nu op 20,8 staat zit hij ongeveer in het midden van het bereik van de calibratie potentiometer. Werkt perfect
Kijk, mooi dat het werkt 
Dan is R17 flink kleiner geworden dan wat er zat.
Als je het heel zuiver wilt houden moet R22 dezelfde waarde hebben als R17 en R18 parallel.
-edit-
Het valt me overigens nu pas op dat de thermistor veel invloed heeft in de versterking van de eerste opamp. En dat die input bias ook scheef is als die ontbreekt.
Wat doe je in de huidige situatie met aansluiting 5 waar de thermistor normaal gezien aan hangt?
Dus het is beter/nauwkeuriger als ik r22 ook verander?
Ik heb door trial and error de twee draden gezocht die de spanning meten. De derde draad kan ik niet aansluiten omdat de sensor volgens mij de temperatuur niet meet. Dat denk ik toch. De sensor heeft wel ook 3 aansluitingen maar ik heb geen idee waarvoor de derde dient.
Op het eerste zicht werkt nu alles.
Ik heb de originele weerstand r17 van 931k vervangen door een van 220k. R18 is 1M. Ik kom voor r22 dan uit op een waarde van 180k. Klopt dit?
vergeten
Golden Member
Doorgaans ben ik duidelijk met wat ik bedoel, toch wordt het wel anders begrepen.