weet er iemand wat soort zwart-wit cam ik heb best kan gebruiken? want bij google vind ik er niet veel (wss typ ik het verkeerde in
)
ik zal dan eerst kijken of ik uit de datasheets iets wijzer word voor ik men volgende vraag stel 
grtn
kheb besloten om een CMUcam te kopen (http://www.cs.cmu.edu/~cmucam2).
het enige dat ik nog wil weten is welk output signaal dat hiervan te gebruiken is om een andere µc (niet de µc die bij de cam zit) aan te sturen.
datasheet (http://www.cs.cmu.edu/~cmucam2/CMUcam2_manual.pdf)
grtn
*edit, zag net de reply van vince. nu ent zoeken op conrad 
[Bericht gewijzigd door m3h op ]
merci madthijs, maar ik had ze al gevonde za 
ik ga er tog nog eens rustig over nadenke.
wss gaat het de cmucam worde, deze lijkt me beter om int begin met te 'spelen'.
grtn en bedank 
no problemo...en voor degenen met wat minder geld...
speel toch lekker met zo'n cheap-ass cammetje! 
gr madthijs
haha,
ik zou gewoon niet wete hoe ik met een zw-cam rode blobs moet zoeke.
mss met een rode filter zodat hij al rood kan zien, en dan het output signaal proberen te lezen...
daar zit ik vast, en met de cmucam heb ik dit niet 
grtn
(Z)weetvoetje
Hogepriester in het genootschap der mexicaanse hond. // // Aan 2% van de mensen is 50% van het bezit ; 1% van het bezit is aan 50% van de mensen.
zou er niet iets te doen zijn met een webcam? Da's iig al meteen digitaal. Je moet dan wel even door zien te krijgen hoe de codering werkt, maar lukt dat, dan heb je meteen een goed RGB signaal.
kben ier al met een webcam ent prulle geweest.
stel dat ik er een filter voor zet, zodat hij enkel rode objecten ziet, de rest is zwart.
dan moet ik nog uit zien te zoeken hoe wat hij als zwart geeft en wat hij als rood geeft.
en dan moet ik ervoor zorgen dat een µc deze rode blob altijd in het midden wil plaatsen (met servo's).
grtn
Anoniem
ik ben net bezig geweest met een infrarode webcam,
alles was zwart-wit, ook rode dingen, maar toch kon hij wel het rode LEDje zien (die ook rood was weergegeven) van de muis (als de muis ook aan stond, duuuuhhh.........)
(Z)weetvoetje
Hogepriester in het genootschap der mexicaanse hond. // // Aan 2% van de mensen is 50% van het bezit ; 1% van het bezit is aan 50% van de mensen.
Het moeilijkste is natuurlijk om de webcam goed te 'begrijpen'.
Heb je eenmaal een plaatje met roodtinten, (een matrix met getallen over de roodwaarde op ieder punt), dan integreer je alle beeldpunten vermenigvuldigt met hun afstand tot de x-as, om de plaats van het rode voorwerp t.o.v. de x-as te meten, en daarna hetzelfde met de y-as.
Dan heb je de coordinaten waar je naartoe wil. De rest is een eitje.
Je zou eens wat moeten opzoeken over wat voor protocollen er allemaal gebruikt worden voor USB enzo. Ik ben er zelf totaal niet in thuis, maar jij misschien wel een beetje. Misschien zijn er wel progjes die het dataverkeer via de USB-poort bit voor bit kunnen loggen. Daar kan je dan goed mee testen.
de webcam is nu aangesloten op de pc
als ik roodtinten wil kan ik tog gewoon er ne filter voor hange die alleen rood doorlaat. :s
grtn
hmm ben ik nu zo dom of gek?
je kan een videosignaal altijd om zetten in een RGB signaal. Hoe of wat dit eruit ziet weet ik niet, maar door RGB signaal te pakken heb je 3 onafhankelijke signalen:
Rood
Groen
Blauw
Dan lijkt het mij een beetje appeletje eiteje verhaal in concept worden.
Bepaal kleur die jij wilt zien: zoek uit hoeveel data je nodig hebt per frame. (pas in de software een frame in elkaar dus)
Zoek dan de plek met de meeste van jouw kleur et VOILA!!!
de mensend ie er verstand van hebben kunnen je vast wel vertellen hoe je een RGB signaal kunt maken en hoe dit opgebouwd is...
[Bericht gewijzigd door High met Henk op ]
Met een kleuren cam heb je het geluk rood groen en blauw apart te hebben.
Dus je kunt softwarematig filteren.
ja, mss
w88 tot er iemand die het weet iets post 
*edit, kzag net sine zen bericht
dan zal ik ff in het prgrammeren duiken 
[Bericht gewijzigd door m3h op ]
(Z)weetvoetje
Hogepriester in het genootschap der mexicaanse hond. // // Aan 2% van de mensen is 50% van het bezit ; 1% van het bezit is aan 50% van de mensen.
@sine: zelfs als je dat niet apart hebt, dan kan je nog steeds softwarematig filteren, maar dan moet je alleen kijken naar de goede verhouding.
Ik ben van plan zelf een "simpele" camera te maken met een gevoelige fototransistor die ik van linksboven tot rechtsonder heen en weer laat kijken en zodoende een alternatieve object-detectie laat uitvoeren.
Het nadeel is wel dat je alles zelf moet maken maar daar staat tegenover dat je ook alles onder controle hebt zoals het aantal beelden per sec., resolutie enz.
Leuke uitdaging om mechanika met elektronica te combineren.
Ik wil beginnen met een heel lage resolutie, iets van 20 X 20 pixels en ga de camera daarna opvoeren.
De sensor laat ik heen en weer kijken door middel van elektromagneetjes die de camerakop die op een latex (dus flexibele bevestiging) is gemonteert, te bewegen.
Heeft iemand daar al ervaring mee op gedaan??
Ibanez
Een atx voeding is geen labvoeding, en je kunt er geen auto mee starten ook
is het niet mogelijk om een cam op een vast punt te zetten en dan op een bepaalde vorm laten reageren? ik heb wel eens zoiets gezien om een kat te herkennen maar helaas geen software/hardware voorbeelden 
Stynus
Met vriendelijke groet, Stynus ||| http://www.elektronicastynus.be
Op 28 december 2006 17:51:37 schreef Ibanez:
is het niet mogelijk om een cam op een vast punt te zetten en dan op een bepaalde vorm laten reageren? ik heb wel eens zoiets gezien om een kat te herkennen maar helaas geen software/hardware voorbeelden
flo control
http://www.quantumpicture.com/Flo_Control/flo_control.htm
met active cam van pysoft kan je beweging herkennen maar ik denk niet dat die uitgangen kan aansturen.
Maar daar is Rob weinig mee want hij wil het in een µc.
Dat is inderdaad ook het nadeel van het gebruik van een webcam, je zit vrijwel meteen vast aan een PC..
liever zo'n systeem met een uCtje..
gr madthijs
(Z)weetvoetje
Hogepriester in het genootschap der mexicaanse hond. // // Aan 2% van de mensen is 50% van het bezit ; 1% van het bezit is aan 50% van de mensen.
lichtgevoelige cel op een vaste plaats houden, en een klein spiegeltje aan een veertje op en neer laten draaien. Dan kan je een behoorlijk hoge resonantiefrequentie halen. Maar dan pak je natuurlijk alleen maar een 'kruis' uit het beeld, en niet het hele beeld. Je zal een soort rechthoekige lens moeten toepassen, die in de hoogte een andere focaalafstand heeft als in de lengte, zodat je niet meer echt een kruis eruit pakt.
was een composite signaal niet de samenvoeging van de luminantie en chromunantie, en de chromunantie niet de vectorieel opgetelde waarde van de RGB som?
[wow.. ik heb ooit nog eens iets geleerd én onthouden]
heej hier nog iets interresants..
http://www.cs.cmu.edu/~illah/ROBOCODE/USBVISION/Readme.pdf
gr madthijs..
ok je zou anders eens k3ccd tools moeten proberen
http://www.pk3.org/Astro/index.htm?k3ccdtools.htm
dit is voor webcams in combinatie met astronomie,
nu kan ik het niet controleren sinds ik het programa al een tijd niet gebruikt heb , maar ben toch best zeker dat je hiermee je camara raw binne krijgt en alle instellingen mooi kan veranderen en geloof dat je dus ook de kleuren apart kan opslaan maar dit schoot me ff te binnen nu zolaat hoop dat je er wat aan hebt
en anders probeer te zoeken astronomie met webcam deze mensen hebben wat kleuren betreft vast al een hoop werk voor je gedaan
( guidedog is ook een programma met tracking voor astronmie werkt op elke kleur ster
)
geloof beide zelfs heb je er meschie n dubell zoveel aan !!
edit
dat laatste met tracking is dan weer met telescoop software dus ... (dacht ik nu pas aan ) maaar zover ik weet is dat opensource hier staat meer over op guidedog website aangezien je er aparte libries voor zou moeten installeren ( deze praten in een telescoop taal uuren en minuten enzo tesamen met stepper mottoren en een encoder )
[Bericht gewijzigd door sould3mon op ]
:D 'k had iig hetzelfde ID