Jochem
If you want to succeed, double your failure rate.
De nauwkeurigheid wordt nogal eens overschat inderdaad. Pros fietst wel heel hard, maar zoals jojo opmerkt zie je hem nog wel zwengelen zelfs als je op CC staat. De ABS-sensoren geven een veel mooiere meting, zeer nauwkeurig. Weet niet waar je het voor nodig hebt, maar misschien heb je net als ik (op de BMW) de mogelijkheid om deze uit te lezen?
Dat lukt prima. Zet het ding uit, verplaats 'm en zet 'm weer aan. Doorgaans wordt positie bepaald door benadering. Elke iteratie wordt de nauwkeurigheid beter (tot een zeker punt uiteraard, we zeggen dan dat het spul 'stabiel' is). Het ding benadert vanaf de laatste positie en komt heel snel op je nieuwe positie uit. Nadeel van een 'warm boot' zoals men dat wel noemt (en software die daar blijkbaar niet geheel mee overweg kan
).
Krelis Vonketrekker
Golden Member
Als ik op de autoweg rijd,
hecht ik meer waarde aan mijn GPS uitlezing,
dan aan mijn kilometer teller.
Krelis
pros
Prosper, yop la boum, c'est le roi du macadam (aldus Maurice Chevalier)
Als de GPS een "vrij zicht" heeft, en je snelheid gelijkmatig is, zullen de GPS-gegevens wel kloppen. Maar wat, als je met de wagen in een stad naar een parkeerplaatsje zoekt, en daarbij soms achteruit rijdt? Of als je met de fiets in het bos op een kronkelpad verzeild geraakt?
Daarbij speelt de kwaliteit v/d GPS-ontvanger en de firmware uiteraard een grote rol.
Anoniem
Op 15 februari 2008 22:21:16 schreef pros:
Als de GPS een "vrij zicht" heeft, en je snelheid gelijkmatig is, zullen de GPS-gegevens wel kloppen. Maar wat, als je met de wagen in een stad naar een parkeerplaatsje zoekt, en daarbij soms achteruit rijdt? Of als je met de fiets in het bos op een kronkelpad verzeild geraakt?
Daarbij speelt de kwaliteit v/d GPS-ontvanger en de firmware uiteraard een grote rol.
Ik zie niet in waarom je nauwkeurig zou moeten weten hoe hard je achteruitrijdt om te parkeren. Zo kun je natuurlijk 1001 stomme situaties verzinnen waarbij een systeem niet goed werkt.
ThaTweety
A little knowledge is a dangerous thing.
Ik ben wel benieuwd waarom de meting met ABS-sensoren zo nauwkeurig is volgens Jochem_S.
Ik neem aan dat er op ieder wiel gemeten wordt? Maar daarbij is het belangrijk exact te weten wat de omtrek van ieder wiel is. Tussen mijn zomer en winterbanden zit een verschil van 2 km/h (bij 100 km/h, vergeleken voor en na bandenwissel). Daar gaat je nauwkeurigheid. Bandenspanning heeft daar ook invloed op.
flipflop
"We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them" - Albert Einstein
De link met ABS ontgaat mij ook een beetje. ABS heeft helemaal geen nauwkeurige snelheidsmeting nodig. Die kijkt alleen maar of de wielen al dan niet nog draaien en regelen de remkracht zodanig dat ze blijven draaien. Snelheid boeit niet.
ABS en andere pulsen behoeven nog een stevige ijking om een fatsoenlijk resultaat te geven. Maar een afwijking < 1,5% blijkt in de praktijk geen enkel probleem te zijn.
Op 15 februari 2008 22:04:18 schreef Krelis Vonketrekker:
Als ik op de autoweg rijd,
hecht ik meer waarde aan mijn GPS uitlezing,
dan aan mijn kilometer teller.
Krelis
Ik juist niet, tussen teller en gps zit zeker 10km/h verschil. En de teller in je auto geeft écht geen 10km/h minder aan
Die geeft echt wel 10km/u meer aan. Tot (10% + 4km/u) meer om precies te zijn. Minder aangeven dan de werkelijke snelheid is een hele dikke nono.
De teller in je auto klopt dus per defenitie nooit.
[Bericht gewijzigd door GJ_ op (27%)]
flipflop
"We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them" - Albert Einstein
Ik zou niet weten waarom die meter in je auto niet zoveel minder aan kan geven (minder dus GJ). Maar ja, je hebt een kip/ei probleem. Misschien eens een 2e GPS ontvanger proberen?
[Bericht gewijzigd door flipflop op (22%)]
Op 16 februari 2008 12:33:59 schreef flipflop:
Ik zou niet weten waarom die meter in je auto niet zoveel minder aan kan geven (minder dus GJ).
Omdat dat wettelijk streng verboden is. Een auto krijg dan geen typegoedkeuring. En om het probleemloos mogelijk te maken dat mensen eens van bandentype wisselen geeft zo'n meter dus ALTIJD meer tot veel meer aan conform de 75/443/EC en de 2000/7/EC.
zie ook in dit topic
Hm, dat klinkt opzich wel logisch. Van Den Haag naar Leiden ( N44 ) is een weg waar je 70km/h mag waar echt om de kilometer wel een flitser staat. Als ik op de autoteller 70km/h rij, rij ik op de GPS ongeveer 63km/h. Iedereen heeft zown beetje dezelfde snelheid dus ik ga gewoon mee met de "flow" van het verkeer.
Moraal van het verhaal: Als je de snelheid aanhoud die je autoteller aangeeft, kan je dus _nooit_ geflitst worden?
En wat ik me ook altijd afvraag; Wanneer begint zown flitspaal te flitsen? Bij hoeveel km/h te hard.
En nee, ik probeer het niet uit 
flipflop
"We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them" - Albert Einstein
GJ, je hebt gelijk. Ik zat verkeerd om te denken. Auto geeft meer aan dan de GPS. Da's bij mij ook zo. Scheelt 8km/u zo rond de 100km/u. GPS is de nauwkeurigste kunnen we dus wel aannemen.
Dan geloof je je GPS het best. Ik rij met een geijkte snelheidsmeter en die geeft hetzelfde als mn Garmin aan. Mijn originele snelheidsmeter wijkt nogal af: bij 120 geeft ie 130 aan, een normale afwijking.
Op 16 februari 2008 12:44:19 schreef Boeip:
Hm, dat klinkt opzich wel logisch. Van Den Haag naar Leiden ( N44 ) is een weg waar je 70km/h mag waar echt om de kilometer wel een flitser staat. Als ik op de autoteller 70km/h rij, rij ik op de GPS ongeveer 63km/h. Iedereen heeft zown beetje dezelfde snelheid dus ik ga gewoon mee met de "flow" van het verkeer.Moraal van het verhaal: Als je de snelheid aanhoud die je autoteller aangeeft, kan je dus _nooit_ geflitst worden?
En wat ik me ook altijd afvraag; Wanneer begint zown flitspaal te flitsen? Bij hoeveel km/h te hard.
En nee, ik probeer het niet uit
Dat is op de meeste snelheden 7km/h. Zie ook flitsservice.nl voor rapportages over het ijken en uitlijnen van flitsinstallaties.
ThaTweety
A little knowledge is a dangerous thing.
Dan valt de afwijking bij mijn auto nog wel mee (op zomerbanden), tot de 120 slechts 3 of 4 km/h. Heb misschien daarom ook vaak het gevoel dat men net onder de maximum snelheid rijdt. Met 10% afwijking zullen de anderen wel denken dat ze gewoon 80 rijden.
Ik rijdt bijna dagelijks op de ringweg Amsterdam met de 80 km/uur traject controle. Teller staat op 88 km/u, 2 GPS'en geven aan 82 km/u en nog nooit een bon gehad.
Gevolg is wel dat ik bijna iedereen voorbij rijdt maar nog harder zal me denk ik wel een bon opleveren. 
flipflop
"We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them" - Albert Einstein
Nou, je kunt dus nog 5km/u harder gaan zonder bon. Met 2 GPS RXen aan boord kun je dat precies uitkienen. Ben je nog 5 minuten eerder op je werk.
Jochem
If you want to succeed, double your failure rate.
Op 16 februari 2008 10:30:33 schreef ThaTweety:
Ik ben wel benieuwd waarom de meting met ABS-sensoren zo nauwkeurig is volgens Jochem_S.Ik neem aan dat er op ieder wiel gemeten wordt? Maar daarbij is het belangrijk exact te weten wat de omtrek van ieder wiel is.
Daar heb je gelijk in, maar dan nog is de afwijking niet opzienbarend, met mijn vrij standaard-maat banden is het al helemaal geen punt. De GPS zal er na een kleine afstand met constante snelheid bij in de buurt komen, maar het blijft toch een gemiddelde, als ik wat afwissel in snelheid zie ik dat veel beter terug op die sensoren dan op de GPS.
Op 16 februari 2008 11:49:05 schreef flipflop:
De link met ABS ontgaat mij ook een beetje. ABS heeft helemaal geen nauwkeurige snelheidsmeting nodig. Die kijkt alleen maar of de wielen al dan niet nog draaien en regelen de remkracht zodanig dat ze blijven draaien. Snelheid boeit niet.
Het was misschien wat verwarrend dat ik het over ABS had, maar diezelfde sensoren worden ook voor de ABS gebruikt, vandaar. Nauwkeurig zijn ze weldegelijk, denk ook aan correcties bij tractiecontrole etc. De mate van ingrijpen hangt weldegelijk van snelheid en snelheidsverschillen tussen de banden af.
Overigens wordt er in Nederland geflitst vanaf +7 km/u (echte kilometers dus). Dat betekent niet dat je niet een bon voor 54 km/u in de bus kunt krijgen, want dan is er nog 3 km/u correctie af gegaan. Ik rijd gerust met 55 km/u op de teller langs een flitskast, en al helemaal als dat op de standaard-teller is.
[Bericht gewijzigd door Jochem op (81%)]
flipflop
"We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them" - Albert Einstein
Ok, duidelijk. Maar die nauwkeurigheid is dan wel de relatieve. Je kunt er geen absolute snelheid mee bepalen. Dat doet de GPS veel beter.
Jochem
If you want to succeed, double your failure rate.
Toch wel. In het geval van mijn auto is nauwkeurig de absolute snelheid meten geen enkel probleem voor die sensoren. Voor een meting van de snelheid op een bepaald moment gaat dat zelfs nauwkeuriger dan GPS. Zoals opgemerkt moet wel rekening gehouden worden met de wielomtrek maar in de praktijk blijkt de afwijking minimaal.
Ze flitsen pas bij als er bijvoorbeeld op hun meter 57 km/uur staat. Maar die meters kunnen een afwijking hebben van zowel +3 als -3 km/uur. In het ongunstigste geval geeft hun meter dus 57 aan terwijl je werkelijk echte snelheid 54 km/uur is. Vandaar die standaard correctie.
Waar ik me altijd aan stoor op TV is dat er uitgelegd wordt dat je die 3 km/uur "cadeau" krijgt. Dat is dus absoluut niet waar. Die 3 km/uur is er puur om een mogelijk ongunstige meting te compenseren.
Jochem
If you want to succeed, double your failure rate.
Inderdaad.
En dat zegt oom agent dus ook zo als ze je aanhouden na meting met een lasergun. Nou weet ik wel dat in de praktijk die meting (zeker met een lasergun) vaak nauwkeuriger is dan die 3 km/u, maar de regel is er niet voor niets. De nauwkeurigheid van <3km/u zal bij de selectie van de meetapparatuur (+ijking) ook een criterium zijn. En tóch roept oom agent dat je in werkelijkheid 91 reed, maar dat je 'geluk hebt' omdat er 3 km/u afgehaald wordt.
flipflop
"We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them" - Albert Einstein