Je kunt aan het solderen dus....

This particular model suffers from leaky electrolytic capacitors on the main board. By leaky, I don't mean electrically; I mean there is some nasty liquid leaking out of these things! The result is all kinds of distortion in the outputs, low volume, intermittent problems, etc..............

http://fixingelectronics.blogspot.nl/2013/10/roland-kr650-repair-bad-e…

Google search phraze:bad noise kr 650 roland

Wat een goede vonst. Ik ben even met een watten staafje langs de aangeduide componenten gegaan en er zit inderdaad een vettig laagje op. Maar ik word niet echt duidelijk uit dit artikel. Wat moet er nu precies gebeuren? Welke onderdelen moet ik vervangen?

-even off topic-

Artikel over een Roland piano geschreven door C. Rowland. Toepasselijk. :p

[Bericht gewijzigd door Henry S. op (45%)]

Op je versterkerbord, de bruine, staan 3 grote condensatoren. Aan de uiterst linkse op de foto lijkt er onderaan wat rommel of lijm te zitten.
Als het lijm is, geen probleem. Maar waarom lijm, de andere 2 lijken dat niet te hebben.
Als het wat anders is, elco even uitsolderen en controleren. Als je die moet vervangen, doe de andere 2 ook ineens mee en speur eens langs de kleinere of je daar ook wat vindt.

Niet vergeten voor je een nieuwe monteert de print grondig te reinigen!

het is lijm bij die grote elco. de foto's zijn dermate onscherp en onderbelicht dat je de lijm bij de andere elco's niet kunt zien. iig zijn het de beruchte smd elco's van bouwjaar 1993 zo te zien. deze worden zeker als het apparaat lang niet gebruikt is in een rap tempo rot en vreten de print langzaam weg..

Niet om het een of ander, maar ik heb niet het gevoel op basis van jouw reacties dat jij de ervaring en de spullen hebt om alle smd elco's te vervangen. Ik zou als ik jouw was dit door iemand laten doen die wel de spullen en de ervaring heeft. Heb zelf ooit 150 smd elco's in een scoop vervangen, da's geen werkje zonder de juiste spullen en ervaring.

Op 18 november 2014 09:18:54 schreef testman:
...

Het is inderdaad lijm. Dus deze elcos moeten vervangen worden?

Op 18 november 2014 09:28:32 schreef Roland van Leusden...

Dit project is juist om ervaring op te doen. En als je mij de juiste spullen even op zou willen noemen dan zorg ik dat ik het allemaal in huis heb.

Op 18 november 2014 07:32:45 schreef Appel:

Niet vergeten voor je een nieuwe monteert de print grondig te reinigen!

Hoe doe ik dit het beste?

[Bericht gewijzigd door anton0wns op (19%)]

Ik heb zojuist de 3 grote elco's op de voeding vervangen. Dit heeft helaas niet geholpen.

Het gaat dan ook om de SMD elco's op het mainboard.

deftige soldeerbout
soldeerlitze
fiberglasspen voor print te reinigen
veel geduld en secuur te werk gaan bij het desolderen van de elco's (zodat je geen baantjes van de print trekt door ofwel niet lang genoeg of te lang te stoken met je bout)

Als je 2 soldeerbouten hebt gaat het heel handig. Je verhit dan beide pads in 1 keer en lift je de elco er zo af. Als je gaat buigen loop je het risico dat je de pads van de pcb trekt.