Bij de anwb webshop hebben ze ook leuke lampjes. €5 achterlicht met sensor, €10 oplaadbaar, 3W 'zaklampje' voor €11. Ik noem de ledenprijs, anders komt er een paar euro bij.
Remlicht en richtingaanwijzers kan ook nog op de fiets.
Tidak Ada
Rommelige werkplek? In de natuur is wanorde de meest stabiele toestand; de entropie is dan maximaal. Het handhaven van "orde" kost daarom altijd energie.
Toch moet je oppassen met te veel licht. Je ogen en hersenen adapteren daarop, waardoor je donkerzicht juist vermindert. Uiteindlijk zie je daarom minder en verblind je tegnliggers meer.
Rijdt maar eens en tijdje met één oog dicht en zie het verschil als je dat oog weer opent.
Dat ene gesloten oog helpt ook als je een tegenligger krijgt en het direct als die voorbij is weer opent. Die truuk paste ik vaak in mijn eendentijd toe, dat scheelde enorm!
rew
four NANDS do make a NOR . Kijk ook eens in onze shop: http://www.bitwizard.nl/shop/
Als ik dan wakker wordt omdat er mensen aan me zitten te schudden of het wel goed met me gaat nadat ik tegen een boom ben gereden zie ik weinig verschil tussen links en rechts hoor. 
Zijn we de gewone fietsverlichting met een dynamo vergeten?
Dat de koplamp en achterlicht tegenwoordig voorzien zijn van leds kan ik weinig tegen inbrengen. Zelf had ik dertig jaar geleden het achterlichtlampje van mijn fiets voorzien van een aantal rode leds.(Drie in serie en drie in serie antiparallel, met een stroombegrenzingsweerstandje kan zo op 6 Volt AC)
De dynamo heeft als groot voordeel, dat die nooit leeg raakt, je hoeft hem niet op te laden, hij gaat langer mee als het leven van de fiets en je hebt ook geen batterijen nodig die weer gerecycled moeten worden.
Dynamo's moeten uiteindelijk ook gerecycled worden, maar de materialen die daar uit komen zijn eenvoudiger te verwerken, zoals aluminium, staal en koper.
Tidak Ada
Rommelige werkplek? In de natuur is wanorde de meest stabiele toestand; de entropie is dan maximaal. Het handhaven van "orde" kost daarom altijd energie.
Ik heb nog een fiets met een naafdynamo. Geen last van een slippende dynamo en geen onnodige bandenslijtage.
Bovendien voel je niet dat hij aanstaat door extra wrijving op je wiel, dus de smoes om je licht niet aan te doen omdat het zoveel zwaarder trapt hoef je ook niet meer mee aan te komen 
Op 2 november 2022 12:31:33 schreef buzzy:
....met een stroombegrenzingsweerstandje kan zo op 6 Volt AC
Hou er wel rekening mee dat de spanning van een fietsdynamo alleen 6V is al je de nominale stroom afneemt. Met weinig of geen belasting kan de spanning zomaar naar de 20V lopen.
Op 2 november 2022 15:49:06 schreef KlaasZ:
[...]Hou er wel rekening mee dat de spanning van een fietsdynamo alleen 6V is al je de nominale stroom afneemt. Met weinig of geen belasting kan de spanning zomaar naar de 20V lopen.
Gemerkt bij mijn zoon met naafdynamo, de soldering van de 6V clampdiode (VSR of hoe heet zo'n ding) was losgekomen, achterlicht-electronica uitgefikt (IC opgeblazen, geen echt vuur hoor) en halogeen peertje voor ook stuk.
Mijn fiets heeft naafdynamo en een lichtsensor zodat ie vanzelf (rijkelijk laat, niet helemaal een half uur voor zonsondergang) aangaat, moet het achterlicht nog op de schakeling koppelen (achterlicht af-fabriek op batterijen en niet waterdicht.
Die buck-boost op dat Action ding, kan die met 6V uit de voeten? Voorlamp dochter is verdwenen (mogelijk erafgetrapt gezien de stukjes voedingsdraad die afgescheurd zijn) en werkt op de 36V accu (geen dynamo op deze elektrische fiets) en krijgt 5,95V DC.
Op 2 november 2022 15:49:06 schreef KlaasZ:
[...]Hou er wel rekening mee dat de spanning van een fietsdynamo alleen 6V is al je de nominale stroom afneemt. Met weinig of geen belasting kan de spanning zomaar naar de 20V lopen.
Je kan altijd nog een luxe versie met een stroombron maken. Benodigd een transistor, een diode en een paar weerstandjes, samen nog geen euro.
Overigens heb ik in mijn fietsachterlichtje nog geen led of weerstand defect gehad.
Op 2 november 2022 19:39:35 schreef r-p:
achterlicht af-fabriek op batterijen en niet waterdicht.
Mijn achterlicht was af fabriek ook op batterijen. Daar heb ik een schakelingetje in geprutst waardoor het op de dynamo werkt, en als ik stop dan blijft het op de batterijen nog 2 minuten branden. Gedaan voor de zichtbaarheid als ik voor een stoplicht sta te wachten. Spaart de batterijen. Die gaan nu zo lang mee dat ik geen idee heb wanneer ze voor het laatst verwisseld zijn.
Al vijf jaar lang rijd ik met een voorlamp (het was gewoon een lamp voor binnen) 12 volt, 3 watt, ooit gekocht bij de Action. Zelf in mijn oude lamphouder geprutst/gelijmd. Voeding: spanningsverdubbeling en een 12 volt stabilisator. Mijn angst was dat de stabilisator een te hoge spanning zou krijgen, maar dat is blijkbaar nooit gebeurd, want het werkt nog steeds. En bij een lage snelheid al voldoende licht. Brede bundel, te weinig richtwerking. Openingshoek 75 graden, maar het lijkt meer. En destijds ook nog de verkeerde lijm gebruikt, want de voorkant van de lamp is mat geworden door het oplosmiddel.
Maar sindsdien nooit meer een lampje vervangen!
Op 2 november 2022 10:19:00 schreef Tidak Ada:
Die truuk paste ik vaak in mijn eendentijd toe, dat scheelde enorm!
Was jij ooit een eend, of jaagde jij op eenden, of beter nog: bestudeerde jij ooit eenden???
Rare vragen misschien, maar ik was nooit eend en wil me iets voorstellen bij 'eendentijd'
(mogelijk heb ik iets gemist
)
Op 2 november 2022 19:39:35 schreef r-p:
[...]
vanzelf (rijkelijk laat, niet helemaal een half uur voor zonsondergang) aangaat,
Door mijn hoofd galmt "licht aan van een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopgang"....
Raar of een typo bij jou??
brains
Special Member
Ik denk dat tidak met eenden tijd bedoelde de tijd dat hij in een eendje, 2pk auto van Citroën reed 
Of een geitje zoals ze in België blijkbaar noemen 
Weet dat pas vrij recent dat ze in België anders dan in Nederland noemde. Ik had met een Belgische vriendin een gesprek over auto's met dieren namen als bij naam. Duurde even voordat we door hadden dat we over dezelfde auto hadden

Op 3 november 2022 16:26:00 schreef electronono:
Door mijn hoofd galmt "licht aan van een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopgang"
Die is allang uitgegalmd als het goed is. Het is een tijd (na die halve uren) bij zonsopkomst en zonsondergang zelf geweest, nu is het: in het donker en bij slecht zicht.
https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/fiets/vraag-en-antwoord/wat-z…
Op 3 november 2022 19:50:37 schreef electronono:
Ik meen over dat 'halve uur': omdat het tot/vanaf dan nog niet donker/al licht was..
Als dat klopt, voegt de nieuwe regel 'indien donker' niet veel toe.
Vroeger was het een kwartier na zon onder tot een kwartier voor zon op. Bij het schakelen van de straatverlichting gebruikten we dat ook als richtlijn. Maar we kregen nooit een boete als dat niet lukte. 
Nu is de definitie kennelijk simpeler: als het donker is. Betekent volgens mij dat je licht ook aan moet als het overdag door noodweer ineens heel duister wordt.
Ik doe zelf mijn fietslicht aan als ik ook maar enigszins twijfel over mijn zichtbaarheid.
Volgens mij heb ik voor mijn fietsdiploma geleerd 'half uur voor zonsondergang". Rond 1980 zal dat geweest zijn.
Soms denk ik dat de zon al onder is en zou ik willen dat mijn lamp al aan is. Maar als ik dan het dorp uitfiets, zie ik de zon nog (laag) aan de hemel staan. Wachten tot NA zonsondergang lijkt mij persoonlijk onwenselijk alhoewel ik de straatverlichting inderdaad vaak pas aan zie gaan als iedereen zijn lichten al lang en breed aan heeft (auto's, ook de oude zonder automatische verlichting, ik zeg auto's omdat driekwart van de fietsen toch geen verlichting voert).
Maar ik moet bekennen dat sommige gewijzigde regels niet doordringen bij mij. Zo schijnen blauwe lijnen bij parkeerplaatsen tegenwoordig iets te betekenen (kwam ik achter na een bekeuring in mijn geboortedorp). Overigens helpt het daarbij ook niet dat in mijn huidige woonplaats (ook Nederland) ook >100 parkeerplaatsen met blauwe lijnen zijn, maar daar betekent het niets
. De helft daarvan wordt op dit moment opnieuw aangelegd, benieuwd of de blauwe lijnen verdwijnen.
Het was toch echt een kwartier na zonsondergang. Dat was omdat het, nadat de zon achter de horizon is verdwenen, nog een poosje licht genoeg blijft. Tenminste, dat was de gedachte er achter.
Ik meen dat die 'blauwe lijnen' aangeven dat je in die vakken je blauwe parkeerschijf moet gebruiken. Er moet ook nog ergens in de buurt een bord staan met de maximale parkeerduur met die schijf.
edit: en nu heb ik bewijs hiervoor:
https://verkeersregels.vvn.nl/situatie/blauwe-lijn
[Bericht gewijzigd door electronono op (21%)]
Roland11
Golden Member
Het was vanaf een half uur NA zonsondergang tot een half uur VOOR zonsopkomst.
Was altijd dezelfde regel voor fietsers als voor auto's ( https://www.autorijschoolbrijder.nl/pages/theorieles_05.html ):
Bij nacht rijd je met licht aan om zelf wat te zien en om gezien te worden. ...
Bij nacht wil zeggen een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopkomst.
Wat mij betreft is het meestal wel duidelijk wanneer het te donker is, en ik heb nog geen problemen gehad met controles in de "twijfelzone". In mijn vorige auto zette ik mijn licht aan als ik het instrumentenpaneel niet goed meer kon aflezen.
Op 2 november 2022 01:48:33 schreef K7Jz:
Bij de anwb webshop hebben ze ook leuke lampjes. €5 achterlicht met sensor, €10 oplaadbaar, 3W 'zaklampje' voor €11. Ik noem de ledenprijs, anders komt er een paar euro bij.
Oef, dat zijn van die Ikzi lichtjes, wat mij betreft zijn dat een soort stickerplakkers van een goedkope Chinese bron. Je kunt ze ook elders krijgen en zijn wat mij betreft erg goedkoop gemaakt. Niets waar ik de ANWB mee zou willen verrijken.
Die lieden van ANWB zijn wat mij betreft trouwens afzetters die drijven op het vertrouwen van oudjes en een paar monopolieposities. Ja, ze zijn een handige 'go to' bron van producten voor autorijders en fietsers, maar ik ben zelf nog geen product van ze tegen gekomen dat een goede prijs/kwaliteitsverhouding had. Hun rijlessen zijn duur, hun verzekeringen zijn duur en hun shops zijn duur en nu dus blijkbaar ook nog eens geïnfiltreerd door goedkope meuk.
Op 2 november 2022 12:31:33 schreef buzzy:
Zijn we de gewone fietsverlichting met een dynamo vergeten?
Ik ben eigenlijk best wel blij dat niemand me er aan heeft helpen herinneren. Je kon geen twee dagen achter elkaar je fiets in de stalling hebben zonder dat er weer een paar van die draadjes stuk waren, en als je ermee reed dremelde je dynamo rustig je buitenband door. De bijbehorende lampen zelf waren vervolgens niet betrouwbaarder dan de 'package deal' van een set batterijen en een LED'je. Ik hoef niet terug, ik wil gewoon een schifting maken van het aanbod van LED lampjes die daadwerkelijk waardeloos zijn en die voor de kosten van een ouderwetse lamp een dynamoloos alternatief vormen. Dit hele topic bestaat wegens mijn behoefte aan een 'retrofit' van een bestaand dynamosysteem dat meerdere van de voorgenoemde problemen had.
Op 2 november 2022 19:39:35 schreef r-p:
Die buck-boost op dat Action ding, kan die met 6V uit de voeten?
Die laatste zeker, want die heeft plek voor 4xAA. Die eerste weet ik niet, maar ik zou dan gewoon zoeken naar iets dat bedoeld is voor een dynamo. Waarom zou je gaan beunen als er gewoon lampjes voor dit doel zijn:
Link: Action lamp
PS Hoe oud is je dochter dat ze niet zelf kan fietsen trouwens? 
Op 4 november 2022 14:52:13 schreef Roland11:
Het was vanaf een half uur NA zonsondergang tot een half uur VOOR zonsopkomst.
1-0 voor mij dus!!!
Nog lang geen Alzheimer! 
Op 4 november 2022 14:52:13 schreef Roland11:
Het was vanaf een half uur NA zonsondergang tot een half uur VOOR zonsopkomst.
Was altijd dezelfde regel voor fietsers als voor auto's ( https://www.autorijschoolbrijder.nl/pages/theorieles_05.html ):
Bij nacht rijd je met licht aan om zelf wat te zien en om gezien te worden. ...
Bij nacht wil zeggen een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopkomst.
Dat zijn de wetten van nu. In die tijd dat KlaasZ en ik een verkeersdiploma haalden was het een kwartier voor en na zonsondergang.