Ik heb een Hameg HM205-2 oscilloscoop en een HM8148 graphics printer. Beide tweedehands verkregen, echter niet als set. Om de printer op de scoop te kunnen aansluiten is de kabel HO74 nodig, welke eigenlijk bij de printer had moeten zitten. Maarrrr, tweedehands en dus zat die er niet bij.
Ik heb nog nergens iets over die (interne) verbindingskabel kunnen vinden. Volgens de manual van de printer dient die kabel in de scoop te worden aangebracht (daar waar de oorsponkelijk bij de printer geleverde kabel is achtergebleven). In de scoop is, op het digital board, een pin header aanwezig, welke dan via kabel HO74 naar buiten wordt gebracht. Echter, ik heb geen flauw idee of dat niets anders is dan een passieve bandkabel, of dat er een printje tussen zit met buffer-IC's ofzo. En of de pinning op de PCB header 1-op-1 is met de connector die dan in de achterkant van de scoop wordt aangebracht.

Iemand die me van info kan voorzien, of aan zo'n kabel van helpen?

Zeker te weten een HO74 en geen ander nummer?

Ik kan hem niet vinden op https://www.sm5cbw.se/hameg/hmopt/index.htm en die heeft bijna alles gedocumenteerd

Fragment uit de manual van de printer:

Foto van hoe de aansluiting eruit ziet achterop een HM205-2:

[Bericht gewijzigd door MNM(tm) op (43%)]

Ik zou een gewone printer verbinding verwachten. Dus pin 1-25 net als op de DB25 van een printer.

Nope, dit is de zogeheten HAMEG-interface. Da's heel wat anders dan LPT / Centronics.

De printer doet een rechtstreekse read vanuit het storage memory van de scope.

[Bericht gewijzigd door MNM(tm) op (33%)]

Ik zou gewoon een mail sturen naar de beheerder van de gelinkte website, die man weet (bijna) alles over Hameg. https://www.sm5cbw.se/hameg/hm81/index.htm

Ik denk dat de HO 74 gewoon een stukje 26 aderige bandkabel is, 1 op 1 doorverbonden. Als ik de pin beschrijvingen van beide connectoren vergelijk, dan kloppen ze mooi.

De Hameg HM8148 Graphic Printer system connector:

https://www.miedema.dyndns.org/co/2025/Hameg-HM8148-1-Graphic-Printer-system-connector-600pix.png
klik op schema voor grotere versie

De Hameg HM205-2 interface connector:

https://www.miedema.dyndns.org/co/2025/Hameg-HM205-2---user+service-manual-1990-interface-600pix.png
klik op schema voor grotere versie

Verder staat er in het HM8148 manual letterlijk:

A second ribbon cable with one standard connector and one connector for attachment in the HM 205 ..... must be installed in the oscilloscope

(pagina 5 van mijn PDF)

groet, Gertjan.

@miedema: dat vermoeden heb ik ook, maar wilde het eigenlijk gewoon ff zeker weten. ;-)

@ Arco: da's de HZ84. Da's een heel ander ding. ;-)