ik heb zo'n 3rw40 gebruikt om een 12,5kW motor op 3x32A automaten te laten starten.
(ventilator, nagenoeg vrije aanloop, dus een heel ander karakter dan een pomp)
werkte perfect, dus die dingen zijn echt wel geschikt om stromen te beperken
verder toch maar eens in de handleiding van je omvormer kijken
ik geloof niet dat dat ding bij het minste boven 3kw uitschakeld, daar moet toch ook iets van een karakterestiek inzitten
de handdleiding zegt dat ie maximaal 3000watt piek kan hebben.
Maar is dit een vreemde set up? Zou toch logischerwijs moeten werken?
dank.
Probleem van een omvormer van 12 volt naar 230 is dat de accu en leidingen meestal een probleem worden.
Als een omvormer korte tijd 5000 watt moet leveren dient de accu eventjes 416 A te leveren. Dan speelt een 12 volt aansluitleiding 2,5 mm2 van een meter of 5 al een grote rol.
Tevens staan de eerder genoemde omvormer niet goed bekend om deze piek ook te kunnen leveren.
Nog even in mijn boekje gekeken , een standaard 1 fase motor 0,75Kw neemt ca 1,15 op uit het net, Cosphi 0,77 In = 7,1 A Condensator 23 uF
[Bericht gewijzigd door Peter112 op (16%)]
is het nog een optie om er een extra accu bij te zetten?
dit is mij ook verteld om het aH op te voeren.
Kabels zijn dikke, en kort (<1.5 meter)
HQ...
maar ja ik zit er nu mee, en zal het ermee moeten doen ben ik bang.
Op Farnell.com hadden ze ook een softstarter die geschikt zou zijn, en via de technische chat waren ze RESOLUUT dat die het probleem zou verhelpen. Ik had het op dezelfde manier uitgelegd als hier. Echter was de levertijd 12 dagen en dan ben ik al vertrokken. Zodoende ging ik verder zoeken en kwam bij conrad.
Ik heb geloof ik een bizar abracadabra ding!!!
nee dat ligt niet op voorraad
niemand koopt Siemens bij farnell
dan eerder via een locale groothandel, TU oid als het direct op te halen is, of bij Siemens direct natuurlijk
[Bericht gewijzigd door DK op (13%)]
Die nieuwe softstarter van siemens detecteren of alle 3 fasen aanwezig zijn voor hij start. Aangezien jij maar 1 fase hebt zal dit niet werken.
De beste test is al eerder genoemd met een aanloopweerstand tussen de 10 en 50 ohm. Ik zie het toch donker in als de pomp weer in moet schakelen bij een lage druk in de het drukvat.
Deze werd mij als eerste geadviseerd en hierover was Farnell zeker dat
deze het zou oplossen.
Ik zie nu het verschil in fase( denk ik)..
http://nl.farnell.com/dold-soehne/il-9017-ac-230v-1-5kw/softstarter/dp…
Heren ik ben zowieso al erg dankbaar voor de vele reacties en meedenken, ookal weet ik nog niet wat nu de beste "move" is.
De optie met een weerstand gaat mij boven mijn kunnen, vergeef me ik heb geen idee hoe en/of wat ik dat voor elkaar moet krijgen.
[Bericht gewijzigd door Daan73 op (16%)]
Op 13 juli 2013 18:55:22 schreef Peter112:
Die nieuwe softstarter van siemens detecteren of alle 3 fasen aanwezig zijn voor hij start....
ai, een enkelfase pompje. Daar had ik even niet op gelet. Ik ken alleen hydrofoors met gewone pompen.
Op 13 juli 2013 19:06:45 schreef GJ_:
[...]ai, een enkelfase pompje. Daar had ik even niet op gelet.
Ik ook niet maar dat maakt niet uit
die zijn er ook gewoon voor enkelfasige motors
bijvoorbeeld
3RW30 26-1AA12
[Bericht gewijzigd door DK op (56%)]
Dan zou deze toch ook goed moeten zijn zoals farnell adviseerde?
http://nl.farnell.com/dold-soehne/il-9017-ac-230v-1-5kw/softstarter/dp…
ja vooral met een nog lege tank, als die pomp nog druk op moet bouwen, moet het mogelijk zijn om die ballast onder de 1700w te houden
zo niet die bouwer van die omvormer aanklagen
staat niet voor niks in de handleiding dat dat kan
Bedankt! Ik ga gewoon die van Farnell bestellen en dan zal de praktijk het moeten uitwijzen.
Ik zal het nog laten weten als het werkt of niet, aldoende leert men! 
Groet Daan
Op 13 juli 2013 18:31:07 schreef DK:
ik heb zo'n 3rw40 gebruikt om een 12,5kW motor op 3x32A automaten te laten starten...
Ik zat hier met een dergelijk probleem met een klant die zulke ventilatoren op een 3x25A groep had zitten. En daar had ik echt een driefasen softstarter nodig. Ik had per ongeluk een tweefasen besteld en dat ging dus niet.
Zo'n enkelfase is natuurlijk ook handig voor slijptollen en zo, die zal ik ook eens bestellen.
[Bericht gewijzigd door GJ_ op (11%)]
haha snap ik
wij hadden ook een poging of 5 nodig om 3x32 er uberhaupt ingeschakeld te laten, laat staan mooi te laten starten
dunne lijn tussen, motor toert niet op en motor trekt teveel stroom
dat gaat op 3x25 niet werken nee
[Bericht gewijzigd door DK op (18%)]
jerome
Golden Member
Moet haalbaar zijn met een paar ntc weerstanden.Bij veel omvormers worden deze weerstanden(schijfvorm) gebruikt om de aanzetstroom naar de buffercondensatoren binnen de perken te houden. Eventueel de pomp beveiligen door een schakeling(timer) die ervoor moet zorgen dat de pomp niet direct opnieuw kan aanslaan nadat deze afslaat. Mss was het wel beter geweest om voor een 24V primair systeem te kiezen met 2 accu's.
Toch denk ik dat het feest niet lang zal duren, tenzei de zonnepanelen voldoende power leveren.
Accu is 12V 105AH ~ 1260 Watt als accu volledig geladen en in top conditie.
Motor In 7.1 * 230 = 1633 VA
Effienctie omvormer 90% = 1815 Watt 12 volt zijde > ~ 151 A
deze hoge stroom geeft flink capaciteitsverlies in de accu.
Bij benadering (zonder accutype) 10 minuten ?
Zonder softstarter zou je eens kunnen proberen met 2 haspels van 50 meter in serie met de pompmotor, dit geeft al een flinke demping in je 230 V netwerkje
[Bericht gewijzigd door Peter112 op (17%)]
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
wil zo'n pomp wel op een omvormer met een blokgolf uitgang? dat zal sowiso problemen geven als de pomp vermogen moet gaan leveren..
Zou voor peter zijn oplossing gaan, veel beter rendement en werkt zeker.
Als je effe op google zoekt vind je ze wel goedkoper.
http://www.bootwebwinkel.nl/assortiment/kajuit-comfort/drinkwater/pomp…
http://www.wagenaarwatersport.nl/hydrofoor-technautic-12-volt-7-3-ltr-…
Het is een gemodificeerde sinus, ik had begrepen dat dat toch anders is dan een blokgolf.
Bedankt voor de tips met de haspels, zoiets kan ik zeker uitproberen.
De pomp hoeft niet lang te draaien, enkel om te douchen, wat hooguit 5 min duurt ivm waterbesparing.
Ben ondertussen ook naar "regentonpompen" aan het kijken, zijn rond de 350-400watt en geven toch voldoende druk om onder te kunnen douche.
Zo'n regentonpomp is goedkoper dan een softstarter!!
Een andere tip had ik gekregen is om te zorgen dat de omvormer al in gebruik is dmv een lampje ofzo, dan zou de omvormer al "actief" zijn op het moment dat de pomp inschakelt, en misschien laat ie hem dan wel toe.
Het zonnepaneel voedt de accu de hele dag 100watt 5volt (uit mijn hoofd), het hele idee was niet dat tijdens het gebruik van de pomp het af zou hangen van het zonnepaneel. Daarom was er voor mij uitgerekend dat een 12v-105ah accu voldoende was om de pomp te laten werken.
Ik heb nog wel andere "gewone" accus, kan ik die er niet bij doen om dat uit te proberen. Maw is er een kans dat de omvormer uitschakelt omdat de accu even te diep gaat? De omvormer schakelt ook uit als er minder dan 10,6volt van de accu komt.
Om te douchen heb je eigenlijk helemaal geen hydrofoor nodig, een simpele 12 volt pomp 4 m3/h @ 1 Bar is al zat.
@defender1be: dank, ik had die ook al gezien ja. Alleen staat erbij dat ze niet geschikt zijn voor een gasgeiser(??). Die ik wel eentje heb, een stand alone campinggeiser die maar 1 bar nodig heeft en werkt op een gasfles.
Dus ik snap niet waarom die 12v hydrofoor daar niet geschikt voor zou kunnen zijn, gaat toch alleen maar dat er voldoende water onder voldoende druk wordt geleverd?
Die geiser van mij doet het al als ik een jerrycan met water wat hoger zet en door de zwaartekracht druk geeft. Vanaf +- 10 meter hoger dat wel
, maar dan doet hij het!!
@peter, ja dat idee heb ik ondertussen ook al. Ik heb alles vorig jaar aangeschaft op aanraden van "andere technische mensen". Ik wist voor die tijd niet eens wat een hydrofoor was.
Ik heb deze toen aangeschaft met het idee dat ik dmv dat drukvat een tijdje waterdruk zou hebben zonder dat de pomp continue hoeft te draaien.
Zoals ik net al zei zie ik nu dat een regentonpomp van 50,- het waarschijnlijk ook zou kunnen, het water zit namelijk in een groot 300L vat waar het wel uit gezogen moet worden.
zodoende. 
Los 12V pompje kost ook niet veel, http://www.bootwebwinkel.nl/assortiment/kajuit-comfort/drinkwater/pomp….
Al zou ik de voorkeur geven aan complete pomp en je bestaande pomp verkopen.
12V oplossing is op lange termijn veel beter, die HQ omvormers zijn van slechte kwaliteit en als deze defect gaat zit je opnieuw met kosten.
Je zou de technische reden moeten weten waarom deze niet geschikt zou zijn voor een geiser, dan kan je voor je zelf bepalen of het een probleem is. Mailtje sturen met vraag waarom?
Los van het verhaal of de hydrofoor groep nu al dan niet gaat opstarten, ook volgende bemerking.
Motorcondensatoren zien over het algemeen niet graag signalen met veel harmonische in. De hogere harmonische zorgen voor extra opwarming in de condensator en verkorten de levensduur ervan.
In plaats van de gok met een softstarter ga ik een 12v pompje kopen van Shurflo.
deze is het sterkst: http://www.dewitschijndel.nl/trail-king-waterpomp-32624/#box-descripti…
Een vraagje hierover: Kan ik voor 12volt "gewone" huis/tuin draad(220v) gebruiken? En zit daar nog een "lengte-limiet" aan. Ik denk dat er +/- 6-7 meter bedrading tussen accu en pompje komt.
Dan laad ik die Hyrdofoor wel weer in als ik terug kom en gaat die op marktplaats.
Bedankt heren! 