mts plus
Life is waiting!
Als ik met deze schakeling naar Fakkert Electronica in Zwolle ga, kunnen zij mij dan zo de juiste spullen meegeven als ze dit zien?
Biggles87
Componenten zijn gevuld met rook... Is het er uit dan werkt het niet meer.
Je mag dan allereerst de motor wel buiten beschouwing laten.
---------------------------------------------------
-->|--
Diode (mag volgens mij een N4007 zijn)
---------------------------------------------------
| +
###
---
|
Condensator (220uF) (let op plus)
---------------------------------------------------
_|_ \ o \ o
|_/_|.......\........\
| \. \.
| o o
Relais (Watfor, mag je ff aan Sine vragen)
Met bovenstaand schema is het mij gelukt!
Super bedankt!!!
Moet alleen de boel nog aansluiten op mijn knipperlichten, maar met een gewoon lampje er tussen heb ik het al getest en werkt allemaal perfect!
Alleen bij het 2x knipperen was het lampje niet echt fel...(te kort spanning)
Misschien dat het beter lijkt met de knipperlichten, maar als dat niet het geval is, is hier dan nog iets aan te doen?
Biggles87
Componenten zijn gevuld met rook... Is het er uit dan werkt het niet meer.
Had idd met een lampje getest. Met knipperlichten knipperde hij nog niet genoeg, te kort, niet zichtbaar. Heb het nu opgelost door de condensator te vervangen voor 2 condensators parrallel geschakeld (1000+470uF). Werkt nu helemaal perfect!!!
Bert_mc
Suffering from wiseass oneliner blackout
jongensenwetenschap
Mama look, -a-booboo
en al dat leuks zonder een pic en ASM.... eenvoud siert.
overigens, de groeten uit Yokohama.
hier wou ik een foto zetten maar dat blijkt me niet te lukken..
Biggles87
Componenten zijn gevuld met rook... Is het er uit dan werkt het niet meer.
*Doet net alsof hij niet jaloers is.
had het van het lampje gezien, ik bedoelde wat voor voeding je er op aangesloten had. 
Maar wel lol dat het gelukt is.
Op 25 februari 2008 15:01:15 schreef Biggles87:
had het van het lampje gezien, ik bedoelde wat voor voeding je er op aangesloten had.
De voeding was gewoon de accu, zoals het nu ook in de auto ingebouwd zit. Had het hele systeem op een plankje geschroefd en met behulp van een kroonsteentje kon ik alles dan ook makkelijk aansluiten en weer loshalen (alleen jammer dat het dashboard een paar keer uit elkaar moest omdat ik af en toe weer naar de winkel moest
)
Jordi
Bier zonder alcohol is als een beha aan een waslijn: het beste is er uit!
Het is gelukt maar had ook zo gekund:
http://www.conrad.nl/goto/?product=853205
Grijns 
Komt ie nu mee 
Maar een beetje spelen met dit spul is ook leuk en dan kom je er nog eens achter dat je heel veel dingen ook zelf kunt! En ik ben nu voor een derde van de prijs klaar 
Had nog een linkje willen posten naar het filmpje om te laten zien dat het werkt en hoe het eruit ziet, maar vergat het steeds.
Dus bij deze: http://nl.youtube.com/watch?v=k-zmpUO7G0A
Eerste signaal is open (2x kort), tweede signaal is dicht (1x lang)
ik wil dit dus ook maken zie http://www.circuitsonline.net/forum/view/58328
maar ik wil het eens proberen via deze gegevens
1470uF is dit niet te veel? voor de pinkers?
wat kost dit ongeveer?
Als je het filmpje bekijkt zie je dat dit bij mij prima gaat, het heeft (als ik het goed heb) meer te maken met de op- en ontlaad tijd van de condensator. Ik was voor nog geen 10 euro klaar met dit hele gebeuren. Heb het wel een paar keer moeten testen, maar goed, dat weet je van te voren als je het zelf gaat maken!
ik heb nog een relai gevonden het is een mixo 1_076 669 12v 8G
4aansluitpunten: 85 86 87 30
nu is de vraag wat is van de spoel en wat van het contact
op google vond ik:
85/86 spoel en 87/30 contact
op internet vond ik ook deze schema's let vooral op 85/86
welk is nu juist?
Je moet niet kijken wat op internet staat, maar wat er op de relais staat!!!
Op de relais staan (heel goed gezien van je) 5 aansluitpunten ipv 4!
30 = spanning rechtstreeks van de accu (uiteraard met een zekering)
85 = in dit geval 1 van de draden om de deur te openen of te sluiten
86 = is de andere draad om de deur te openen of te sluiten
87a = (zoals je op het bovenste plaatje ziet) het punt waar 30 (de spanning dus) op geschakeld staat
87 = het punt waar 30 (de spanning) heen schakelt als er spanning komt te staan tussen 85 en 86
Dus wat er gebeurd is het volgende: Er staat spanning op 30 en dus ook op 87a, de doet de deuren open, de relais springt om en de spanning gaat van 30 naar 87 (ipv 87a dus).
Je wilt dus je knipperlichten aansturen, dus deze sluit je aan op poort 87. (Let er wel op dat je diodes tussen de verschillende kanten zet, anders gaat alles ook knipperen als je richting aan geeft)
Ik zou zeggen, probeer eens wat uit en stel vragen als je er niet meer uit komt! Krijg het gevoel dat je nu alleen maar vragen stelt en dingen op zoekt en er niets mee doet...
op de relai die ik heb daar staat niks op alleen de nrs
nu weet ik teminste wat wat is. alvast bedankt daar voor.
als ik 30, 87 over de standaart schakelaar van de knipperlichten(dus dat ze alle 4kniperen) plaats word deze kring gesloten en gaan de knipperlichten ook werken.)en dan werkt volgens mij de rest ook nog tegoei.
in het weekend ga ik het uittesten op de s2000.
ik laat nog iets weten
ik zit nog met een probleemke ik heb een relai met 1schakelcontact.
ik heb de knop van de (alle) knipperlichten los gehad en die heeft 4contacten die hij schakeld, waarvan 1voor de linkse kant en een voor de rechtse kant.
nu kan ik deze nie gaan samen nemen want als je dan een richtingaanwijzer gebruikt gaan ze allemaal.
nu is mijn vraag hoe kan ik dit oplossen zonder een nieuwe relai te kopen?
op:
http://www.circuitsonline.net/forum/show_image.html?http%3A//www.uploa…
zie je het schema in het midden zie je hoe hij schakeld
Als je heel simpel nadenkt kom je tot het volgende (zo heb ik het ook gedaan):
___
|___|----o--->|-----knipper links
|
`--->|-----knipper rechts
Of te wel, vanaf het relais komt de draad die geschakeld wordt. Vanaf daar maak je een aftakking voor je linker en voor je rechter knipperlicht. NA de aftakking zet je je diodes, let dus op NA de aftakking!!! Hierdoor kan de spanning dus nooit op de andere knipperlichten komen, maar wel in 1 keer naar beide kanten vanaf de relais.
Het werkt
iedereen bedankt trouwens voor de goede raad!!!
hij knippert 2x bij sluiten dit doet hij wel zeer znel achtereen
en hij knipert 1x lang bij openen.
bedankt
Op 7 maart 2008 21:08:52 schreef Senna:...dit doet hij wel zeer znel achtereen...
Moet je een beetje spelen met de condensators! Ik heb er nu in totaal 1470uF aan condensators in zitten en dat werkt prima!
Hoi,
ik was bezig met deze "schakeling".
Echter kom ik er niet uit welk relais ik moet toepassen..
is het volgende relais hier geschikt voor?
zo nee, graag opgave waar ik wel rekening mee moet houden.
http://www.drillspot.com/products/146458/Omron_MY4IN-DC12-S-_Square_Ba…
Bij voorbaat hartelijk dank voor jullie reactie!
groetjes,,