The Engineer
Waar rook is, is Roel. 5e jaars EE student @TU delft met een uit de hand gelopen buizenhobby!
pros
Prosper, yop la boum, c'est le roi du macadam (aldus Maurice Chevalier)
Ik durf wedden dat Fred nog geen NTC-calibrator heeft. 
Tidak Ada
Rommelige werkplek? In de natuur is wanorde de meest stabiele toestand; de entropie is dan maximaal. Het handhaven van "orde" kost daarom altijd energie.
Met de mate van spreiding van de parameters van die componenten valt er ook niet veel te calibreren....
(Sorry, houdt de thermometerweerstanden even buitne beschouwing
)
fred101
Golden Member
www.pa4tim.nl, www.schneiderelectronicsrepair.nl, Reparatie van meet- en calibratie apparatuur en maritieme en industriele PCBs
Heel mooi gemaakt ( zoals gewoonlijk)
Klopt, nog niet
maar ik wil nog steeds een oventje maken om tempco van onderdelen te bepalen. Ik heb al een tempsensor, een relatieve luchtvochtigheidsensor, ook al het ontwerp van de electronica en een HP 135 XY recorder. Die moet lleen nog gerestaureerd worden, ik heb al een manual.
Ik moet me nu behelpen met een Tek 576, een pt100 aan een 7,5 digit benchmeter en ruitjes papier. 
big bang
Niets is zo eerlijk verdeeld als verstand: iedereen denkt er genoeg van te bezitten
Op 12 februari 2013 00:08:49 schreef minimax:
...
Meer info in een appart draadje?
Eventueel heb ik ook nog wat foto's van het proces, altijd leuk om je noeste arbeid (zoveel wikkelingen is echt veel werk) vast te leggen
Bedankt voor je uitleg zover, het is wel interessant hoe je dergelijk hoge spanningen goed kan isoleren.
Aparte thread: graag, ik hoor het wel.
- - big bang - -
pros
Prosper, yop la boum, c'est le roi du macadam (aldus Maurice Chevalier)
Ik moet me nu behelpen met een Tek 576, een pt100 aan een 7,5 digit benchmeter en ruitjes papier.
Daar kom je niet ver mee, natuurlijk. Met dat ruitjespapier, bedoel ik... 
Hieronder: gepensioneerd. 
The Engineer
Waar rook is, is Roel. 5e jaars EE student @TU delft met een uit de hand gelopen buizenhobby!
maar 7.5 digit he, hardstikke inaccuraat.
voor die weinige keren dat je NTC's ijkt een automaat maken? tijd over, of projecten te kort? 
Tidak Ada
Rommelige werkplek? In de natuur is wanorde de meest stabiele toestand; de entropie is dan maximaal. Het handhaven van "orde" kost daarom altijd energie.
@Pros,
Kan je die gang naar de koelkast niet uitsparen, door dat vat met peltiers te koelen ? Dan wordt de rest van de schakeling ook niet meer beïnvloed door de lage temperatuur...
fred101
Golden Member
www.pa4tim.nl, www.schneiderelectronicsrepair.nl, Reparatie van meet- en calibratie apparatuur en maritieme en industriele PCBs
Wanneer showt hier iemand eens een zelfbouw Josephson array 
Edit: http://assets.fluke.com/appnotes/Calibration/Josephson-Voltage-Standar…
[Bericht gewijzigd door fred101 op (49%)]
Tidak Ada
Rommelige werkplek? In de natuur is wanorde de meest stabiele toestand; de entropie is dan maximaal. Het handhaven van "orde" kost daarom altijd energie.
Ik zie al vanaf ik op co geregistreerd ben af en toe het SYP langsvliegen maar nog nooit iets op gepost. Mijn eerste SYP
.
Vandaag heb ik namelijk de laatste hand gelegd aan mijn 555 timer chip tester. Misschien niet een heel orgineel project maar wel funtioneel en leerzaam.
Het Circuit verder is vrij simpel. Ik gebruik de boostconverter van deze site om de 1.5 volt an de AAA naar 5.2 volt te verhogen en daarnaa gebruik ik de negatieve voedingsspanning met 555 van deze site om een spanning van minde dan gnd op te wekken, die door een 2 volt zener gaat en daarmee een transitor die de rode led aanzet uitschakelt en de groene led laat branden.
Filmje zie http://www.youtube.com/watch?v=W2eV8YYWwW8
Oh ja en natuurlijk de binnenkant
De twee losse printjes is de dc-dc converter en de grote print de tester zelf.
Op 13 februari 2013 20:44:14 schreef Lambiek:
Leuk, en wat heb je dan getest? Zie alleen maar het ledje van kleur veranderen.
Simpel toch.... 
ROOD meld geen IC in de socket
GROEN meld wel een IC in de socket

pros
Prosper, yop la boum, c'est le roi du macadam (aldus Maurice Chevalier)
Hij gebruikt de 555 om een negatieve voedingsspanning te produceren, waarmee de groene LED aangespoord wordt om zich kenbaar te maken.
Als de 555 ziekjes is, of afwezig is, gebeurt dat niet. Dat lijkt me toch een deugdelijke (en originele) test?
@Lambiek Aan de uitvoering te zien lijkt de TS me niet iemand met dertig jaar ervaring, maar hij laat wel een zelfgemaakt stukje handig gereedschap zien waar toch wat aspecten naar voren komen die aangeven dat er over elektronica wordt nagedacht. Hij had bijvoorbeeld ook een 9V-blokje en een 7805 kunnen nemen ipv. een converter, om maar iets te noemen.
Nou ben ik ook eens in de Sony-fabriek in Kohda geweest en heb daar hele rijen vrouwen gezien die alleen maar naar drie lampjes zaten te kijken: twee rode voor "te laag" en "te hoog" en een groene voor "OK".
Een "Go/No go"-tester - die in dit geval aangeeft dat de 555 oscilleert - kan voor iemand net zo nuttig zijn als dat het ding op een display 87 verschillende parameters van het te testen component weergeeft.
Ik test of hij idd een puls-signaal geeft. Dat doe ik in configuratie als charge pump (is daar een nederlands woord voor?) via het dit circuit: http://www.circuitsonline.net/schakelingen/139/voedingen/negatieve-spa…. Als hij dat doet wordt de led groen. Als er niets gebeurt is deze rood.
pros
Prosper, yop la boum, c'est le roi du macadam (aldus Maurice Chevalier)
Ik noem zo'n ding een "diodepomp".
Je kan er geen dioden mee oppompen, maar met een fietspomp kan je evenmin een fiets oppompen... 
Op 13 februari 2013 21:28:39 schreef Sonytech:
@Lambiek Aan de uitvoering te zien lijkt de TS me niet iemand met dertig jaar ervaring,.............
Nou ik doelde meer op de reactie van ritmeester.
Op 13 februari 2013 20:58:30 schreef ritmeester:
Simpel toch....ROOD meld geen IC in de socket
GROEN meld wel een IC in de socket.
Hier reageerde ik dus op.
En aan de TS vroeg ik naar de werking.
Op 13 februari 2013 20:44:14 schreef Lambiek:
Leuk, en wat heb je dan getest? Zie alleen maar het ledje van kleur veranderen.
Ik zie ook wel dat hij geen 30 jaar ervaring heeft, en daar gaat het ook niet om. Hij heeft iets gemaakt, en daar is hij trots op en wil het laten zien. En daar is niets mis mee, dus sorry als mijn reactie verkeerd over kwam. 
klein is fijn
Moderator
Ik zal ook eens wat posten.. Een beetje uit de hand gelopen projectje. Ik wilde weten hoeveel prik er nog in een autoaccu zit, als deze ontladen wordt met een kleine stroom.
Dus wat doe je dan? Je bouwt een stroom load die constant 1A trekt. Plus een spanningsmeter. En logger met SD kaart:
Het arme koelblokje was niet helemaal geschikt om 13W weg te stoken, dus vandaar het fannetje.
De onderkant fotograferen is momenteel wat lastig, gezien het ding in de testopstelling hangt. Ik ben de software nog aan het schrijven.
Jeroen13
//Project Quadrocopter 2.0 in progress //dsESC4x //PIC32Flight
Hierbij ook mijn project, al vaker voorbij gekomen in quadrocopter topic. Maar nogmaals voor de mensen die hem niet gezien hebben.
Quadrocopter:
- Flightcontroller met PIC32
- MPU-6050
- HMC5883L
- MS5611
- GPS
- SD
- Spektrum
- Telemetrie
- PC sturing
- Servo outputs
- En de mogelijkheid om bodediagrammen te maken (zie er zo uit)
4x brushless motorcontroller
- dsPIC33FJ
- 12A per ESC continu zonder koeling, (meer moet nog getest worden)
- 2S tot 5S
- Current limiting
- Closeloop RPM
- I2C
- SPI
- UART
Todo:
- Hoogteregeling
- GPS position control
- Autonoom maken
- Vision control
- Camera gimbal
- ....
http://www.youtube.com/watch?v=7FdJSAsdeQw
http://www.youtube.com/watch?v=Gp6MaBAQUAo
http://www.youtube.com/watch?v=csathicrNB4
oxurane
Van elk bezoek aan CO leer ik weer meer...
De Quadcopter ziet eruit als erg mooi speelgoed voor volwassenen !
Ik vroeg me meteen af : Hoe lang kan ie op een accu in de lucht blijven ?
[Bericht gewijzigd door oxurane op (36%)]
Jeroen13
//Project Quadrocopter 2.0 in progress //dsESC4x //PIC32Flight
op dit moment nog 7 min, maar dat komt vooral door zwaar frame met relatief kleine accu. Heb nu trespa gebruikt voor het frame, maar ga dat vervangen voor FR4
