Op 2 december 2021 19:00:42 schreef Shiptronic:
Toerental veranderd de frequentie (50 Hz), de spanning regelt de AVR, afhankelijk van de belasting. onbelast zal de frequentie iets te hoog zijn, maar die zakt altijd iets en Als je alleen weerstanden gebruikt, dan maakt het toerental of frequentie niet zoveel uit. Bij Inductieve lasten, motoren bv, word het een ander verhaal. bij een hogere frequentie gaan die sneller draaien.

En als dat een 800KW Genset is dan zal de ingebouwde AVR daar wel geschikt voor zijn ;)

Alleen is een brandstof aangedreven motor traag en duurt het even om bij inschakelen van een zware belasting het toerental weer op peil te krijgen.

Dan zullen we het toch een keer gaan testen. Gelukkig kunnen we het vermogen wat de weerstandsbanken vragen geleidelijk opbouwen.

Geleidelijk vermogen opvoeren is wel zo fijn, denk niet dat de motor van de genset het fijn om 200 kW ineens ingeschakeld te krijgen. Wellicht is de opwarming van de kabels (tgv de de weerstand van de kabels zelf, mede bepaald door de montagewijze) iets om na te rekenen.

[Bericht gewijzigd door Henk H. op (10%)]

denk niet dat de motor van de genset het fijn om 200 kW ineens ingeschakeld te krijgen.

Moet toch kunnen? Weerstanden, geen inductieve last.
Dan is 200kW héél iets anders...

[Bericht gewijzigd door mvdk op (12%)]

Ik denk dat 200 KW geen probleem geeft meestal is er onbelast al iets overspeed, de rest regelt wel bij.

Maar als je de mogenlijkheid hebt om ze geleidelijk op te regelen , doen!

Ik vind het altijd een mooi spel, starten, belasting erop en opvoeren, en dan te horen wat het vermogen ineens gaat doen :) als je van niks naar vol vermogen gaat gaat!

Toch snap ik dit hele verhaal niet zo goed; ik ken weinig mensen die een 800kVA generatorset in de schuur hebben, dus dan ligt voor de hand dat de TS bij een bedrijf werkt dat generatorsets bouwt, reviseert, of iets dergelijks. Gezien de vragen vind ik het onverantwoord dat de TS zoiets op eigen houtje doet; dat betekend dat de TS ongeschikt is voor zijn werk, of nog een student is; als student moet je nog leren, en dat is natuurlijk prima, maar dan had dit hele topic, en het vorige, onder schoolvragen moeten staan, en als zodanig behandeld moeten worden. Daarbij, als er iemand in het bedrijf is die je fundamentele dingen kan uitleggen, zoals hoe een AVR werkt, zou ik hard wegrennen.

[Bericht gewijzigd door SparkyGSX op (10%)]

Ik ken het wel en heb er ook mee te maken gehad, was wel in Rio. aanpassing op een genset en dan test draaien, daar was het een bak met zout water en gewoon 3 platen laten zakken, hoe meer plaat oppervlak er onderwaterstaat, des te witter word de turbo :)

https://biodieselenzimatico.blogspot.com/2010/10/inicio-da-conversao-d…

[Bericht gewijzigd door Shiptronic op (16%)]

Op 2 december 2021 21:26:31 schreef Shiptronic:
Ik ken het wel en heb er ook mee te maken gehad, was wel in Rio. aanpassing op een genset en dan test draaien, daar was het een bak met zout water en gewoon 3 platen laten zakken, hoe meer plaat oppervlak er onderwaterstaat, des te witter word de turbo :)

Dat had ik willen zien! :9~

Op 2 december 2021 21:28:49 schreef 60204:
[...]

Dat had ik willen zien! :9~

Niet helemaal wat je bedoeld, maar in het filmpje : https://biodieselenzimatico.blogspot.com/2010/10/inicio-da-conversao-d… kan je me zien ;) (zwart T-shirt ;) )

[Bericht gewijzigd door Shiptronic op (17%)]

Aan TS, aan Daan888: gewoon, blijven vragen. Tis wel handig als je iets vraagt wat een verlengstuk is van een vorig topic, dat je dat doet in het lopende topic, of in ieder geval in je nieuwe topic een verwijzing naar het vorige. Daar stond al wat relevante info.

Edit:

Op 2 december 2021 21:22:09 schreef SparkyGSX:
Toch snap ik dit hele verhaal niet zo goed;

Is toch fantastisch dat hier ook eens van dit soort topics voorbijkomen ipv gedoe met stopcontacten en schemerlampen? :+

[Bericht gewijzigd door mvdk op (34%)]

Mooi project. Dank u wel.

Nog vlug even off topic. Ik heb kort stage gelopen in een frietfabriek in NL, (rond de eeuwwisseling), daar stonden drie generatorgroepen die op de afgewerkte frituurolie draaiden. Weet niet meer precies hoeveel maar dit waren MW sets meende ik. Dit was toen jammer genoeg een afgesloten zone.

Mvg

Bart

Op 2 december 2021 21:39:04 schreef mvdk:
[...]
Is toch fantastisch dat hier ook eens van dit soort topics voorbijkomen ipv gedoe met stopcontacten en schemerlampen? :+

Op zich wel, maar in mijn beleving is dit ofwel levensgevaarlijk omdat de TS niet weet waar hij mee bezig is, of hij is de boel aan het belazeren en dit is een stageopdracht (zo klinkt het wel eigenlijk), of allebei.

Op 3 december 2021 02:47:21 schreef SparkyGSX:
[...]Op zich wel, maar in mijn beleving is dit ofwel levensgevaarlijk omdat de TS niet weet waar hij mee bezig is, of hij is de boel aan het belazeren en dit is een stageopdracht (zo klinkt het wel eigenlijk), of allebei.

Het is inderdaad een stageopdracht. Dat had ik er beter wel even bij kunnen vermelden maar ik had niet verwacht dat mijn vraag geen concreet antwoord zou hebben. Voor de veiligheid hoeven jullie je geen zorgen te maken want dat zit hier wel goed. Toch bedankt voor de suggesties! Die zijn altijd welkom.

Op 2 december 2021 21:48:34 schreef 60204:
Mooi project. Dank u wel.

Nog vlug even off topic. Ik heb kort stage gelopen in een frietfabriek in NL, (rond de eeuwwisseling), daar stonden drie generatorgroepen die op de afgewerkte frituurolie draaiden. Weet niet meer precies hoeveel maar dit waren MW sets meende ik. Dit was toen jammer genoeg een afgesloten zone.

Mvg

Bart

Zonde dat het een afgesloten zone was. Hier bij mijn stagebedrijf heb ik ook een generatorset gezien met een 66 liter motor met een generator van 2 MW eraan dacht ik. Blijft mooi om te zien.

@ts: vraag even aan mods of dit in je oude topic kan.

Hoort er imo zeker bij.

We gaan hier verder.

En een m ove naar /schoolvragen

Ik kom nu pas dit topic tegen..
Voor je idee, ik heb op regelmatige basis te maken met dergelijke gensets, 4 x diesel en ook 4 maal generator, totale te leveren stroom iets van max 3600A.
En als je die stroom van nul ineens op de generator zet gaat ie dood.
Als er bij mij drie generatoren half belast staan en er sterft er een, dan sterft in de regel de rest ook omdat die niet snel genoeg kunnen opregelen met de brandstof...

Weet waarmee je bezig bent, het is geen kattepis.

Op 2 december 2021 19:35:53 schreef mvdk:
[...]
Moet toch kunnen? Weerstanden, geen inductieve last.
Dan is 200kW héél iets anders...

Ik moet dan altijd aan dit filmpje denken :P

https://www.youtube.com/watch?v=T1wApAV-8z8

Hoe zou dat toch komen ...
https://www.youtube.com/watch?v=9UdrTHRGpG0

[Bericht gewijzigd door Sine op (12%)]

Net dat ja..
Alleen de kombuis is niet inductief aan boord...
En de koks doen niet zo gek met hun spullen...

Er staat overigens duidelijk een te lichte generator in die filmpjes...

Dat tweede filmpje is erg...
En maar zeuren over het milieu..

Te lichte genset.
We hebben 200A nodig, die huurset levert 200A, die moeten we hebben.
Beter hadden ze een set gehuurd die 800A leveren kon...

Wat TS wil feitelijk misbruiken van een generator.
Normaal blijf je binnen het nominale vermogen KVA van het apparaat en z,n parameters . Dan blijven de frequentie en de voltage ook constant.
Verder is van belang hoeveel poolparen heb je om het benodigde toerental te bepalen voor de juiste frequentie. Ga je een grote generator voor 750 rpm aandrijven met bv 1500 rpm kan dit leiden tot een enorme schade.

Op 4 december 2021 18:42:47 schreef Hunebedbouwer:
Wat TS wil feitelijk misbruiken van een generator.

Zoals ik het begrijp, hebben ze een generator om aan een te testen motor te koppelen. Zoals ik het lees word de beslissing om een passende motor/generator situatie te maken door anderen genomen. De TS heeft als opdracht om de kabels uit te rekenen. Ik zie het misbruiken niet zo gebeuren.

Ze denken niet na, van een generator staat het aantal poolparen vast en dus ook het toerental.
Je kan iets variëren tussen 50 en 60Hz, maar daar blijft het bij.
Een motor die 500 RPM draait heeft geen nut aan een generator die 1500 RPM nodig heeft en een generator voor 1000 RPM gaat overtuigend en zeer definitief destructief stuk op 3000 RPM.
Ofwel kansloos zonder bijkomende info.

wat jaren terug na een brand moesten er ook een stel 630kVA generatoren draaien. men wilde toen ineens die dingen koppelen, en dat was verstandig niet te gaan doen na een zware dag. men wilde toen gewoon parallel schakelen onder last, terwijl er een sync koppeling bleek te zijn op die generatoren. maar goed dat ze hadden gewacht op personeel van het verhuurbedrijf, anders was het vast weer rook opgeleverd..

Op 4 december 2021 19:22:41 schreef Jinny:
Ze denken niet na, van een generator staat het aantal poolparen vast en dus ook het toerental.
Je kan iets variëren tussen 50 en 60Hz, maar daar blijft het bij.
Een motor die 500 RPM draait heeft geen nut aan een generator die 1500 RPM nodig heeft en een generator voor 1000 RPM gaat overtuigend en zeer definitief destructief stuk op 3000 RPM.
Ofwel kansloos zonder bijkomende info.

De generator die gebruikt wordt heeft een bepaald toerental bereik waarbinnen hij nog functioneert. De frequentie is dan niet 50 of 60 Hz maar daar zijn we van bewust.