Nou, dan zal ik binnenkort m'n recorder ook even behandelen, better safe than sorry.
Beslist mkp?

Op 8 maart 2007 00:34:57 schreef Henry S.:
Nou, dan zal ik binnenkort m'n recorder ook even behandelen, better safe than sorry.
Beslist mkp?

Nee ceramisch is ook goed

Op 5 maart 2007 14:31:40 schreef Henry S.:
Voeding, lijkt op rotte elco('s), voedingsspanningen zakken in.

Dit is een beruchte kwaal, ontstaat als de recorder alleen op standby zet en niet in sleep mode. De sleep mode duurt langer met booten en dat vinden velen lastig.
Ik heb dezelfde recorder en uit besparende overweging staat deze in sleep mode, want ik kwam er achter dat de fan door blijft draaien in standby, met bijbehorende energieverbruik.

Dat je tijdens 'loading' niets kan doen klopt, dan wordt het programma uit flash gehaald en gestart en wordt de drive geinitialiseerd.

hoi ik heb een zelfde aparaat gekregen met het zelfde probleem heb ik laten maken maar nou is mijn vraag welke dvd s kan ik gebruiken want ik heb een samsung -rw 2 speed en die doet het maar heb 2 platinum-rw 4 speed en die kan ik niet formateren of opnemen in de gebruiksaanwijzing staat ook niks tot welke snelheid de recorder aankan ik hoop dat jij me kan helpen gr. hans

[Bericht gewijzigd door zerty op ]

Op 7 maart 2007 15:30:17 schreef hobbyelektro:
alle elko's in de voeding zijn nu vervangen, blijkbaar was er eentje redelijk droog (c5310 22µ 50V)
hierna boot het toestel zich steeds volledig, maar na een klein minuutje spelen, valt deze weer uit.

Nu heb ik met persucht de koelvin eens bijgekoelt, en alles nog eens opnieuw opgestart, blijkbaar blijft deze dan wel werken.

Nu zal ik toch maar eens een nieuw schakel IC bestellen, en als dat niet helpt, dan moet ik een grotere koelvin gaan zoeken.

waarom wordt alles toch zo krab berekent :s

Groetjes Kris

Verwijder het voedings IC de STR-G6653 en je zult merken dat er een opstaand braampjes zit op de plek waar je het IC vastschroeft,hierdoor koelt het IC niet goed en raakt langzaam aan defect...

Excuses voor het plaatsten van mijn probleem in dit oude topic, maar zit met precies hetzelfde probleem. Ik heb de JVC dvd recorder van mijn broer mee naar huis gekregen onder het motto van "Ik wil graag wat meer knutselen met elektro, en hij is nu toch al kapot". ook hier problemen met de voeding. Nu wil ik dit graag proberen op te lossen. Ik heb de pcb bekeken en wat me opvalt is dat de G6653 behoorlijk heet is geweest, er staat 1 condensator bol en de heatsink is biet uitgevoerd met koelpasta. Ik heb de oplossingen hier gelezen en wil dit graag proberen op te lossen. Ik zal morgen hier in de stad kijken of ik bij mijn favoriete elek-winkeltje die G6653 kan regelen. En ik wil dan graag alle elko's vervangen. En hier snap ik iets niet in de uitleg van TV-Don en Henry S. Die hebben het over het HF ontkoppelen van de elko's met behulp van 10 uf MKP's parallel aan de elko zelf. Hoe moet ik dat precies zien? Wat is een "mkp" en hoe soldeer je die er nu aan? Gelijk op de pootjes van de elko?

ow ja: First oost \o/

Een kleine condensator plaatsen par aan de elco is in sommige gevallen noodzakelijk om de hoog frequent rimpel van een schakelende voeding te onderdrukken.
Sommige elco,s kunnen daar niet tegen en gaan uit hun dak.
Speciale elco,s voor geschakelde voedingen zijn er en die voldoen goed maar dit is een dure oplossing.
Plaats je nu over elke elco een C ceramisch bijvoorbeeld dan zal die C in staat zijn de HF rimpel te filteren en zo wordt de elco ontzien.
Ik hoop dat het ik het zo heb uitgelegd dat je het snapt

En let op dat het gaat om 10n en niet om 10u zoals je schrijft, willem900.

@ TV Don: Bedankt voor de additionele info, het is me duidelijker geworden.

@ maartenbakker: Bedankt voor jou input, had niet begrepen dat het nano was ipv micro. Scheelt weer.

Ik ben vanmiddag even bij de elek-boer geweest. Hij had niet alles en moest die STR-G6653 iig bestellen. Hij had ook niet al de condensatoren op voorraad. Dus toen maar besloten om degene die hij wel had liggen te vervangen, en op elke elco die aan de primaire kant zit een keramische 10 nF condensator te prutsen/solderen. Dat past gelukkig heel mooi aan de onderkant van de pcb, daar was nog ruimte zat.

Wat helaas wel een tegenvaller was is dat hij geen condensatoren had liggen van voor mij bekende merken zoals Jamicon of Chemi-Con maar van het voor mij onbekende (chinese?) merk NA. We zullen zien.

Thanks voor de adviezen btw.

NA kan je beter vergeten. Ik heb vandaag toevallig wat zitten meten aan de ESR van diverse elco's. Bij NA was deze nieuw al niet bij alle types binnen de grenzen van redelijkheid, wat overeenkomt met mijn ervaring dat ze in een voeding die vrij warm werd ook al binnen een paar maanden bol stonden of leeggelopen waren. Van de goedkope merken lijkt JD wel acceptabel, daarvan zaten er een paar in dezelfde voeding die nog prima waren en ook nieuw voldoen ze beter aan de meetwaardes. Voor schakelende voedingen die bedrijfszeker moeten zijn pak ik waar mogelijk Panasonic FM condensatoren.

MH...da's dan ook weer niet al te fraai, had ik het net zo goed op een radio-markt kunnen kopen voor dumpprijzen. Want echt goedkoop vond ik het nu ook weer niet. Maar eens rondkijken naar een andere winkel. Dus geen NA dan maar weer. Want het is zeker dat ze toch wel warm kunnen worden als ik de print en de componenten eens nader bekijk.

Dit vind ik toch niet zo leuk: Zit ik net te kijken bij dickbest.nl. Kosten die elco's samen 0,44 cent. Waar ik 3,20 voor heb betaald. En een 400uF kost bij dickbest 1,40 en bij mij om de hoek 6 euro :-o. Was ook nog een NA...

[Bericht gewijzigd door willem900 op (25%)]

Dick Best heeft toch geen low ESR elco's? Geen appels met peren vergelijken.

@ Henry S. : Voor zover ik weet waren dit niet speciale low-ESR condensatoren. 2200 uF, 10V. Maar ik kan het natuurlijk mis hebben...

2200u 10V in een schakelende voeding: geen low-ESR plaatsen is vragen om problemen. NA hangt er kwa meetwaarden een beetje tussenin bij de steekproeven die ik genomen heb, dus als ze verder goed van kwaliteit waren kwam je er misschien wel een paar jaar mee weg inplaats van echte low-ESR. Ze zijn alleen niet goed van kwaliteit, ook weer op basis van steekproeven.

[Bericht gewijzigd door maartenbakker op (11%)]

Op 1 oktober 2008 09:58:15 schreef willem900:
@ Henry S. : Voor zover ik weet waren dit niet speciale low-ESR condensatoren. 2200 uF, 10V. Maar ik kan het natuurlijk mis hebben...

Zo worden ze voor verkocht, al is de genoemde prijs wel erg hoog...

NA zit er idd tussen in, en door het bypassen met 10nF zal het ook goed gaan.

Deze problemen komen me altijd bekend voor. Ik loop regelmatig tegen deze problemen aan van bolle elco's in voedingen, o.a ook een jvc recorder gehad met het zelfde probleem. Echter na het lezen van deze topic wil ik eigenlijk graag een aantal dingen weten.
@mod, als ik hiervoor een aparte topic moet openen zeg het maar.

Kun je i.p.v. van low esr de oplossing van par een condensator van 10n toepassen?
Moet je nu wel of geen low esr elco's gebruiken in voedingen?
Ik vraag dit omdat er in dit topic juist de ene zegt van wel de andere niet.
Verder moet ik ze altijd bestellen en ligt de reparatie weer een tijd stil.
Waar kun je betaalbaar goede low esr elco's krijgen? Bij de meeste zaken betaal ik meer aan elco's dan het apparaat waard is.

ASWO verkoopt goed elco,s 105 graden waarvan ik de ESR niet zo weet maar ik heb ze niet repeat gehad in de reparatie.
JP elco,s van NEDIS zjn zoals je leest ook niet slecht MAAR NEDIS levert helaas ook nog NA elco,s
Goed elco,s bestel je bij farnell daar heb je ze voor alle doeleindenen zelfs speciaal voor geschakelde voedingen maar dat kost dan ook wel wat en doorgaans zijn deze mechanisch groter.
Inderdaad zijn dit low esr elco,s
Een goede en goedkope oplossing is dus een middelmaat elco met par daaraan een 10 nf c welke je ook nog in SMD kan bestellen en dan kan je hemn weer netje,s tussen de elco,s plaatsen.
Niet een van de genoemde apparaten zijn bij ons repeat gekomen van JVC na uitgevoerde modificatie

Ik ga de tip van par 10n elco's goed onthouden en toepassen.
Is het standaard 10n of is de waarde afhankelijk van de waarde van de elco?
Het nadeel van zaken als aswo, nedis en farnell vind ik de verzendkosten en dat je een kvk nummer moet hebben. Ik moest eens een onderdeeltje hebben en bij nedis was ik daar 17,50 verzendkosten kwijt! Beetje absurd voor een paar condensators! Ik weet niet wat dat bij b.v. farnell is want ik heb geen inloggegevens en (nog) geen beschikking over een kvk nummer.
Het beste lijkt mij een standaard voorraadje aan te leggen maar ik heb geen idee wat nou veelvoorkomende waardes zijn.
Wat zijn nou (relatief) goede merken condesators?
Na blijkbaar niet, nooit van gehoord trouwens.
Ik denk dat het voor mij als hobbyist beter is om goede low-esr elco's uit apparatuur te halen en na te meten.
Ik krijg genoeg defecte moederborden, pc voedingen e.d. waar ik ze af kan halen. (vriend van mij heeft een pc zaak)
Maar dan moet ik natuurlijk niet steeds vergeten de combi-cmeter van de elektuur bestellen :P
@ tv-don, dat is natuurlijk het voordeel als je bij een reparatiebedrijf werkt, dan kun je je onderdelen mee bestellen met de zaak.

Heb ergens geleezen dat zo'n voedings ic "str g6653 " zo rond de 25 dollar kost. Is daar een vervanger voor die veel goedkoper is? Is voor de voeding van een DR-MH20 (hikken)

Bij voorbaat dank,

Jef

In nederland, waar we niet met Amerikaanse daalders betalen, kost hij gewoon 4 euro ex btw inkoop, dus moet je nooit meer dan een tientje betalen.

Eveneens excusses voor het reageren op dit oude topic.
Heb dezelfde dvd recorder, deze staat ook al een jaar of anderhalf stof te vangen. Na een cursus toegepaste electronica toch maar eens gaan zoeken naar een oplossing.
Heb de ic (g6653)losgehaald van het koelelement en er is idd een braam te zien en de ic is zichtbaar te warm geworden. Nog geen zichtbare schade aan de elco's.
Hierbij een vraag over het par. plaatsen van een c (10n) over 'alle' elco's. Zie aan de primaire zijde van de pcb maar 2 elco's. De blauwe condensatoren worden toch geen elco's genoemd? Ik neem aan dat er dan ook maar 2 keer een condensator par. aan deze elco's hoeven te worden gesoldeerd. Of moet dit over alle condensatoren in het primaire gedeelte van de pcb worden gedaan?

bvb dank

10n alleen over de secundaire elco's lijkt me.

Allereerst bedankt voor de reactie,
Maar wat wordt er dan bedoeld met de tekst: "en op elke elco die aan de primaire kant zit een keramische 10 nF condensator te prutsen/solderen." Reactie van willem 900, 30 sept.2008?

Ten eerste, de elco's in deze machine gaan standaard kapot, eerst onzichtbaar van binnen en dan barst het hele feest open. Remedie is om preventief ALLE ELCO's in de voeding te vervangen door fatsoenlijke elco's van Panasonic FM serie of gelijkwaardige van Nichicon of Rubycon. LET OP DAT JE LOW-ESR ELCO'S NEEMT !

Daarna de modificatie uitvoeren met extra condensators en hij kan weer jaren mee.

Kennelijk heeft willem900 primair en secundair doorelkaar gehaald. De grote afvlakelco's primair blijven meestal goed, en voorzover er kleine elco's primair zitten, kan je hier volstaan met vervangen.

Verder wat Dominic al zegt: gebruik secundair goede low-ESR elco's, bijvoorbeeld Panasonic FC, FK, FM of Yageo. Eventueel daar dan die 10n aan parallell.

Het voltage van de 10nF maakt dat niet uit, of kun je het beste condensatoren nemen met het hoogste toelaatbare voltage van de condensatoren waarover je ze parrallel zet (In dit geval zie ik een C(C5321) van 50V. Dus zou je over alle 25 condensatoren: 50V 10nF parr. over kunnen solderen?