ja inmiddels heb ook ik hem spelend gekregen. ontvangst is eigenlijk best wel behoorlijk voor zo'n simpel dingetje.
duurde wat langer omdat er wat andere gevalletjes tussen door kwamen maar goed.
gewoon alle standaard waarden gebruikt(bijna) en hij speelt in 1 keer.Wel een lucht trimmertje maar dat moet je niet vertellen hoor...
nu ga ik hem nog een keertje bouwen maar dan zo klein mogelijk.
leek me wel een leuke uitdaging.
groeten uit het mooie oosten,
BS
(Z)weetvoetje
Hogepriester in het genootschap der mexicaanse hond. // // Aan 2% van de mensen is 50% van het bezit ; 1% van het bezit is aan 50% van de mensen.
Op 30 maart 2010 12:25:41 schreef xtal:
Hallo je kunt beter beginnen et ontvangers op lager frequentie
middengolf of korte golf.
En jij met een site die ook echt werkt. En dan hopen dat die site door kwaliteit i.p.v. spam populair wordt.
@bart: Je kunt ook proberen het zo stabiel mogelijk te krijgen. Dat is een veel grotere uitdaging. (nouja, het blijft natuurlijk altijd een speledingetje)
Goed dat het werkt trouwens!
He Bart, goed dat je er nog bent, en je niet hebt laten afschrikken door onze technobabbel. Mogen we een foto?
Mijn brouwsel, expres ruim opgebouwd om te laten zien dat het niet om millimeterwerk gaat, het gaat 'ommus' over metergolven:

Aaaaargh! Mooi!! 
Inderdaad, de berichten dat zoiets niet 'bouwbaar' zou zijn, zijn schromelijk overdreven ...
Q.e.d.
fred101
Golden Member
www.pa4tim.nl, www.schneiderelectronicsrepair.nl, Reparatie van meet- en calibratie apparatuur en maritieme en industriele PCBs
Op 20 maart 2010 16:24:17 schreef Rd12tf:
Nou heb ik nog een ECC86 liggen ... En een EL91 en een UGT ... Hmmm.
Hint ...
fred101
Golden Member
www.pa4tim.nl, www.schneiderelectronicsrepair.nl, Reparatie van meet- en calibratie apparatuur en maritieme en industriele PCBs
Luitjes,
Ik zie op die foto's geen L2 met ferietkraal maar vooral smoorspoeltjes, klopt dit? Bij eat zie ik wel een klein kraaltje...
Mijn smoorspoel is die donkergroene blob, ongeveer in het midden van het breadboardje. Het is een klein varkensneusje (twee gaatjes!) met 10 wdg. 0.2mm CuLak draad, ongeveer 22uH groot.
fred101
Golden Member
www.pa4tim.nl, www.schneiderelectronicsrepair.nl, Reparatie van meet- en calibratie apparatuur en maritieme en industriele PCBs
Ik heb zo'n zelfde blokje als Henry gebruikt maar bij mij wilde het daar niet mee (in combi met de BF fet in ieder geval)

Nou dan de mijne ook maar. Dit keer wel met ferrietkraal en zelfs ook nog op een plankie geschroefd.
oei oei, ik heb nog nooit iets met HF gedaan, maar dit ziet er toch wel leuk uit.
morgen na school ff langs de elektroboer hoor, eens kijken of ik wat moois ervan kan bakken.
ik heb alleen niet van dan print zonder gaatjes, is dit ook goed zwevend op te bouwen?
Op 30 maart 2010 22:00:36 schreef flagada:
[afbeelding]Nou dan de mijne ook maar. Dit keer wel met ferrietkraal en zelfs ook nog op een plankie geschroefd.
oeh, netjes!
Een 6-gats varkensneus is een goede smoorspoel op deze frequenties, is 'iets' meer dan een kraaltje (hier rechtsonder).
Rd12tf heeft een kleine versie van zo'n varkensneus gebruikt.
Op 30 maart 2010 22:54:45 schreef riktw:
ik heb alleen niet van dan print zonder gaatjes, is dit ook goed zwevend op te bouwen?
Zwevend moet wat steun hebben, en een massaplaat is hier wel handig, oa tegen brom. Maar ook om een laagimpedante massa te hebben.
Even bij de elektroboer kijken.
fred101
Golden Member
www.pa4tim.nl, www.schneiderelectronicsrepair.nl, Reparatie van meet- en calibratie apparatuur en maritieme en industriele PCBs
Anders gebruik je een stukje blik, de deksel van een conserven blikje bv.
Henry, die 4C65 heeft het een beetje zwaar gehad ?
Het is niet mijn foto 
PA0CMU, BQC lid http://members.ziggo.nl/cmulder/bqc/
fred101
Golden Member
www.pa4tim.nl, www.schneiderelectronicsrepair.nl, Reparatie van meet- en calibratie apparatuur en maritieme en industriele PCBs
Ik heb de UKW ontvanger uit de EE2003 doos gebouwd. Ook een supergen. Op de originele manier. Dus met de veertjes, papier eronder en precies volgens de aanwijzingen. Zelfs de draadjes volgen precies de lijnen op de tekening want het schijnt nog al een "onzeker" schema te zijn las ik hier en daar. Tot mijn grote verbazing deed hij het in een keer (min of meer, ik hoor muziek ,het quenchen werkt maar ik kan niet afstemmen. Ik hoorde een zender door te verstemmen door wat met de spoel te spelen. Nu zat er een mica-varcotje bij waarvan ik niet weet of het de originele is. Hij lijkt weinig te doen. Ik heb nog geen tijd gehad hem aan de apparatuur te hangen.
Leuk, jeugdsentiment
Ik had vroeger ook zo'n doos. Het boek is bijna gelijk aan het 2003 boek. Net wat andere plaatjes maar verder 1:1 gelijk. Ik mis alleen net de kaft dus ik weet niet wat ik had. Ik had zover ik weet niet van die vellen die je onder de veertjes legt. Ik dacht dat mijn plaat doorzichtig was en ik had een heel ander soort veertje. Mijn doos was eind jaren 70.
mijne doet helemaal niks ben ik bang, geen ruis noppes.
ik zal morgen even een foto maken maar ik denk dat er een transistor of fet overleden is.
weet iemand een manier om een fet na te meten, transistors kan men multimeter wel, maar fets niet
fred101
Golden Member
www.pa4tim.nl, www.schneiderelectronicsrepair.nl, Reparatie van meet- en calibratie apparatuur en maritieme en industriele PCBs
http://www.hamforum.nl/viewtopic.php?f=56&t=1322
Het mag dus inderdaad met lange draden 
Echt super doet hij het niet. Zonder antenne tenminste. Als ik wat C bijzet, wat met de spoelen rommel wordt het wel beter. Het is wel een echte mexicaan. Wat kan zo'n ding gillen zeg. Audio-power genoeg maar veel meer vervorming dan mijn gesoldeerde.
hiermee kun je FET's testen 
Met de multimeter moet het ook kunnen maar ik vergeet steeds hoe.
http://www.circuitsonline.net/forum/view/60600
http://www.circuitstoday.com/how-to-test-fets-jfet-and-mosfet
Er zijn hele simpele fet/tor test schakelingen.
http://www.finimuis.nl/htm/0104.htm
En om de transistor te testen heb je niet eens een multimeter nodig:
Op 16 maart 2010 21:32:40 schreef Henry S.:
De versterker rond Q2 is snel te testen, leg je vinger op C8 of R2 en je moet een luide brom horen.
Als Q1 werkt dan hoor je het meteen, ruis met fluitjes. Beiden varieeren met het afstemmen van C7, en als Q1 afslaat dan wordt het doodstil.
Hoi riktw,
Welke fet gebruik je?
Foto!!
Fets test je, bij voorkeur, niet met een multimeter. Beter neem je (eenvoudig) de karakteristiek van de fet op:
http://www.qrp.pops.net/jfet-bias-2006.asp
Alleen een breadboard, al dan niet 'solderless', wat weerstanden en een multimeter nodig ... En een batterijtje of voeding natuurlijk! 
fred101
Golden Member
www.pa4tim.nl, www.schneiderelectronicsrepair.nl, Reparatie van meet- en calibratie apparatuur en maritieme en industriele PCBs
14uH. Ik heb net wat gemeten. De potmeter veranderd de quenche van ongeveer 7KHz tot een paar 100KHz. Het bereik van mijn varco combi is van 86 tot 96MHz. Zelf met een antenne blijft het geluid beroerd maar dat komt door de authentieke onderdelen zoals het mat uitgeslagen blanke (gegalvaniseerd ? )draad wat nogal slecht contact maakt.
Door de smoorpoel te veranderen wordt het wat beter of slechter. Ik had geen zin de optimale te zoeken. Ik heb ook ipv die grote spoel een varkensneusje geprobeerd en dat gaf ook wat verbetering.

