Op 19 augustus 2009 13:51:55 schreef Red-E:
Eenvoudig maar toch leuk:) binne kant ziet er ook netjes uit.
orgineel bedacht die behuizing van de (opgegeten)pepermuntjes
Daar is een hele rage van op internet, ooit gehoord van altoids? http://blog.makezine.com/archive/altoids_and_tin_cases/
@ Roland van Leusden & Red-E:
Inderdaad een geschakelde voeding is kleiner en heeft een beter rendement. Goedkoper niet echt, als ik er bij Niels een moet bestellen ben ik bijna evenveel kwijt.
Ik heb gekozen voor een lineaire voeding omdat ik deze zelf kan bouwen en de meeste onderdelen heb ik voorhanden. Met geschakelde voedingen heb ik totaal geen ervaring, dus kan er ook (nog) niets mee aanvangen.
Een rendement van 70% vind ik nog niet zo slecht voor een lineaire voeding. Ik snap jullie punt en voor in de toekomst is het mooi meegenomen!
Red-E
Gr. Red-E || There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary, and those who don't ||
Op 19 augustus 2009 16:51:11 schreef Alexander Verbeek:
jep, op youtube staat er een video van KipKay die een hoofdtelefoon versterker in zon ding bouwt.
Ja die heb ik gezien... wist niet dat het zoon hype was 
Ja echt wel, er is ook een usb batterij lader gemaakt speciaal voor in zon doosje. Is wel mooi.
[Bericht gewijzigd door Henry S. op (47%)]
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
idd mooi zo'n projectje .
[Bericht gewijzigd door testman op (95%)]
pros
Prosper, yop la boum, c'est le roi du macadam (aldus Maurice Chevalier)
Zou je niet beter met iets kleins beginnen? 
Op 19 augustus 2009 20:10:32 schreef testman:
oeioei slecht geslapen ?
Nee de regels van dit topic, lees maar even:
http://www.circuitsonline.net/forum/view/message/982125#982125
Nieuw Project klaar: USB op batterij lader, gemaakt i.v.m. scouting kamp omdat er geen stopcontacten waren. geen binnekant want die was gewoon te simpel. Kastje van dickbest.
http://www.dales725.gethost.nl/BILD0111.JPG
http://www.dales725.gethost.nl/BILD0114.JPG
http://www.dales725.gethost.nl/BILD0116.JPG
Zijn links omdat ik geen zin had om ze kleiner te maken
Op 19 augustus 2009 23:59:46 schreef jason246:
geen binnekant want die was gewoon te simpel.
Lees...
Je weet dat als er ergens op staat dat je de knop niet mag indrukken, dat je dit juist doet. Wat gaat er dan gebeuren als je hem toch aan zet?
electro_freakz
Theo Dooms: "gezonde nieuwsgierigheid is leerzaam. "
natuurlijk, dan moet je instink zeggen dat je het toch aan moet zetten. en als het iets simpels is wat erin zit, zal het wel een 7805 zijn, klopt dat? dan kun je hem gewoon aanzetten zonder dat er iets gebeurt.
EdwinNadorp
Koop hier uw kristallen bol - in 2008 ga ik m'n projecten afmaken, echt waar ....... nouja in 2009 dan ..... ehh 2010 ....
Tidak Ada
Rommelige werkplek? In de natuur is wanorde de meest stabiele toestand; de entropie is dan maximaal. Het handhaven van "orde" kost daarom altijd energie.
'k zou in dit geval nooit een tuimelschakelaar gebruiken. Veel te veel kans dat hij per ongeluk aan gezet wordt in je bagage, zak e.d. Neem liever een schuif-, of liever nog een draaischakelaar!
Inderdaad zener, en als je hem dan aanzet loopt de batterij leeg over de zenerdiode, maar wat vinden jullie? 
maartenbakker
Golden Member
www.elba-elektro.nl | "The mind is a funny thing. Sometimes it needs a good whack on the side of the head to jar things loose."
Op 20 augustus 2009 00:07:09 schreef jason246:
[...]
Lees...
Als het ding ingewikkeld genoeg is om te werken, is het ook ingewikkeld genoeg om te fotograferen!
Op 16 augustus 2009 02:00:23 schreef Gadget_inc:
[...]
Plafondfan is de meest nutteloze uitvinding ter wereld.
Werkt net de verkeerde kant op.
Je wilt toch niet de warmte die bovenin een ruimte hangt naar beneden halen ?
In de winter zou dat wel eens heel wat op verwarmingskosten kunnen schelen...
[Bericht gewijzigd door maartenbakker op (12%)]
Lucky Luke
Eluke.nl | handgetypt | I'm a poor, lonesome cowboy, with a long, long way to go.
Op 20 augustus 2009 15:54:11 schreef jason246:
Inderdaad zener, en als je hem dan aanzet loopt de batterij leeg over de zenerdiode, maar wat vinden jullie?
Mwah, 't zal wel werken, met die zener, maar in dat kastje is denk ik echt nog wel ruimte voor een 7805... Zelfs voor een leuk schakelend rotdingetje mocht je tijd over hebben 
Wel netjes dat je zoiets in een kastje propt. Bij mij zou het in een klont smeltijm terechtkomen... Of krimpkous als het nog een beetje netjes moet.
ik heb het symmetrische voedingsprintje wat ik ga gebruiken voor mijn elektuur 1928 labvoeding (ipv de hulptrafo) opnieuw gebouwd. de vorige was niet veilig (3mm/6mm was niet toegepast) en de print was te groot (onlogische opbouw/veel loze ruimte/veel overbruggingen met draad). ik heb nu ook 2 LEDjes toegevoegd als indicatie dat de pos en neg 15 volt actief zijn.
hier het resultaat!
negatieve spanning
positieve spanning
zijaanzicht (koelblok zit niet tegen de elco's aan)
onderkant (geen tingesleep, onder het tin ligt draad)
