Meetsnoeren zijn van koper, koper heeft weerstand, dan de aansluiting van draad op probe/plug, ( bij geknepen evt koperoxide) de weerstand van de banaan. Dan fouten geintroduceerd doordat de pluggen een andere temperatuur hebben dan de meter ( seebeck effect), oppikken van stoorsignalen, (ligt ook aan cmrr van multimeter ingang)
Goede snoeren zijn inderdaad in de mOhm, slechte meer dan een Ohm.
Daarvoor zijn er twee mogenlijkheden. De meter heeft een zero of relative functie. ( pennen tegen elkaar, bij heel precieze metingen een minuutje op temp laten komen en dan nullen)
Maar voor meting onder de 100 Ohm worden Kelvin metingen gebruikt. Twee draden sourcen en twee draden sensen. De meter meet dus de spanning over de weerstand en de spanningsval over de weerstand van de source kabel speelt dan geen rol meer. Bij de spanningmeting maakt de weerstand van de meetsnoer niet uit.