fatbeard
Honourable Member
Een goed begin is geen excuus voor half werk; goed gereedschap trouwens ook niet. Niets is ooit onmogelijk voor hen die het niet hoeven te doen.
Audio grade .... whatever that means
Dat is de engelse versie op hun website, Google maakt er dit van:
Geen van beide lijkt 100% correct te zijn, maar de boodschap komt wel over.
Doen ze ook 'power supply grade'
Zeker, maar kennelijk geen custom; zal ik voor de zekerheid ook navragen.
Hun standaard 40VA 2x100V kost €24.05, maar wordt zonder bevestiging à €3.34 geleverd.
Voor deze voeding heb je er dan 2 nodig, plus nog een 3VA 2x12V trafootje wat overal vandaan kan komen (de kleinste 2x12V die zij hebben is 20VA voor €17.62). Velen zullen nog wel iets bruikbaars in de rommeldoos hebben liggen.
In btw? Dan is dat niet heel gek inderdaad, ook niet heel cheap.
Voorzover ik weet is dat incl.BTW (EU enzo), alle in deze post genoemde prijzen zijn dat in elk geval wel.
[aanvulling]
In standaard uitvoering komt dezelfde trafo op €84.75 (incl. BTW), bij 20 en meer €80.25. Ze geven wel aan dat die dan misschien geluid produceert.
Een niet-getapte primaire zal goedkoper zijn, hoeveel hebben ze niet gezegd...
Ik zou zeggen: @Sine, gooi er een mailtje tegenaan om hun prijs van jouw 230-3x100-2x12 in de standaard uitvoering te achterhalen.
[Bericht gewijzigd door fatbeard op (18%)]
benleentje
Golden Member
Ik begreep in een topic van free elektron dat het eenvoudig is om een PCB als frontje te gaan gebruiken. Dat zou ik op zich wel mooi vinden.
Maar dan zit je inderdaad wel weer met het welke kast verhaal.
Je zou wel een kast kunnen adviseren en daar voor die ene kast een front kunnen ontwerpen, toch? Zeker als er animo is voor een trafo, dan is het ook duidelijk in welke kast het past.
[Bericht gewijzigd door benleentje op (13%)]
Stynus
Met vriendelijke groet, Stynus ||| http://www.elektronicastynus.be
@Sine: je kan ook eens kijken bij https://www.multi-circuit-boards.eu/en/pricing/toroidal-transformers/o…
Die prijzen lijken erg goed, alleen "We sell solely to business customers and public institutions." kon een probleem worden.
Lucky Luke
Eluke.nl | handgetypt | I'm a poor, lonesome cowboy, with a long, long way to go.
Prijzen zijn exclusief BTW, mogelijk heeft dat er iets mee te maken. Er is vast wel een CO-er met een eigen bedrijf in de juiste branche om transformatoren te kopen, alleen moet diegene er dan maar net zin in hebben om voor dozenschuiver te spelen en de BTW af te handelen.
RAAF12
Golden Member
En misschien quantum korting? KvK is genoeg je hoeft niet in de branche werkzaam te zijn.
[Bericht gewijzigd door RAAF12 op (51%)]
benleentje
Golden Member
Bij grotere oplage zal er inderdaad wel korting mogelijk zijn, maar quantum korting daar zou ik niet op rekenen. 
IK zou 20 verkochte trafo's al veel vinden.
Ja, dat was een verrassing van Jeroen, wellicht omdat hij de laatste proto aan het testen was op dat moment.
Maar het is alweer wat langer stil, en dat komt vooral door jullie wensen 
Ik heb een tijd gezocht naar een geschikte kast waar een frontplaat bij te maken valt, en we zijn nog steeds bezig met een trafoboer. De goedkoopste is tot nu toe 80 euro voor een trafo in enkele oplage. Niet schokkend voor een custom. Maar het was niet slecht als we die prijs nog wat kunnen drukken.
Zoals ik al zei, Jeroen was met de laatste proto aan het stunten (dus eigenlijk de final)
Ik heb de print opnieuw ontworpen, er zijn nog wat wijzigingen bij gekomen en ik heb het geheel wat compacter weten te maken (dat maakt het behuizing probleem wat eenvoudiger)
De frontpaneel print(en) zijn ook nieuw ontworpen, de laatste variant was weer net wat lomp, en de displays naast elkaar is voor een platte behuizing toch net wat beter dan onder elkaar.
En alles is nog steeds helemaal trough hole, geen SMD te bekennen (al had dat het flink wat kleiner kunnen maken
)
Een paar picjes zover:
Het kastje is van TME, liever had ik metaal gezien, maar dan wordt het hele project onbetaalbaar. TME heeft wel een leuke kast voor iets van 25 euro, maar daar verzuipt het ding in.
Het idee is dus het hele spul aan te bieden met optioneel een frontplaat en trafo. Of we de hele kasten ook bulk gaan inkopen ... moeten we nog even zien.
Verder is het idee de kit te leveren met de 'moeilijke' componenten er al bij. Gelukkig voor mij zijn er dat niet veel
Denk aan 400V elco's, power fets, SSR's, 7segmentjes, ICL7107's en shunt weerstanden ... dat soort dingen. Geen klein R-C spul en tup/tun's in ieder geval.
En dan optioneel, trafo, kast met frontplaat en paneelcomponenten.
blackdog
Golden Member
Daar de mens het noodzakelijke niet kan volbrengen, streeft hij naar het overbodige (Goethe)
Hallelujah Sine *grin*
Wanneer kan ik geld storten en ploft het bouwpakket op mijn deurmat?
Ziet er weer netjes uit!
Groet,
Bram
Paulinha_B
Honourable Member
"Ik spreek Spaans tegen God, Italiaans tegen de vrouwen, Frans tegen mannen en Duits tegen mijn paard." Dixit Carlos V, Römisch-deutscher Kaiser
Als het dan toch een "custom"trafo wordt, kan dan de diameter wat kleiner en de hoogte overeenkomstig groter? Want zeker in de breedte lijkt het maar krap, daarentegen in de hoogte is er best nog ruimte.
V.w.b. de behuizing: dat moet toch kunnen met een (voldoende grote) 3d-printer? Ik ben graag beschikbaar voor het uittekenen in openScad.
En een kwestie van zeer persoonlijke voorkeur: ik zou de powerschakelaar achteraan voorzien hebben, al dan niet als derde component van de netingang-annex-zekering. Het is wat onhandiger in het gebruik, maar zoveel simpeler in de opbouw!
Nog persoonlijker, dicht tegen de zeurgrens aan
: waarom niet "CO hoogspanningsvoeding" in plaats van die Angelsaksische afkortingen? Het CO-logootje erbij vind ik dan weer erg fraai!
Een prachtig stuk werk mannen!
Complimenten voor de mooie afwerking, een lust voor het oog om te zien.
Op maandag 18 mei 2026 21:17:19 schreef blackdog:
Hallelujah Sine *grin*Wanneer kan ik geld storten en ploft het bouwpakket op mijn deurmat?
Eeh, het gaat niet nog eens twee jaar duren 
Op maandag 18 mei 2026 21:37:22 schreef Paulinha_B:
Als het dan toch een "custom"trafo wordt, kan dan de diameter wat kleiner en de hoogte overeenkomstig groter?
Deze ringkern is te groot, dus de uiteindelijke moet makkelijk passen.
"hoge" ringkernen hebben twee problemen overigens.
1. Ze zijn niet standaard (en dus duurder)
2. Ze zijn minder efficient.
V.w.b. de behuizing: dat moet toch kunnen met een (voldoende grote) 3d-printer? Ik ben graag beschikbaar voor het uittekenen in openScad.
Tegen de prijs van deze kun je werkelijk niet aan printen 
En een kwestie van zeer persoonlijke voorkeur: ik zou de powerschakelaar achteraan voorzien hebben, al dan niet als derde component van de netingang-annex-zekering. Het is wat onhandiger in het gebruik, maar zoveel simpeler in de opbouw!
Netschakelaars op de achterwand zijn extreem onhandig, ik heb al meer dan eens aan een bestaand apparaat een schakelaar op het front toegevoegd.
Die entrees met alles er in zijn prima voor apparatuur die altijd aan staat.
Nog persoonlijker, dicht tegen de zeurgrens aan
: waarom niet "CO hoogspanningsvoeding" in plaats van die Angelsaksische afkortingen? Het CO-logootje erbij vind ik dan weer erg fraai!
Kijk, je weet wanneer je moet stoppen 
Het hele ding is internationaal, er staat geen woord Nederlands op 
Op maandag 18 mei 2026 22:41:36 schreef revado:
Een prachtig stuk werk mannen!
Complimenten voor de mooie afwerking, een lust voor het oog om te zien.
We doen ons best 
vergeten
Golden Member
Doorgaans ben ik duidelijk met wat ik bedoel, toch wordt het wel anders begrepen.
miedema
Golden Member
Ha Sine,
Complimenten voor een serieus netjes werkstuk!
Als aan elk fabrieksontwerp zoveel aandacht werd geschonken, dan zouden we in een betere wereld leven. 
.
ik zou de powerschakelaar achteraan voorzien hebben, al dan niet als derde component van de netingang-annex-zekering. Het is wat onhandiger in het gebruik, maar zoveel simpeler in de opbouw!
Bouwen doe je maar één keer, gebruiken doe je iedere dag....
groet, Gertjan.
Tidak Ada
Rommelige werkplek? In de natuur is wanorde de meest stabiele toestand; de entropie is dan maximaal. Het handhaven van "orde" kost daarom altijd energie.
Op maandag 18 mei 2026 23:59:59 schreef vergeten:
Staat het aanmelden voor deze voeding nog open?
Er komt een inkoop topic als we zover zijn, dit was puur om te kijken of er überhaupt animo voor was, anders had ik er maar eentje gebouwd 
Op dinsdag 19 mei 2026 07:48:09 schreef miedema:
Ha Sine,Complimenten voor een serieus netjes werkstuk!
Als aan elk fabrieksontwerp zoveel aandacht werd geschonken, dan zouden we in een betere wereld leven.
Dat is wat te veel eer, maar ik probeer het netjes en nabouwbaar te houden.
Bouwen doe je maar één keer, gebruiken doe je iedere dag....
Juist, en het verschil is maar twee draadjes.
Op dinsdag 19 mei 2026 10:14:04 schreef Tidak Ada:
Is het misschien mogelijk om die trafo op z'n kant te monteren, of wordt dat te hoog?
Dat wordt inderdaad te hoog, het kastje is 90 hoog.
[Bericht gewijzigd door Sine op (14%)]
Lucky Luke
Eluke.nl | handgetypt | I'm a poor, lonesome cowboy, with a long, long way to go.
Op dinsdag 19 mei 2026 10:14:04 schreef Tidak Ada:
Is het misschien mogelijk om die trafo op z'n kant te monteren, of wordt dat te hoog?
Op dinsdag 19 mei 2026 10:46:40 schreef Sine:
Dat wordt inderdaad te hoog, het kastje is 90 hoog.
Met een geprint inzetstukje diagonaal monteren, schuin opzij omhoog

Op maandag 18 mei 2026 22:41:36 schreef revado:
Een prachtig stuk werk mannen!
Complimenten voor de mooie afwerking, een lust voor het oog om te zien.
Geheel mee eens! Bijna jammer dat ik al een Delta E300-0.1 heb...
Maar wie weet komt er nog eens een circuitsonline Logic Analyser ook 
Op dinsdag 19 mei 2026 11:15:04 schreef Lucky Luke:
Maar wie weet komt er nog eens een circuitsonline Logic Analyser ook
Deze is wel grappig :
https://github.com/gusmanb/logicanalyzer
benleentje
Golden Member
Kijk, je weet wanneer je moet stoppen
Het hele ding is internationaal, er staat geen woord Nederlands op
De taal boeit me niet zo
maar het is allemaal vrij standaard "CC" "CV". maar voor "show set" zou ik liever gewoon de meer standaard "preset" zien zoals op veel van mijn voedingen.
Mooi !
als het nog kan :
Ja, ik heb eventueel interesse in een kit van het type:
[ ] Print met moeilijke componenten
[ ] Print met moeilijke componenten en analoge 300V 100mA meter
[X] Print met moeilijke componenten en digitale meters
[X] Een bijpassende trafo
benleentje
Golden Member
IK vermoed dat er binnenkort wel weer een nieuwe vragenronde moet komen en dat de mogelijk opties en prijzen dan ook bekend zijn. Dus gewoon nog even wat geduld hebben.
Correct, en origineel was de optie kast / front er nog niet.
Eigenlijk is alles wel bekend, we wachten nog op een quote voor de trafo.
weardguy
http://www.m-voorloop.nl --- Ik? Welnee! Ik zit nog lang niet achter de germaniums.
Laat ik ook nog even m'n waardering blijken
Dat ziet er echt fantastisch uit. De trafo zal vast wel goed komen, de prijs vond ik tot nu toe altijd al meevallen.
Ik wacht het rustig af 
