Op 17 mei 2007 22:36:32 schreef KT88:
En daarbij bij ST en niet bij ONsemi. [afbeelding]

hahaaaa. ONsemi.. juist vroeger was dat al Motor-olie

zullen we maar weer ON-topic gaan >:)

Op 18 mei 2007 18:50:12 schreef Christophe@WORK:
[...]
Ja in al wat H_M_H en F_E zeggen over die opleiding herken ik mezelf heel goed in; toen ik v school kwam kon ik idd niks.. veel theorie, maar wat ben je er mee? slechts een basis. Ik zelf was van de humaniora side; veel moeite met labo's maar de theorie ging wel makkelijker (zelf Latijn-wi gestudeerd). Nu heb ik al paar projecten zelfstandig achter de rug, en daar leer je toch heel veel uit (vooral problemen oplossen)
[...]

Let wel, bij mij was het andersom he? Stukje theorie en de rest zoek je maar in de projecten of later uit.

Ik heb in de projecten veel geprobeerd, maar ales zee rlow level nog als ik kijk wat ik nu doe.

Ik zou graag nog op mijn verlanglijstje heben staan voor de toekomst:
.1 FPGA leren (i.c.m VHDL)
.2 Beter embedded software leren schrijven
.3 DSP + regeltechniek bijschaven
.4 wiskunde bijschaven.

Ofwel, nog genoeg om te leren tot mijn pensioen...
En de lijst zal groeien...

@ F_E: Bij jullie heten die andere dingen ook Teachers en al die andere dingen ook anders.
ongedierte = vermin?
ondeugd = Naughty / evil
ontucht = licentiousness??
onkruid = weed
onderwijs = eductation
onderwijzer = teacher

dus dat gaat bij jouw ook niet op...

[Bericht gewijzigd door High met Henk op ]

Op 18 mei 2007 22:08:31 schreef High met Henk:
[...]
.4 wiskunde bijschaven.

Hrm. Dat gaat je alleen maar lukken als je het ook daadwerkelijk gebruikt. Bij mij verdwijnt dat soort kennis binnen een half jaar. Kun je weer opnieuw beginnen :N

[Bericht gewijzigd door alex278 op ]

hmm ik zou wat meer met embedded regeltechniek willen doen I.C.M. DSP.

Maaremm. dan moet je iig kunnen integreren en differentiaal vergelijkingen uit kunnen werken. Ik snap wel wat de bedoeling is nu eindelijk, maar nog niet hoe ik het moet doen.

Toen ik dit op school kreeg heb ik alleen het trucje kunnen herhalen en ben er zo doorheen kunnen komen met magere cijfertjes. Ik had toen echter geen idee waar ik mee bezig was. Nu snap ik wat ik wil en waar het toe dient..

Echter ik snap nog niet hoe het exact moet.

Op 17 mei 2007 16:41:17 schreef free_electron:
de theorie dient alleen ter onderschrijving van de praktijk.

Dat is letterlijk waar, maar toch misleidend als je het gebruikt als argument om heel veel praktijk in hoger onderwijs (NL: HBO) te stoppen. Praktijk is later (al werkend, of al hobbyend) wel bij te leren, theorie vrijwel niet. Het is dus over je hele levensduur handiger om veel theorie in je opleiding te stoppen.

Maar dit is natuurlijk geen argument om de praktijk in een opleiding helemaal uit te bannen.

hmm Wouter, ik hoorde latst van een 4e jaars HBO'er die een dag aan het klooien was met een scope.

Geen fatsonelijk meetresultaat te behalen.

Bleek hij de massakabel niet te hebben aangesloten |:(

HALLO????

Op 20 mei 2007 14:31:34 schreef High met Henk:
hmm Wouter, ik hoorde latst van een 4e jaars HBO'er die een dag aan het klooien was met een scope.

"insufficient data"

Voor een MBA HBO'er vind ik het al leuk dat hij een scoop herkent als hij er over struikelt. voor een bedrijfskundige informaticus is het een plus als hij weet welke stekker in het stopkontact moet en welke aan de schakeling. Voor een electronicus valt het natuurlijk wel wat tegen als hij de massa vergeet. (Bij de opleiding electrotechniek waar ik les geef wordt je uiterlijk in het tweede jaar al met scoops om je oren geslagen.)

Op 20 mei 2007 14:44:43 schreef Wouter van Ooijen:
voor een bedrijfskundige informaticus is het een plus als hij weet welke stekker in het stopkontact moet en welke aan de schakeling.

Het bewijs dat je sommige mensen niet met dure apparatuur moet laten spelen. ;)

Voor een electronicus valt het natuurlijk wel wat tegen als hij de massa vergeet. (Bij de opleiding electrotechniek waar ik les geef wordt je uiterlijk in het tweede jaar al met scoops om je oren geslagen.)

Mooi!
Jammergenoeg is dat niet bij iedere opleiding zo.
Ik zie het zelf ook op school, praktijk moet echt het onderspit delven. Mede omdat het teveel tijd en geld kost, mede omdat de leerkrachten zelf ook niet alles meer weten.

Op 20 mei 2007 14:52:09 schreef klein is fijn:
Ik zie het zelf ook op school, praktijk moet echt het onderspit delven. Mede omdat het teveel tijd en geld kost,

Onder de smoes van het "nieuwe leren" zie ik het tegenovergestelde gebeuren: geen theorieles meer, want daar heb je een docent voor nodig en die is duur, geef ze maar een opdracht, en beoordeel het eindresultaat, lekker goedkoop voor de opleiding. Zeer frustrerend voor zowel leerling als docent.

Mijn ideale vorm van lesgeven, zoals nu voor het electrotechniek/embedded deel van een deeltijd (avond) opleiding: 3 kwartalen, 1 kw C op de PC, 1 kw assembler en een beetje C op een ARM. Beide iedere les ongeveer 1/2 theorie en 1/2 oefeningen met die theorie. Daarna 1 kw met een zelfgekozen (maar wel goedgekeurde) opdracht aan de gang op een ARM (C en/of, assembler, evt met wat eigen hardware erbij).

ik vind het nieuwe leren GEWELDIG:

meer projecten en meer zelf uitvinden, dan kun je JUIST die theorie bijzpijkeren tijdens een leer proces.

MAar waar ik het NIET mee eens ben is dat er geen docetn bij is. In de tijd dat ik stage liep as dit al zo, ik ben altijd bij mijn leerlingen in het OLC gaanzitten. Of iig toegankelijk voor vragen enbijsturen van bepaalde processen.

Mocht er zich een algemeen probleem voordoen, kun je iedereen even centraal roepen en even iets verduidelijken.

Scheelt je heleboel gezeur en gemiep van individuele vragen.

Zo heb ik zelf ook projectonderwijs gehad en ZO werkt het ook.

Nadeel hiervan was: De meest briljante dingen kosten hoop uitzoekwerk en je hebt docenten die dit niet zien. Ze zien iets simpels wat wel werkt en dat krijgt dan een hoger punt terwijl die leerling vaak even iets gebouwd had en klaar... Zat weinig denkwerk achter....

Dat vond ik jammer, maar dat blijf je in het echte leven ook houden: heb in mijn korte cariere de meest briljante apparaten gezien! NOOIT verkocht!!!!!!!! maken ze een frutsel en daar kunnen ze ineens geweldig van leven!

Ongelofelijk maar waar, dus in zoverre sluit het wel weer an met de praktijk.

BTW dat scoop verhaal: Dat was een elektrotechnicus geen bedrijfskundige (mijn mening over bedrijfskundigen: Vertellen je achteraf wat je eigenlijk had MOETEN doen.)

Op 20 mei 2007 15:14:22 schreef High met Henk:
meer projecten en meer zelf uitvinden, dan kun je JUIST die theorie bijzpijkeren tijdens een leer proces.

Leuk dat je enthousiast ben over NL, maar daar ben ik het dus niet mee eens: theorie leren gaat volgens mij echt beter in een gestructureerder verband (klassikaal, practica met vaste oefeningen, tentamens).

Op 18 mei 2007 22:08:31 schreef High met Henk:
[...]
@ F_E: Bij jullie heten die andere dingen ook Teachers en al die andere dingen ook anders.

dus dat gaat bij jouw ook niet op...

klopt maar mijn grootmoder kon geen engels :) lol ... dus die wist dat niet. en int schoon vlaams klopt dat wel :p

Op 16 mei 2007 20:59:11 schreef Christophe@WORK:

* SD card slot met opening nr binnen

Als je nu een printje maakt met dezelfde afmetingen als
de SD card houder en de signalen op deze print spiegelen kan de zaak toch opgelost worden ?

Op 20 mei 2007 15:19:36 schreef Wouter van Ooijen:
[...]

Leuk dat je enthousiast ben over NL, maar daar ben ik het dus niet mee eens: theorie leren gaat volgens mij echt beter in een gestructureerder verband (klassikaal, practica met vaste oefeningen, tentamens).

klopt, Ik meen ook dat het 1 het andere niet uitsluit, sorry ben tikje verwarrend daarover. Zo bijv enkele lessen per week. theorie wiskunde, natuurkunde, nederlands, analoge techniek, digitale techniek, programmeren. Maar iig voldoende ruimte voor een project waarbije en docent AANSPREEKBAAR moet zijn! Zo ging het iig tijdens mijn stage en tijdens mijn HBO.

Op 20 mei 2007 15:44:31 schreef High met Henk:
Maar iig voldoende ruimte voor een project waarbije en docent AANSPREEKBAAR moet zijn! Zo ging het iig tijdens mijn stage en tijdens mijn HBO.

'voldoende' is een term waariedereen iets anders bij kan denken... Bedoel je 10%? 90%?

'aanspreekbaar' is ook iets latsigs. Als 20 leerlingen zich met van te voren bepaalde stof bezig houden kan je je als docent daarop voorbereiden en heb je een redelijke kans alle vragen te kunnen beantwoorden. Als 20 leerlingen een project ieder op een andere manier aanpakken komen ze met zeer uiteenlopende vragen. daar kan je je niet op voorbereiden, dan moet je al behoorlijk thuis zijn in al die onderwerpen. en 'behoorlijk thuis zijn in al die onderwerpen', 'redelijk didactisch begaafd zijn' en 'voor een docentensalaris willen werken', tja, vind maar eens voldoende mensen die dat alle 3 hebben...

dat is wel wat de docent is:

1 - de docent heeft niet alleen kennis van de te behandelen stof maar heeft deze geautomatiseerd in zijn handelen.
2 - de docent heeft een berg didactische kwaliteiten.
3 - de docent heeft de drive om zich bijna ont uitputtelijk anthousiast in te zetten.

een aantal decenia geleden had de docent in het dorp dan ook de status in het rijtje huisarts en burgemeester. met die status kon je nog wel mensen vinden. nu is het ook gewoon een loonslaaf geworden

Op 20 mei 2007 16:11:38 schreef Jan klaasen:
1 - de docent heeft niet alleen kennis van de te behandelen stof maar heeft deze geautomatiseerd in zijn handelen.

Als die stof begrensd is valt dit eventueel nog wel te doen voor een docent (== iemand die niet in de 'industriele' praktijk werkt!). maar als leeringen zelf mogen 'rotzoien' (niet negatief bedoeld) komen ze met veel meer vragen dan als de stof vastomlijnd is.

de ideale docent is ook een soort van supermens. ik heb er in mijn schoolgaande loopbaan (21 jaar) dan ook nog maar 2 mogen meemaken. een vaak heeft dit te maken dat de docent in kwestie heel erg over gekwalificeert is voor de opleiding waar hij doceert. bij beide gaf echter het anthousiasme/uitstraling en drive de doorslag. beide zijn ook weer weg gepromoveert.

(ik ben net klaar met mijn social work opleiding, stiekem zit ik nog over een lerarenopleiding te twijfelen)

[Bericht gewijzigd door Jan klaasen op ]

de ideale docent bestaat niet.

Geen enkele docent kan van alles weten en overal even diep inzitten. Als een leerling jouw kennis kan overstijgen als docent zijnde is dat een pluspunt. Daar moeten docenten eens van af dat dat niet zo is!

En ja docent zijn is liefdewerk oud papier, want zo vorstelijk is dat salaris ook weer niet.

En wat is voldoende tijd? Dat hangt af van:
.1 het project
.2 het kennisniveau van de leerlingen.

Als een leerling aan een project moet werken, MOET er een aanspreekbare docent aanwezig zijn!!!
Als een leerling aan een project MAG werken, is het handig als er een aanspreekbare docent aanwezig is.

Let op deze verschillen!

En nee die docent kan warsch. niet alle vragen beantwoorden. En das maar goed ook, want daarmee kan hij zijn eigen kennis vergroten MET de leerlingen, de leerlingen hebben hier ook wat aan. Nadeel is dat er voor beide een hoop tijd in gaat zitten! JE gaat samen maar zoeken.

Nadeel van de docenten die dit willen is de moraal van de luie en ongemotiveerde leerlingen die de vraag dumpen (of zelfs dat al niet eens) en denken dat het wel goed komt.

Deze instelling van die leerlingen I.C.M. het nederlandse onderwijssysteem waarbij scholen pas geld krijgen als een leerling zijn school met een papiertje verlaat zijn ZIEKMAKEND.

Het niveau zakt schrikbarend hard! Want die luie en ongemotiveerde leerlingen trekken het gemiddelde omlaag. Omdat de school ander verlies zou lijden op de opleiding als er teveel uitval is: DUs hoppa Niveau tegen het minimum. Dit te kostte van degene die wel willen, maar nu eigenlijk teveel geremd worden in hun enthausiasme!

Die projecten bieden dus wel diversiteit en mogelijkheid tot expressie van die leerlingen.

gevaar is dat die docent bezig is met de luie en ongemotiveerde leerlingen om hun moraal op te krikken dat ze geen tijd hebben om met de wel willende leerlingen ook te helpen met hun ingewikkeldere ideeen. Die gaan dus voor eenvoudigere zaken, en hebben dus een makkie, maar leren dus ook niets!

Het nadeel van de ongemotiveerde/luie leerlingen is dus ook de hoofdreden dat ik geen les ben gaan geven. En ik heb ook zeer zwakke leerlingen gezien, die het met veel inzet wel wisten te halen. CHAPEAU!!! Die gasten moesten keihard werken om het te trekken.

Wat ik me alelen afvraag: hadden zij het ook gered als het niveau was blijven staan???

En ik ben mij er terdege van bewust dat het niveau waarmee ik afgestudeerd ben ook al ernstig afgezwakt was.

Ik durf echter ook te stellen dat het niveau van die HBO opleiding nu nog lager ligt!

Op 20 mei 2007 15:25:49 schreef elektron_:
[...]
Als je nu een printje maakt met dezelfde afmetingen als
de SD card houder en de signalen op deze print spiegelen kan de zaak toch opgelost worden ?

is maar prototype hé.. kaartje van vanbinnen erin steken (stond wel knopje voor)

Ondertussen, werkt bijna alles; de connector van de BLuetooth module stond gespiegeld; dus hebben ze met draden vanop het board naar een adapterboardje geconnecteerd waarop de BT module staat.

edit:

Vandaag hebben ze hun presentatie gedaan voor enkelen van het bedrijf en iedereen was toch vrij tevreden. Alles werkt toch redelijk behoorlijk (enkel de SD card en de lader nog een mini mankementje); dan is alles toch goedgekomen, beter laat dan nooit.

Woendag moeten ze hun project verdedigen voor de jury.

[Bericht gewijzigd door Tech_Makes_Sense op ]

hopelijk werkt die scoop nog ... en is de multimeter niet opgefikt omdat ze inwendige weerstand van het lichtnet hebben proberen meten ...

Christophe@WORK, Hoe is de verdediging afgelopen ?
Werkte alles ?

Alles goed verlopen; ze hebben alles werkende gekregen en hun verdediging was in orde. Dit wordt nu mijn project..

Dat is goed nieuws want als we de eerste posts hier zagen.
Ga je al de printen nu bestukken, of de layout eerst aanpassen ?

We hebben maar 2 stuks laten maken die al bestukt waren. Eerst moeten we beslissen hoe het nu verder moet met dit project. Evt zwaardere processor enz.