storing op bistabiel relais door evsa

goedendag,
ik wil evsa in tl balk met bistabiel relais schakelen.
dit gaat in principe prima maar soms gaat het schakelrelais op tilt en schakelt niet meer
dit is dan niet permanent want soms werkt de schakelaar als nooit te voren
waarschijnlijk speelt hf afkomstig van evsa een rol
wie heeft dit ook ervaren en heeft oplossing of suggesties voor dit fenomeen
grt
drummer

Een EVSA kan geen relais laten aantrekken door stoorstraling; er zal wel iets anders aan de hand zijn... (schakeling?)

Dit zijn bij een EVSA normaal te verwachten problemen en moet een goed opbouw van de schakeling en goede afgeschermde of getwiste bekabeling bijna altijd op te lossen.

Een schema van hoe de schakeling nu is zit en een foto van de opbouw en foto's van de omgeving rondom waar de het bi-stabiel relais is gemonteerd zouden erg helpen.

Eerst de vraag wat voor bistabiel relais gebruik je?

25 jaar lang 4 evsa tl balken aan/uit gezet met teleruptor zonder 1x storing.
Dus als je nu eens meet of de stuurpuls aankomt en de teleruptor dan schakelt of niet weet je toch waar je moet gaan zoeken ... de sturing (geen puls of puls te kort) of defect relais

hf en een pulsrelais, heeft niet echt met elkaar van doen. wrs voeding van de spoel te laag oid. relais zelf kan ook brak zijn. heb het iig al vaak zat gehad. bij grotere vermogens schakelde het pulsrelais een magneetrelais doorgaans.

Om het relais om te laten klappen zou onwaarschijnlijk (onmogelijk?) veel storing moeten worden opgewekt.
Ik denk eerder dat de aansturing van het relais over de zeik gaat...

Zolang we niet weten wat het schema is en hoe het in elkaar zit weet je ook niet hoe stoor gevoelig het is. Als er bij het bistabiel relais er wat torren zitten en aan de basis zit lang draad via een weerstand dan is de best storings gevoelig.

goedenmiddag,
ik heb de toegepaste reeds bestaande schema's bijeen gefroebeld op 1 pagina
de evsa's zijn van chinese makelij omdat het gewenste tl wattage verder nergens leverbaar zijn
ik heb de schakelingen in 2 gelijke tl balkjes toegepast: in de ene levert dat nagenoeg geen problemen op, bij de andere stopt de schakelwerking soms na weken goed functioneren en start soms ook weer spontaan.
nb. aangesloten op een gloeilamp zijn er nooit problemen
grt,
drummer

Het is dus iets elektronisch en niet een met een spoeltje? Zelfbouw?
Die met een spoeltje werken decennia zonder enig probleem en zijn ongevoelig voor storingen.

Op zondag 26 juli 2026 17:23:57 schreef drummer:
goedenmiddag,
ik heb de toegepaste reeds bestaande schema's bijeen gefroebeld op 1 pagina
de evsa's zijn van chinese makelij omdat het gewenste tl wattage verder nergens leverbaar zijn

Welk schema?
Ze geven allebei dus problemen? ( ' de ene heeft nagenoeg geen problemen ' is ook niet echt acceptabel...)

[Bericht gewijzigd door Arco op (15%)]

Als werkt en dan wee niet dan is het zeer waarschijnlijk geen storing maar iets op de printplaat van het bistabiel relais of je schakeling. Dan denk ik het eerst aan een slechte soldering maar een slechte condensator zou ook kunnen. Maar ik zie nog steeds geen schema's of foto's.