Op 16 september 2020 13:06:35 schreef miedema:
Leuk projectje! Een grappig idee, een akoestische Ohm meter. Zo kun je je ogen op het te meten object houden. Ben benieuwd hoe dat in de praktijk bevalt.
https://www.circuitsonline.net/forum/view/message/2197587#2197587
Werkt zo'n beetje het zelfde.
Jochem
If you want to succeed, double your failure rate.
@weardguy: met die enkele foto hier in het topic die je jezelf geen eer aan. Wat een werk! Ik kan iedereen aanraden even de link naar de website aan te klikken.
Zelfs de trekontlasting werd met de hand gemaakt!
Lucky Luke
Eluke.nl | handgetypt | I'm a poor, lonesome cowboy, with a long, long way to go.
Jeroen
Moderator
Eindelijk maar eens gewerkt aan een projectje dat al een tijdje op de plank lag: een hybride hoofdtelefoonversterker met een ECC82, volgens dit ontwerp.
Ik heb er nog een simpele USB DAC aan toegevoegd zodat je 'm ook rechtstreeks aan een PC kunt hangen.
Jeroen
Moderator
Op 4 oktober 2020 10:48:09 schreef Jeroen:
Er zit wel nog een beetje een brom in waar ik nog naar moet kijken.
Kastje ook goed geaard?
reddevil
Veel te weinig tijd voor mijn projecten of heb ik er soms te veel? Laatste Project = = > Router lift
Ook maar eens een print laten maken maar dan om het als frontplaat te gebruiken. Was bijna perfect, alleen rond het 7 segment display lukte het niet. Daarom zelf venster gefreesd. Klein minpuntje maar.
Doel is de stofpoorten in mijn werkhuis aan te sturen. Zit een stroomdetectie in. Die reageert als het toestel inschakelt. Dan gaat de poort open en de andere poorten gaan dan dicht. Communicatie gaat via een 485 bus. Ben er al een 5 tal jaren aan bezig, dus is het einde eindelijk in zicht.
Ook nog een klein test filmpje:
https://www.youtube.com/watch?v=MpYIeJVcKLU&ab_channel=Reddevil
[Bericht gewijzigd door reddevil op (52%)]
buckfast_beekeeper
Van Lambiek wordt goede geuze gemaakt.
Waarom lukte het 7 segment display niet? Een milling net binnen de witte lijn 0,6mm. Ik heb zo al enkele printen laten maken met een 'vierkant' gat voor een schakelaar.
Op 8 oktober 2020 22:27:01 schreef reddevil:
Doel is de stofpoorten in mijn werkhuis aan te sturen. Zit een stroomdetectie in. Die reageert als het toestel inschakelt. Dan gaat de poort open en de andere poorten gaan dan dicht. Communicatie gaat via een 485 bus.
Netjes.
Ik zag je project na een zoekactie, en heb net een topic gemaakt over stroom detectie gebruik makend van een schema van Pros. Jij gebruikt ook stroom detectie met een spoel zo te zien. Misschien wil je je stroom detectie ontwerp toelichten, als je tijd hebt?
Op 8 oktober 2020 22:27:01 schreef reddevil:
Doel is de stofpoorten in mijn werkhuis aan te sturen.
Netjes gemaakt hoor, ziet er goed uit.
Ik zie op het filmpje dat je een elektrische deur vergrendeling uit een auto gebruikt hebt om je klep te sturen, leuk verzonnen. 
reddevil
Veel te weinig tijd voor mijn projecten of heb ik er soms te veel? Laatste Project = = > Router lift
Ik wou voor het 7 segment display eigenlijk geen gat in de print.
De segmenten waren weg geëtst in de print en het was de bedoeling deze erachter te zetten. Maar het scheen veel door naar de andere segmenten zodat het nummer onduidelijk was.
Ik maak gebruik van een schema van Frits K. Raalte www.picbasic.nl/stroomsensor.htm
Vroeger gebruikte ik kleine servo's, die waren net niet sterk genoeg. Deze zijn sterker en veel makkelijker aan te sturen.
rew
four NANDS do make a NOR . Kijk ook eens in onze shop: http://www.bitwizard.nl/shop/
Een klein projectje, maar toch.
Mijn vader is onlangs verhuisd van zijn appartement met verpleging naar de gesloten afdeling met 24/7 verpleging/bewaking. Daar heeft hij alleen een kleine kamer voor zich zelf. Er is daar een gezamenlijke woonkamer.
Zijn kamer is alleen veel te klein voor zijn geluidsinstallatie, dus hebben we er een microset neergezet.
In zijn oude installatie zat ook een Akai GX-R35 cassettedeck met IR-afstandsbediening. Ooit er neergezet door een oom zodat m'n vader nog kon luisteren naar zijn oude cassettes. Hij heeft nooit een CD-speler gehad. Alleen platen en cassettes. Maar door zijn verlamming door zijn ziekte kan hij vrijwel niets bedienen.
De cassettespeler heb ik mee naar huis genomen en wilde ik zelf gebruiken om nog oude bandjes te digitaliseren. Zie ik op internet dat dit een zeer luxe en gewilde speler is. Maar spelen deed hij niet meer. Wel herrie maken in het loopwerk. Na uit elkaar te hebben gehaald bleek hij last te hebben van "riem vergaan tot kauwgom" syndroom.



Op eBay heb ik een Duitse zaak gevonden die service kitjes verkoopt. Dus een kitje besteld met een riem, 2 aandrukrollen en speciale smeerolie. Ook meteen de onderdelen besteld voor mijn Akai GX-270D auto-reverse bandrecorder. Bij iemand anders nog de servicehandleiding gevonden.
Ik moest deze print er uit solderen om de vliegwielen met capstan er uit te kunnen halen om schoon te maken. De 2 flinterdunne draadjes van de solenoid links onder waren wel spannend. Deze zijn zo dun dat ze heel snel knappen als er teveel mee gebogen wordt of ook maar iets te veel kracht op komt te staan.

Alles schoongemaakt en de nieuwe riem geplaatst. Is best wel een priegelwerk. De riem blijft steeds van de vliegwielen glijden als je probeert de riem om de as van de motor te doen en deze tegelijk probeert terug te plaatsen. Maar na enkele pogingen is het toch gelukt.

Even proefdraaien. Jawel, hij speelt weer 

Verder in elkaar gezet en meteen een plaatsje gegeven in mijn installatie.

Zeker 
Ik heb weer naar muziek kunnen luisteren die ik jaren niet heb kunnen afspelen. Cassettes die m'n vader voor me heeft opgenomen van LP's zeker 35 jaar geleden.
Mijn eigen Akai HX-R40 heeft het jaren geleden begeven. Hij begon bandjes op te vreten. Deze moet ik ook nog altijd nakijken.
De enige plaatsen waar ik naar gecomprimeerde muziek luister is op de fiets en op het werk.
Thuis zet ik zelfs sneller een LP'tje op dan een CD'tje
En dat terwijl ik voor één LP-album vaak meerdere keren een plaat moet wisselen en omdraaien terwijl ik onderop een Yamaha 5-CD wisselaar heb staan.
LP's zijn nooit 'uit' geweest. Ze hebben alleen een dipje ondergaan na de introductie van de CD.
Mijn platencollectie bestaat zelfs voor 2/3 uit nieuwe platen. De rest zijn oude platen die ik al heb van klein af aan of 2e hands gekocht op platenbeurzen of internet. Ik ben zelfs begonnen met 78-toeren platen. Mijn vader was oude buizenradio verzamelaar en ik kreeg vaak van dat oud spul om mee te spelen. Al vanaf 5 á 6 jaar draaide ik al platen.
Kun je voor je vader niet iet verzinnen wat hij soort van random kan doorklikken? Heeftie iig muziek die hij (her?)kent.
Op 16 oktober 2020 19:29:12 schreef Nightwalker:
LP's zijn nooit 'uit' geweest. Ze hebben alleen een dipje ondergaan na de introductie van de CD.
En die dip houdt stug aan
Zelfs nu de CD obsolete geworden is.
https://www.riaa.com/u-s-sales-database/
[Bericht gewijzigd door Sine op (10%)]
Op 16 oktober 2020 19:49:23 schreef A vd Linden:
Kun je voor je vader niet iet verzinnen wat hij soort van random kan doorklikken? Heeftie iig muziek die hij (her?)kent.
Hij luistert tegenwoordig alleen nog maar naar de radio of zijn luisterboeken op de Daisyspeler.
Ik was nog van plan om enkele van zijn LP's te digitaliseren en dan op verschillende USB-sticks te zetten die de zorg dan kan aanzetten op de microset.
Mijn vader heeft nog nooit een geluidsinstallatie gehad met afstandsbediening. (alleen een paar TV's met AB)
Door de hersenziekte die hij heeft is hij vrijwel zijn totale technisch inzicht kwijt. Moderne apparatuur wat hij nog nooit heeft gehad, hoe simpel ook, is onbegrijpelijk voor hem. Ook het besef van tijd is weg. Het is al meerdere keren voorgekomen dat hij dacht dat hij in de jaren 70 of 80 zat.
Ook vrijwel zijn hele motoriek is weg door deze ziekte. Het is wat te gecompliceerd om exact uit te leggen wat hij heeft. Maar hij kan zelf praktisch niets meer.
Op 16 oktober 2020 19:55:16 schreef Sine:
[...]En die dip houdt stug aan
Zelfs nu de CD obsolete geworden is.
[bijlage]
En daarom heb je tegenwoordig een grote LP-bak met nieuwe platen bij de mediamarkt. En bij de audio afdeling staan de platenspelers langs elkaar uitgestald.

[Bericht gewijzigd door Nightwalker op (16%)]
Op 16 oktober 2020 19:55:16 schreef Sine:
En die dip houdt stug aanZelfs nu de CD obsolete geworden is.
https://www.riaa.com/u-s-sales-database/
Als je alles wegvinkt op de LP's na, dan zie je dat de omzet van LP's de laatste jaren stijgende is.