rew
four NANDS do make a NOR . Kijk ook eens in onze shop: http://www.bitwizard.nl/shop/
Dus dan had ik deze moeten kopen.
Als het echt goed moet kan er een X1 type in.
Hartelijk dank Hobby-ist,
Ik heb een nieuwe gekocht in de electronica zaak .
En heb hem vandaag geinstalleerd.
Helaas het euvel van 1 kopje senseo 125cc blijft het behoort 200cc te zijn.
Als ik een liter door laat komen geeft hij ook 900cc 100 cc minder.
Als ik 2persoons doe komt er 125cc per kopje er uit.
Heeft iemand enig idee hoe dit komt wat er aan te doen?
Mijn senseo hp 7810 heeft geen regelaar erop zitten zoals sommige senseos dat wel hebben.
Verder zuigt hij geen valse lucht aan. Alle slingetjes zitten goed dicht en met tyrips afgedicht
Kan het nog aan het ventiel liggen?
Ik hoor graag hoe ik dit probleem kan oplossen.
Grt
Senseolover
GerardMonique
soms zoekt men te diep in het EENVOUDIGE.
Het zou kunnen dat de overdruk/retour ventiel niet goed werkt cq vervuild.(vervangen = No 13 )
Zie
MVG Gerard.
rew
four NANDS do make a NOR . Kijk ook eens in onze shop: http://www.bitwizard.nl/shop/
Op 14 augustus 2015 12:40:23 schreef bjokal:
@rew, volgens mij een bt139-600.
Ja, en nee: Het is een BT139-600E: De variant met de lagere stuurstromen.
Doch toen ik hem er uit wilde solderen en de achterkant van de print te zien kreeg.....
(Een microcontroller, opgeblazen, toch met fuses op "niet uitlezen" gezet, die dus niet vervangen kan worden).
(met deze schade moet ik ook wel even de voeding controleren voordat ik er een nieuwe in zou zetten, nietwaar?)
[Bericht gewijzigd door rew op (12%)]
Ik denk dat dit een koffiedruppeltje is en poets je zo weg IC lijkt namelijk niet heet geweest. Indien gemeten en bewezen defect is het verstandig om voedinkje te meten. Maar hoe kom je aan een geprogrammeerd PIC ??
rew
four NANDS do make a NOR . Kijk ook eens in onze shop: http://www.bitwizard.nl/shop/
Nu je het zegt... Ziet er wel een beetje zo uit. Wel raar dat het zwaartekrachtveld dan locaal 180 graden andersom gestaan heeft. Het is een enkelzijdige PCB, met alle SMD onderdelen op de onderkant die in bedrijf dus naar de nadir kijkt.... Maar just in case... Nee gaat er niet af met een beetje spuug en krabben met de nagel....
Hoi, kuch... Even stof afblazen..
Onlangs was van onze Senseo (HD7825 10 A) het magneetje in het reservoir losgekomen.
Dit heb ik overbrugt door een magneetje aan de buitenkant te plaatsen, om de HALL sensor te laten denken dat alles prima is.
Vandaag echter, was ik begonnen met ontkalken, en je voelt hem aankomen... trok hij de waterbak leeg, zoals dat hoort.
Echter was ik afgeleid door de kinderen, en kwam ik een half uur later bij het Senseo apparaat terug, wat niets meer deed.
Lampjes branden wel "normaal".
Afijn, Senseo uit elkaar, en de TRIAC Q2 is doorgebrand. (voor de pomp)
Onderstaande afbeelding gevonden op het internet, maar daar wordt net het onderdeel niet in benoemd.
Iemand een idee met welk onderdeel ik dit kan vervangen?
Ik denk dat een BT134W wel zal werken. https://www.reichelt.nl/?ARTICLE=110748&PROVID=2788 Zo niet eentje zoeken met een kleinere gatestroom. Als die bestaat.
edit:
hieronder deze kan ook en is zelfs equivalent http://nl.farnell.com/ween-semiconductor/act108w-600e/triac-ac-switch-…
[Bericht gewijzigd door RAAF12 op (32%)]
Even een update;
Vanmorgen via MP een "Donor" (HD7828 /50 /B) opgehaald welke zou lekken.
Technisch lekt er niets, wellicht hadden ze hem eens moeten schoonmaken 
Ding moest toch open om de body schoon te maken, dus gelijk maar gekeken wat Q2 nou is.
Q2 = W521 108W6E
Op 27 maart 2018 02:58:13 schreef RAAF12:
Ik denk dat een BT134W wel zal werken. https://www.reichelt.nl/?ARTICLE=110748&PROVID=2788 Zo niet eentje zoeken met een kleinere gatestroom. Als die bestaat.
Dat lijkt inderdaad wel een goede vervanger..
Op 21 maart 2012 15:13:56 schreef Tidak Ada:
Hé, leuk dat die opdruk zichtbaar is. Zeker een zwaar metaal in de drukinktZelfgemaakte apparatuur of op het werk gdaan ?
Het is geen opdruk bovenop de condensator maar zit in het plastic geperst, waarschijnlijk wordt de gele behuizing in een spuitgietmachine gemaakt en zit de naam en logo in de matrijs. De Röntgenfoto's staan in de draad. https://www.circuitsonline.net/forum/view/101530/4
op de rontgen foto eigenlijk niets te zien, maar DAIN is wel troep. Bij ons apparaat (HD7840) is alles wel defect geweest, maar nog niet de conensator. Origineel Philippos
Arco
Special Member
Arco - "Simplicity is a prerequisite for reliability" - hard-, firm-, en software ontwikkeling: www.arcovox.com
Op 19 september 2015 18:58:22 schreef smd:
Maar hoe kom je aan een geprogrammeerd PIC ??
Is geen PIC, maar een Holtek HT46 processor...
Was info van Philips service center destijds, vals voorgelogen dus Arco. Anyhow, moet ook geprogrammeerd worden!
maartenbakker
Golden Member
www.elba-elektro.nl | "The mind is a funny thing. Sometimes it needs a good whack on the side of the head to jar things loose."
Heb thuis een Krups Dolce Gusto (model kp2107) van een collega staan. Deze heeft een drukknop, die eerst rood is en wanneer gereed, de drukknop groen licht geeft.
Systeem wordt zelden groen, wanneer groen dan werkt die op dat moment correct.
Er zitten ook de gele DAIN 0.47k 275v x2 en 0.22k 275v x2 condensatoren in.
Krups heeft dus ook het Senseo syndroom.
vergeten
Golden Member
Doorgaans ben ik duidelijk met wat ik bedoel, toch wordt het wel anders begrepen.
Dan heet het toch het Krups syndroom 
Vrijwel elk apparaat waarin een seriecondensator voor voeding direct uit de netspanning wordt "misbruikt" krijgt vroeg of laat dat syndroom.
Het zou eigenlijk beter "seriecondensator-syndroom" kunnen heten. 
Op 27 maart 2018 11:19:15 schreef Spiky:
Ding moest toch open om de body schoon te maken, dus gelijk maar gekeken wat Q2 nou is.
[bijlage]Q2 = W521 108W6E
ACT108W-600E
maartenbakker
Golden Member
www.elba-elektro.nl | "The mind is a funny thing. Sometimes it needs a good whack on the side of the head to jar things loose."
Op 3 september 2019 20:27:55 schreef vergeten:
Dan heet het toch het Krups syndroom
Dan zou je het het Krups Kaputt moeten noemen, alliteratie is een essentieel deel van de naam van het syndroom 
Seriecondensatorsyndroom voldoet wel aan de regel van alliteratie. Als ik een paar jaar terug kon in de tijd en me toen bewust realiseerde dat het Senseosyndroom al bestond als economisch verschijnsel was ik daar misschien voor gegaan.
[Bericht gewijzigd door maartenbakker op (32%)]
Op 21 januari 2012 18:43:03 schreef Tidak Ada:
Het kniestukje zit met een gewone schroefdraad, maar vast passend, in het pomphuis geschroefd. Het 'zeefje' kun je met een pincet als schroevendraaier uit het pomphuis draaaien, het zit met verende nokjes bevestigd, die in de schroefdraad passen. Daaarachter zit een rubberen kogletje met een veertje, wat er net 180° gedraaid in moet (foutje van mij). De rest spreekt, denk ik, voor zich...
En da's nu net het rubberen kogeltje waar ik ook twijfels over had omdat ik niet had gezien hoe het uit de houder viel bij uit elkaar halen.
In je foto lijkt het alsof het kogeltje+veertje in Paint eruit is gehaald en 180graden is gedraaid...
Dus is de foto nu goed of niet???

Ik heb hem zo in elkaar gezet, rubberen dopje links, veer rechts richting uitgang van het water (iets andere pomp, maar is denk ik niet van belang) :
Reden was deze foto van VOOR het uit elkaar halen waar ik de rubberen kogel denk te zien zitten. Het kan schaduw van de veer zijn, maar daar is het denk ik te donker voor.
Hier is wel duidelijk te zien dat de veertjes dezelfde kant op moeten zitten. Dus zoals op jouw (aangepaste?) foto en zoals ik het in elkaar heb gezet.